دکوراسیون اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب با رنگ آبی

“حال و هوای اتاق خواب خود را با رختخواب آبی عوض کنید”

تطبیق پذیری رنگ آبی برای اتاق خواب عالی است، تنوع بی شمار آن فضاهای مختلفی به وجود می آورد. آبی نیروی دریایی فاخر و باشکوه است اما آبی کمرنگ ظاهری تازه و تمیز دارد. اگر می خواهید بدون تغییر دکوراسیون اتاق خواب رنگ جدیدی به آن اضافه کنید، با استفاده از یک سری ملحفه کتان آبی رنگ و با کمترین زحمت و هزینه این کار را انجام بدهید.

دکوراسیون اتاق خواب

بهترین انتخاب برای یک اتاق روستایی پارچه های آبی با درجات مختلف است. در تصویری که می بینید رنگ آبی روتختی و باقی وسایل به قدری ملایم است که همزمان تخت را گرم و نرم نشان می دهد اما لوستر و آباژور در مرکز توجه قرار دارند. اگر این وسایل مخصوص را ندارید از تعدادی مبلمان قدیمی، دیوارهای کمرنگ و کفپوش ساده استفاده کنید تا اتاقی رویایی داشته باشید.

دکوراسیون اتاق خواب
میز و صندلی سفید چیده شده جلوی دیوار آبی رنگ، روشن و تند به نظر می رسد، این روتختی که در تصویر فوق می بینید ۲ المان طراحی را به خوبی به هم مرتبط کرده. پارچه و وسایل طرح دار به خصوص طرح های بزرگ زودتر از موعد تکراری می شوند اما این طرح لبه هایی نرم و لطیف دارد مثل آبرنگ. پر رنگ و بزرگ است اما ظریف. نیازی نیست کل اتاق را با وسایل طرح دار پر کنید، فقط تا حدی که به اتاق سبک و سیاق بدهند. اگر اتاقی ساده و خلوت دارید، تخت خواب طرح دار کمی نمک فضا را زیاد می کند و از کسل کنندگی اتاق کم می کند.
اگر می خواهید به فضایی خنثی کمی جلال و جبروت بدهید، از رختخواب آبی استفاده کنید. اگر اطراف شما پر از رنگ هایی مثل طوسی، کرم یا خاکستری-قهوه ای باشد، احتمالا ملحفه و روتختی همان رنگی انتخاب می کنید چون تصور می کنید هماهنگی دارند. آبی نیروی دریایی به فضای تک بُعدی هیجان خاصی می دهد. این رنگ تکراری نمی شود و تقریبا با همه رنگ ها هماهنگی دارد، البته لاجوردی هم موج انرژی جدیدی به همراه دارد. اگر از انتخاب نوع آبی مناسب مطمئن نیستید، لباس هایی با همان رنگ را امتحان کنید و بعد از پسندیدن رنگ، لباس را با خود به فروشگاه لوازم اتاق خواب ببرید. مطمئن شوید که فروشگاه درخصوص تعویض یا پس گرفتن اجناس انعطاف پذیر است چون برخی اوقات لازم است از یک وسیله ۲ نمونه ببرید و در محیط مورد نظر امتحان کنید تا ببینید کدام را بیشتر می پسندید.
رنگ اقیانوسی و آبی لایه ای، فضا را شبیه به اقیانوس می کند. یکی از دلایل محبوبیت این دسته از رنگ ها این است که ریشه اصلی سفید، آبی، کرم و طوسی ملایم هستند و چشم را نمی زنند. اگر فضایی روستایی می خواهید از مبلمان رنگ شده استفاده کنید، یا اینکه سبک معاصر تری انتخاب کنید.
اگر از آبی روشن خوشتان نمی آید اما همچنان دوست دارید فضای طوسی رنگ خود را جلا بدهید، از آبی تیره استفاده کنید. گرمای خاصی دارد اما به قدری ملایم است که با هر فضای خنثی هماهنگی دارد. یک بالش طرح دارد انرژی محیط را افزایش می دهد و بازتابی از رنگ دیوارها است. ترکیب آبی تیره با طوسی عالی است اما با رنگ های کرم یا استخوانی هم هماهنگی دارد.

دکوراسیون اتاق خواب
ترکیب رنگ های سفید و طوسی جذاب و معاصر است اما کمی هم سرد است. در این تصویر می بینید که چند بالش آبی تیره ساده این سردی را گرفته و بافت مجلل و فاخر روتختی فضا را صمیمی و لوکس جلوه می دهد. جنس بالش و کوسن های چنین محیطی بهتر است پشم، مخمل، کاموا یا بافتنی باشد چون جذابیت و گرمای محیط را بیشتر می کنند.
دکور پر قدرت دیوار اتاق خواب می تواند همه توجهات را به خودش جلب کند. اما اگر یک روتختی آبی تیره داشته باشید این اتفاق نمی افتد. البته بهتر است این روتختی طرح ombre داشته باشد، یعنی از آبی ملایم شروع شود و سوی دیگر با آبی تیره تمام شود، این ویژگی تنوع رنگ و طرح دیوار را به خوبی نمایش می دهد. روبالشی آبی سلطنتی ساده نقطه تعادل بین دیوار و روتختی است. اگر یک ویژگی خاص در اتاق دارید، می توانید از رنگ اصلی آن برای رختخواب استفاده کنید.

دکوراسیون اتاق خواب آبی
یک اتاق کاملا سفید مانند یک گالری هنری می ماند، یک بوم خالی که هر رنگی می تواند روی آن نقش ایفا کند. این اتاقی که در تصویر می بینید به شدت ساده ولی زیباست. تخت خواب در حد تحریک کننده ای نرم و گرم ، دنج و راحت است. برای رسیدن به این نقطه رنگ آبی باید نقش رنگ گرم را داشته باشد. از ملحفه ای استفاده کنید که نرم و گرم باشد مثل بافتنی که به شدت راحت است. در این دکوراسیون داخلی هیچ کار اضافه ای نباید انجام شود، سبک آن ساده و خلوت است. از وسایل سفید و چوب کمرنگ استفاده کنید تا تخت خواب آبی رنگ، نقطه چشمگیر فضا باشد.
در یک اتاق کوچک هم طرح و دکور شلوغی که با دقت و سلقه انتخاب شده باشد، می تواند زیبا باشد. شاید خیلی ها از رنگ فیروزه ای پرهیز کنند اما ترکیب آن با رنگ سفید فضا را پرانرژی می کند. طرح یکپارچه با دایره های تکرار شده می تواند منظم و یکدست باشد. این در دکوراسیون اتاق کوچک نکته مهمی محسوب می شود. ترکیب سایه های رنگ باید تازه و خلوت باشند و با سر چوبی تخت کنتراست داشته باشند. اگر مبلمان سفید دارید، از میزهای چوبی یکپارچه کنار تخت یا پارچه نارنجی سوخته استفاده کنید تا به فضا عمق بدهد.
ترکیب سبک مدرن و قدیمی در این تصویر، اتاق را صمیمی و گرم کرده. کاغذ دیواری با طرح ظریف، آباژور زمینی پر زرق و برق و کلکسیونی از آینه روی دیوار ویژگی های دکوراسیون قدیمی هستند که البته با رنگ تند و مدرن روتختی به روزهای جدیدتری منتقل شدند. هر رنگی از این روشن تر، کنتراست به این خوبی نداشت. بالش راه راه و میز بغل تختی آبی همچنان سبک معاصر دارند و این اتاق را گلچین شده جلوه می دهند.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *