رنگ آمیزی دیوار شومینه

رنگ آمیزی دیوار شومینه

“چگونه ظاهر طبیعی آجر را زنده کنیم؟”

اگر شومینه آجری شما با یک لایه ضخیم از رنگ پوشیده شده، هنوز برای برگرداندن بخشی از ظاهر و طرح طبیعی آن دیر نشده. یک تکنیک نقاشی شلخته و نامنظم می تواند بعضی از ویژگی های اصلی و اولیه یک محیط رنگ شده را زنده کند. دور تا دور شومینه یک ردیف چسب نواری بزنید تا از دیوار محافظت بشود. این هنرمند باتجربه در طراحی دکوراسیون داخلی به آرامی رنگ تیره ای جای جای آجرها می زند تا ظاهر طبیعی آجر بازگردانده شود.

برای این پروژه ۳ رنگ طوسی روشن و گرم، طوسی متوسط و طوسی تیره استفاده کرده و به هرکدام لعاب اضافه کرده تا شفافیت بیشتری پیدا کنند. با قلم های ۶ الی ۱۰ سانتیمتری این رنگ ها را به طور نامنظم روی آجرها زده. این مراحل تا قبل از خشک شدن رنگ انجام می شود. بعد از نقاشی، ۲ قلم مو را به هم چسبانده و روی کل سطح کشیده تا طرح خاصی به آجر بدهد و تورفتگی ها هم یکدست شوند. سپس یک تکه توری پارچه ای نه چندان تمیز را روی آجرها کشیده تا جا به جا رنگ ها پاک شوند. این هنرمند می گوید : “هر رنگی که اول کار روی یک سطح بزنید، رنگ غالب همان قسمت خواهد شد. اگر تا به حال این کار را نکردید مراقب قسمت های تیره تر باشید. تیره کردن قسمت های روشن خیلی آسان تر از روشن کردن قسمت های تیره است”.

او به نقاشی آجرها با ۳ رنگ مختلفش ادامه می دهد، آن ها را لکه دار و مندرس رنگ می زند تا جایی که کل شومینه نقاشی شود. توصیه می کند بعد از پایان هر قسمت چند قدم عقب بروید از دور نگاهی بیاندازید. بعد از پایان پروژه عقب بایستید و کل منظره را نگاه کنید و لذت ببرید. فراموش نکنید که رنگ بعد از خشک شدن کمی تیره می شود. آخرین مرحله کار این هنرمند، رنگ زدن شکاف های بین آجرها با روشن ترین رنگ است. این کار همه آجرها را تک تک مشخص کرده و اصالت شومینه را به آن برمی گرداند.

 

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *