دکوراسیون اداری

دکوراسیون اداری و دفتر کار خانگی

“۱۳ راهکار برای رسیدن به دکوراسیون اداری و دفتر کار خانگی زیباتر”

۱ دکوراسیون اداری و دفتر کار خانگی مناسب می تواند بین خشکی و سختی کار و راحتی زندگی در آشنا ترین و پر رفاه ترین محیط اطراف شما تعادل برقرار کند. اما در اغلب موارد چنین اتاقی بیش از حد “اداری” می شود و فضای “خانگی” کافی ندارد، یا بالعکس. و چنین اتفاقی برای کار یا تفریح مفید نیست. برای طراحی دفتر کار خانگی خود از این ۱۳ راهکار استفاده کنید تا به تعادل لازم برسید.
۱-به همه زوایا توجه کنید. وقتی در اداره ای رسمی کار می کنید معمولا میز شما درمقابل دیوار اتاقک قرار می گیرد. یکی از آزادی های کار در خانه این است که می توانید در زاویه ای بنشینید که هیچ اتاقک مکعبی شما را محاصره نکند. قرار دادن میز کار به صورت اریب می تواند ۱ دفتر کار تنگ و کم جا (مثل اتاق مطالعه با تعداد کمی پنجره) را بزرگ تر نشان بدهد و حداکثر فضای ممکن را بین شما و دیوار مقابل در اختیارتان بگذارد. میز را جابجا کنید و حرکت دهید تا جای مناسب را پیدا کنید.

دفتر کار

۲- از قفسه های معلق استفاده کنید. وقتی دفتر کار شما در خانه بیشتر ۱ گوشه کوچک است تا ۱ اتاق مجزا، قفسه معلق به شما این امکان را می دهد که بدون نیاز به فضای بیشتر لوازم کار خود را مرتب کنید. از لوازم هنری و تزئینی مثل کتاب یا آثار هنری کوچک هم استفاده کنید تا ظاهر قفسه ها خیلی رسمی نباشد. از رنگ های روشن مثل سفید یا چوب کمرنگ استفاده کنید تا خیلی توی ذوق نزند.

طراحی دفتر کار

۳- پد رومیزی بخرید. به غیر از جذابیت ظاهری و راحتی برای قرار دادن کامپیوتر و دست ها موقع تایپ کردن، پد رومیزی فضایی ایجاد می کند که شلختگی در آن ممنوع است. ۱ پد بزرگ فضای کافی برای حرکت دست ها و انجام کارهای مختلف بدون انداختن وسایل و ریختن نوشیدنی به وجود می آورد.

دکوراسیون اداری و دفتر کار خانگی
۴- از لپتاپ استفاده کنید. بعضی مشاغل به دسکتاپ های بزرگ یا حتی چیزی بیشتر از آن نیاز دارند. اگر شغل شما در این دسته قرار نمی گیرد، از خیر مانیتور بزرگ گذشته و فقط روی لپتاپ یا تبلت کار انجام دهید. این کار به شما اجازه می دهد فضای تصویری بیشتری داشته و در پایان هر روز کاری به طور نمادین کارهای آن روز را پشت سر بگذارید. در غیر این صورت مدام به ۱ مستطیل سیاه بزرگ خیره می شوید و به یاد کارهای ناتمام خود می افتید.

۵- میز کار خود را تزئین کنید. یکی از مهم ترین مزایای کار در خانه مجبور نبودن به کار در ۱ شرکت خفه است. پس چرا میز کار خود را به همان شکل دربیاورید؟ از گلدان های پر از گل برای تزئین دفتر خانگی خود استفاده کنید تا در ساعات کاری هم از فضای صمیمی خانه خود لذت ببرید.
۶- ابزار رفع خستگی تهیه کنید. هرچه لوازم مورد مصرف روزانه بیشتر در دسترس شما باشد، کمتر مجبور می شوید از میز کار بلند شده و تمرکز خود را از دست بدهید. اگر نیاز به مصرف مداوم قهوه دارید ۱ دستگاه قهوه ساز روی میز خود قرار بدهید. یا ۱ سبد نوشیدنی یا یخچال کوچک برای دسترسی مداوم به آب و سودا تهیه کنید.
۷- لوازم اداری را در دسترس بگذارید. لوازم اصلی مثل خودکار و مداد را مانند هنرمندان در شیشه های استوانه ای نگه دارید. ظاهر عامی و راحتی دارد. هرچه کمتر از صندلی خود برخیزید و دنبال لوازم بگردید، عملکرد بهتری خواهید داشت.
۸- از طرح و رنگ استفاده کنید. ثابت شده که وجود طرح و رنگ در دکوراسیون اداری به خلاقیت و تمرکز کاری کمک می کند پس نگران نباشید که این المان ها حواس شما را پرت کنند. اگر به دنبال تعادل هستید از رنگ های شاد و پرانرژی در پیرامون و رنگ های خنثی برای میز کار استفاده کنید. به این طریق در ساعات کاری تمرکز می کنید و وقتی نیاز به تکیه و چند دقیقه استراحت دارید چشمتان به رنگ ها معطوف می شود.

دکوراسیون دفتر کار خانگی

۹- ارتفاع مناسب تابلو را رعایت کنید. افراد معمولا تابلو را در ارتفاع تیررس چشم آویزان می کنند. اما تیررس فردی که نشسته با فرد ایستاده خیلی متفاوت است. تابلو را در ارتفاع ۶ الی ۹ اینچی از میز خود نصب کنید. چراغ، ظروف یا شمع در مقابل آن ها بگذارید تا با ارتفاع بازی کرده و لایه های تصویری ایجاد کنند.

 دفتر کار خانگی

همچنین می توانید بی خیال آویزان کردن تابلو شده و آن را روی میز خود تکیه بدهید تا نمایی نامتعارف به دست بیاورید. اگر میز شما رو به پنجره باشد، در هر آب و هوایی یک چشم انداز بی نظیر خواهید داشت.

دفتر کار در منزل

۱۰- با پونز کار کنید. اگر برای نصب یادآورها، نمونه ها و مواردی از این قبیل از تابلوی اعلانات شخصی استفاده می کنید، ابعاد بزرگ تر از حد نیاز در نظر بگیرید و چندین تصویر و عکس مثبت و انرژی زا روی آن نصب کنید. کل تخته را با قبض و لیست کارهای روزانه پر نکنید چون دیگر دوست ندارید به آن نگاه کنید.

۱۱- کاغذهای خود را مرتب کنید. اگر در مرتب نگه داشتن کاغذهای خود به طور روزانه مهارت ندارید، کمی آینده نگری کرده و مکانی برای نگاهداری آن ها تعبیه کنید تا زمانی که به طور دقیق آن ها را دسته بندی کنید. در غیر این صورت روی میز تلنبار شده و تبدیل به اوضاعی همیشگی می شود. ۱ کشو یا قفسه رومیزی مخصوص کاغذهای آواره در نظر بگیرید، هر آخر هفته قبل از اتمام کارهای هفتگی خود آن را مرتب کنید.

دکوراسیون اداری

۱۲- چراغ های کاربردی بخرید. نورپردازی مناسب محیط برای حفظ روحیه، خلاقیت و سلامت فرد حیاتی است. نور نامناسب به چشم شما آسیب می زند به خصوص اگر در مکان تاریک به صفحه سفید زل بزنید. روشن سازی مناسب پس زمینه می تواند کمک حال باشد. به جای ۱ چراغ با نور تند و متمرکز، ۱ چراغ تزئینی رومیزی با نوری گرم انتخاب کنید. می توانید ۱ چراغ زمینی یا چراغ دیواری مثل نمونه ای که در زیر می بینید نصب کنید تا در فضا صرفه جویی کنید. این کار ۱۰ الی ۱۶ فضا حفظ کرده و اجازه می دهد کمی از تندی نور قبل از رسیدن به میز گرفته شود و ۱ فضای وسیع تر را به طور مساوی روشن کند.

دکوراسیون اداری و دفتر کار خانگی

۱۳- با سینی خدمتکاری دور شلوغی را حصار بکشید. اگر دفتر کار شما چندمنظوره است یا مثل اتاق مهمان یا مطالعه کاربری های دیگری هم دارد، سینی خدمتکاری جای مناسبی برای نگهداری وسایل کاری و خلوت کردن آنی محیط است. مثلا لوازم اداری را در ۱ ظرف شیشه ای بگذارید و توی سینی قرار دهید، هنگام آخر هفته آن را به ۱ قفسه نزدیک منتقل کنید. پارچ و لیوان های نوشیدنی را توی سینی قرار دهید و در تعطیلات آخر هفته که زمان کار به پایان رسیده آن ها را روی میز بچینید.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *