دکوراسیون صورتی

رنگ صورتی در دکوراسیون خانه

سایه روشن صورتی: نکات کلیدی در استفاده از رنگ صورتی در دکوراسیون خانه

همانطور که عشق زاده رنگ قرمز و سفیده است، صورتی نیز عاشقانه، محبوب، و مورد توجه است.این رنگ، که ته رنگی از قرمز در خود دارد اشتیاق ، حرارت و انرژی را به شکل ملایم تری از آن گرفته است. امروزه صورتی بیشتر به عنوان یک رنگ زنانه مطرح است اما در گذشته مردان و پسران نیز از آن استفاده می کردند چرا که زیبایی بیشتری از آبی در خود دارد. صورتی شکلی از محبت و احساسات را به تصویر می کشد و در دیزاین خانه فضای زیبایی را خلق می کند. در زیر نکاتی در مورد استفاده از رنگ صورتی در دکوراسیون داخلی خانه برای شما آورده شده است:


صورتی لیموناد
به طور کلی صورتی که برای ایجاد آرامش و آسودگی در طراحی داخلی استفاده می شود. صورتی ملایم یکی از طیف های های کلاسیک رنگ صورتی است_ این رنگ نه خیلی تیره است و نه خیلی روشن، نه خیلی گرم و نه خیلی سرد است. در میانه طیف صورتی قرار دارد و به طوررنگی خنثی است که استفاده از آنبه همراهخطوط تمیز و مدرن احساس بلوغ را در فضا بوجود می آورد.

دکوراسیون داخلی صورتی

صورتی ارغوانی روشن
فریم این صنلی به رنگ صورتی ارغوانی روشن است. صورتی هایی که در ترکیب آن ها رنگ آب موجود است سردتر هستند و نتیجتا این صورتی ها رنگ های باوقار تر و آرامبخش تر از سایر طیف ها هستند.رنگ های به کار برده شده در این صندلی که ترکیبی از صورتی ارغوانی ، قرمز و طلایی هستند، عالی به نظرمی آید.

دکوراسیون داخلی ارغوانی

آلبالویی
به طور کلی صورتی رنگ ملایم و لطیفی است و در کاربرد با سایر رنگ ها تاثیر ضعیفی دارد.برای این که تاثیر صورتی را در فضای مورد استفاده آن افزایش دهید بایدآن را با رنگ های تیره تر ترکیب کنید. به طور مثال،این صندلی ها با رنگ پرمایه و قوی آلبالویی در فضا تاثیر به سزایی دارند چرا قاب سیاه دارند و روی زمینی قرار گرفته اند که به رنگ ذغالی است.

دکوراسیون داخلی آلبالویی

صورتی بسیار ملایم
این رنگ نماد شیرینی ، معصومیت کودکانه و احساسات پیچیده است. به طور کلی صورتی نوستالژی و کودکی را در فضا می آورد. این یکی از دلایلی است که از این رنگ برای کودکان به خصوص نوزادان و دختران کوچک به وفور استفاده می شود. به این دلیل ممکن است تمایل داشته باشید برای ایجاد عمق و کمال در فضا از طیف های مختلف این رنگ استفاده نمایید.

دکوراسیون داخلی ملایم

صورتی توت فرنگی
این رنگ در انتهای گرم تر طیف صورتی قرار دارد. همانطور که در این مبل در قسمت مرکزی گل های بزرگ تر این رنگ را مشاهده می کنید. این رنگ بسیار به قرمز نزدیک است اما ملایمت و لطافتی در خود دارد که مختص رنگ صورتی است. زمانی که از صورتی های پررنگ تر استفاده می کنید،توجه کنید که از چندین رنگ با فضایی سفید نیز به طور همزمان بهره ببرید، بدین صورت می توانید محیط را زنده تر کرده بدون این که دراستفاده از یک رنگ خاص زیاده روی نمایید.

دکوراسیون داخلی صورتی

صورتی قهوه ای
در روانشناسی رنگ، صورتی نشانه امید است. رنگی مثبت که احساس گرما وآرامش به فضا الهام می کند. استفاده از چنین رنگ هایی در طراحی خانه باعث ایجاد احساسی فرگیر در سراسرخانه می شود. طیف های مختلف صورتی، با همراهی میزانی از رنگ خاکستری و قهوه ای مثل چیزی که در عکس می بینیم، به طور طبیعی فضا را سنگین تر و پیچیده تر از سایر صورتی ها می کند.

صورتی قهوه ای

صورتی کرم
صورتی کرم رنگی زنانه، بهبود یافته و نسبتا خجالتی است. این رنگ را برای یک وسیله لوکس در خانه خود انتخاب کنید و برای محیط اطراف از یک نور لیمویی بهره ببرید. این بهترین راه برای متعادل کردن این رنگ در محیط است. این راهکار فضای خنثی ایجا می کند چرا که این رنگ دارای شرمی هنری است.

دکوراسیون داخلی صورتی کرم

صورتی چرک
این رنگ کمی خاکستری در خود دارد که باعث می شود تا فضا کامل تر به نظر بیاید.این رنگ به شکل فوق العاده ای با رنگ های روشن تر از خود مثل سفید نقره ای و فیروزه ای کامل می شود.

صورتی چرک

صورتی آدامسی
مثل سایر رنگ های ترکیبی، صورتی نیز از دو رنگ قرمز و سفید درست می شود که در تعیین ویژگی های آن موثر می باشند. صورتی تیره تر( به قرمز نزدیک تر) مثل صورتی آدامسی در کنار شدت و روشنی رنگ سفید،خصوصیات رنگ قرمز را بیشتر به نمایش می گذارد. نتیجه ترکیب دورنگ ذکر شده خیره کننده،روح بخش و اطمینان آور است.

دکوراسیون داخلی صورتی

صورتی پشمکی
صورتی های خیلی روشن مثل صورتی پشمکی در قسمت های پایینی این کابینت ها، رنگ پوست را به ذهن متبادر می کند و در نتیجه زیبایی احساسی زیادی را در محیط با خود می آورد. به همین دلیل انتخاب این رنگ برای فضاهای کاربردی و غیررمانتیک خانه مثل آشپزخانه می تواند آن را به مکانی روح بخش و احساسی تبدیل کند.

دکوراسیون داخلی صورتی پشمکی

ارغوانی تیره
این رنگ با عنوان صورتی تیره نیز شناخته می شود،این رنگ بسیار در ذهن ماندگار است. زنده، پرتحرک، پررنگ و گستاخ است و نماد احساسات شهوانی است. این رنگ بهتر است فقط در جاهایی از خانه استفاده شود که باید به آن ها توجه زیادی شود، چرا که ارغوانی تیره رنگ جلب توجه است.

دکوراسیون داخلی ارغوانی

صورتی گیلاسی
این صورتی کمی رنگ آبی در ترکیب خود دارد و به دلیل عمقی که دارد می توان از آن برای ایجاد کمال در محیط بهره برد. دیوار تیره از جنس سنگ به عنوان پیش زمینه جلوه زیادی به این صورتی می دهد. طرح هایی از پوست حیوانات روی کوسن ها در همراهی با صورتی گیلاسی فضا را شیک می کند. صورتی گیلاسی در این عکس در طرح ها،اندازه ها و با درخشندگی های گوناگونی مورد استفاده قرار گرفته است که باعث ایجاد هماهنگی های بصری شده است.

دکوراسیون داخلی صورتی گیلاسی

صورتی گل ژرانیوم
در حالی که استفاده فراوان از رنگ صورتی به طور کلی فضا را آراسته و پرشکوه می کند، بعضی از صورتی ها به شکل ساده باعث تمیزی و شیرینی محیط می شوند. صورتی ژرانیوم یکی از این رنگ هاست که باعث جذابیت و تمیزی فضا می شود. با اضافه کردن ظرح های کلاسیک وترکیبی از رنگ ها به این صورتی شیرینی و زیبایی هنری محیط تا حد زیادی متعادل می شود.

دکوراسیون صورتی

صورتی جیغ
رنگ چراغ های نئون شهری است که استفاده از آن فضا را مدرن و پرتحرک میکند. از اشیا انتزاعی با اشکالی غیر واقعی برای روی میز و به رنگ صورتی جیغ استفاده نمایید تا فضا را مفرح و هیجان انگیزنمایید.

دکوراسیون داخلی صورتی

صورتی نارنجی
این رنگ کمی از طیف صورتی خارج است. به انتهای گرم طیف نزدیک تر است و ترکیبی از پرتقالی در خود دارد اما کمی متنوع تر و زنده تر است. از این رنگ به شکلی زیبا و غیرمنتظره استفاده نمایید، مثل شمع های راه راه که بر روی جاشمعی تزیینی قرار گرفته اند، این رنگ به جلوه گری بیشتر رنگ ها کمک می کند بدون این که از بلوغ و تکامل محیط بکاهد.

دکوراسیون داخلی صورتی نارنجی

صورتی گل رز
این رنگ نمادی فراگیر از عشق است. این رنگ کامل، زنانه و بصری است. استفاده از رنگی که نماد عشق است در فضایی غیررمانتیک مثل آشپزخانه و یا غذاخوری ایده خوبی است. این رنگ گرم، مهمان نواز و عاشقانه است البته نه در هر نقطه از فضا!!! استفاده فراوان از رنگ های خنثی باعث کاهش بهره گیری بیش از حد از صورتی گل رز در محیط مورد نظر می شود.

دکوراسیون داخلی صورتی

صورتی گل فوشیا( صورتی بنفش)
همانطور که در قبل گفته شد، صورتی حرارت و قدرت خود را از قرمز و خلوص و صداقت خود را از سفید می گیرد.هرچه صورتی از میزان کمتری سفید برخوردار باشد بدین معنی است که انرژی وحرارت بیشتری دارد. صورتی بنفش رنگی چشم نواز، با اعتماد به نفس و پرطراوت است که مطابق عکس می توان از آن در دیزاین خانه بهره گرفت.

دکوراسیون داخلی صورتی

گلبهی سالمون
این رنگ بیس نارنجی دارد،مثل گوشت ماهی سالمون، که نشانه دوستی و نزدیکی است. اگر در طراحلی داخلی منزل خود از اشکال مدرن و زاویه های تند استفاده می کنید بهتر است کمی آن را با رنگ گلبهی سالمون ملایم و لطیف کنید. به این عکس توجه کنید،آیا میتوانید رنگ دیگری به جز گلبهی برایش متصور باشید؟

دکوراسیون داخلی صورتی گلبهی

صورتی فلامینگویی
با توجه به محبت و توجهی که در صورتی نهفته است، این رنگ نماد عشق بی چون و چرا و تفاهم است.صورتی فلامینگو طیف کلاسیکی از صورتی است و نماد احساساتی است که در پیش ذکر کرده ایم. این رنگ برای طرح روی وسایل و متعلقات فضای داخل خانه مناسب است. استفاده از این رنگ به همراه رنگ های دیگر باعث ایجاد بلوغ و باور در محیط می شود.این موضوع حتی در طراحی داخلی اتاق کودک اهمیت به سزایی دارد.

دکوراسیون داخلی صورتی

صورتی خاکستری روشن
رنگ صورتی باعث ایجادتازگی در فضا می شود. در بسیاری از نقاط جهان صورتی رنگی زنانه است اما در دیزاین خانه باید این رنگ زنانه را با تعدادی کانسپت مزدانه در هم آمیخت تا تعادل فضا حفظ شود. این کمد چوبی تیره، تضاد مردانه کاملی را با رنگ صورتی خاکستری روشن خود ایجاد می کند که زیبایی محیط را دوچندان می کند.

 دکوراسیون صورتی

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *