نورپردازی کابینت

دیزاین داخلی منزل با رعایت نکات کوچک

“با رعایت این ۸ مورد، دیزاین منزل خود را به کمال برسانید”

بسیاری از نکاتی که طراحی یک محیط را زیبا می کند، مواردی است که در ابتدای کار متوجه آن ها نمی شوید. نکات ریز هستند که یک خانه یا اتاق را منحصر به فرد می کنند، طراحی خوب به ریزبینی و دقت به جزئیات بستگی دارد. با رعایت ۸ نکته ای که در زیر می خوانید، طراحی داخلی و نوسازی محیط خود را چند قدم فراتر ببرید.


۱- طاقچه های زیبا در حمام. طاقچه های سفارشی برای حمام که توی کاشی کاری نصب شده باشند، با طاقچه های آماده حمام قابل مقایسه نیستند. هنگام طراحی اتاقک حمام خود، مطمئن شوید سایز این طاقچه ها با کاشی های دیواری همخوانی دارد. بهتر است کاشی های اطراف طاقچه ها دست نخورده بمانند.

طراحی طاقچه

۲- آستانه های ظریف. آستانه در نقاط مختلفی از خانه شما پدیدار خواهد شد. موقع تعویض جنس یکی از کفپوش ها، بیش از هر زمان دیگری آشکار می شوند. رمز کار، تعویض کفپوش با ظرافت هرچه تمام است. بهترین گزینه تعویض تراز و صاف است، نه تعویض خط به خط یا تعویض کلی از راهروها. برای تراز و همسطح شدن کفپوش ها بعد از تعویض پیمانکار باید با دقت و ظرافت بسیار کار کند، اما تفاوت این ۲ راهکار از زمین تا آسمان است.

25098214506-2
۳- قرنیزهای تو رفته. مشتریان طراحی دکوراسیون داخلی اخیرا یک درخواست مکرر دارند، و آن هم قرنیز تو رفته است. اما اگر ساخت خانه از پایه و صفر انجام نشود، کار سختی است. چون قاب بندی کل دیوارها باید از اول انجام شود، کاری که در خانه های قدیمی سخت و پرهزینه است. این قرنیزها در خانه های مدرن بسیار جذاب خواهند بود چون خطوط دیوارها را متقارن و یکدست نشان می دهد.
25098214506-6
۴- نورپردازی کابینت ها. نصب روشنایی چوبی تو رفته، هر فضایی را حرفه ای جلوه می دهد، اما در دکوراسیون آشپزخانه بهترین جلوه را دارد. آشپزخانه ها همیشه محتاج نورپردازی مناسب و راه حل هایی برای آزادسازی فضا هستند. نورپردازی چوبی تو رفته گزینه ای است که باید از قبل برنامه ریزی شود. پنهان کردن سیم کشی ها و اتصالات برقی پس از نصب کامل کابینت ها، تقریبا غیرممکن است.

نورپردازی کابینت

۵- دسته و دستگیره های مناسب و حساب شده. هنگام طراحی یک محیط، اغلب افراد فکر کردن به انتخاب و تصمیم گیری نوع دسته و دستگیره را نادیده می گیرند. اما این مورد هم یکی از آن جزئیاتی است که تاثیر به سزایی دارد. اگر از ابتدای کار این وسایل را انتخاب کنید، کمک بزرگی به خودتان کرده اید. درهای سفارشی به دلیل طول مدت ساختشان، باید در ابتدای پروژه سفارش داده شوند.

۶- هواکش و دریچه های مخفی. هیچ چیزی به اندازه هواکش یا دریچه مخفی شده و خارج از دید، طراحی زیبای یک دیوار یا کف را تکمیل نمی کند. سفارش دادن در و پوشش های مخصوص چوبی یا سنگی برای این تهویه های هوا به هدف اینکه در طراحی محیط مخلوط و گم شوند، که هزینه زیادی لازم دارد، ارزش همه این زحمات را دارد.

25098214506-5

۷- روکش های زیبا برای پریز برق. انتخاب دقیق و حساب شده روکش پریز برق، یکی از آن جزئیات دقیقی است که نباید نادیده گرفته شود. برای فضاهای مدرن از روکش های بدون پیچ، و در فضاهای سنتی از روکش های قدیمی و فلزی استفاده کنید.

25098214506-4

۸- برقکاری های یکدست و ساده. فراموش نکنید که از قبل برنامه ریزی لازم را انجام داده، و پشت دیوارها لوله ای تعبیه کنید که کابل ها و سیم های برق را از توی آن رد کنید. سیم های آویزان از تلویزیون و رها شده در هوا، یکی از معدود نکاتی است که حواس افراد را از طراحی اتاق پرت می کند.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *