نمای خارج از خانه

خانه تکانی و تغییر دکوراسیون داخلی همراه با تغییر فصل

“خانه تکانی و تغییر دکوراسیون داخلی خانه همراه با تغییر فصل”

خانه تکانی بهاره کاری حجیم و سنگین است و شاید با روحیه همه افراد جور نباشد. اگر به دنبال راهی هستید که این خانه تکانی را تقسیم کنید، راهکارهای ما را دنبال کنید تا این پاییز محیط خانه را متحول کنید. از به روز رسانی کلکسیون کتاب هایتان گرفته تا تمیز کردن محوطه بیرون خانه، این راهکار ها کمک می کنند برنامه ای پاییزی برای خانه تکانی طراحی کنید که با روحیه و زمانبندی شما هماهنگ باشد.

دکوراسیون آشپزخانه

از شستن روبالشی و پرده و توری ها شروع کنید. اگر تا به حال این وسایل منزل خود را نشستید، دستورالعمل های چاپ شده روی آن ها را به دقت بخوانید. مطمئن باشید که نمی خواهید روبالشی ها آب بروند یا پرده ها کوتاه شوند! اگر بعد از خواندن نکات چاپ شده همچنان در مورد شستن آن ها مطمئن نیستید، از کارخانه سازنده سوال کنید یا به خشکشویی بسپارید.

بچه ها را هم در این پروژه دخیل کنید، بخش های مفرح و شادی آور کار را به آن ها بسپارید. به طور مثال دمپایی های روفرشی مخصوص جارو زدن زمین به پای آن ها بپوشانید، یا با اسپری ملایم نظافت سطوح را تمیز کنند. زیر مبلمان و صندلی ها را جارو کنید چون بیشتری حجم گرد و خاک در این نقاط جمع می شود، اسباب بازی و لباس ها را مرتب کنید.

نیمه دوم سال بهترین زمان برای نشستن در یک گوشه گرم و نرم و خواندن کتابی خوب است. پس کتاب های قدیمی که از آن ها خوشتان نمی آید یا کتاب هایی که می دانید دیگر به سراغ آن ها نمی روید را از قفسه های کتابخانه خود حذف کنید و جای آن ها کتاب های جدید بخرید. در همین حین با دستمال خاک قفسه ها را هم بگیرید.

 

دیوار، قفسه و وسایل آشپزخانه را تمیز کنید. روغن و چربی حاصل از آشپزی به مرور زمان روی سطوح محیط آشپزخانه می نشیند. با یک پارچه میکرو پیچیده شده همه سطوح را از بالا تا پایین تمیز کنید. برای جلوگیری از خراب شدن رنگ سطوح، ابتدا دستمال را فقط با آب خیس کنید و در صورت نیاز مایع شستشوی ملایم بزنید.
آیا آخرین باری که وضعیت فرچه ها و لوازم شستشوی خود را بررسی کردید به یاد دارید؟ فرچه و جاروهای مودار سیخ سیخی شده را عوض کنید، هر وسیله ای که در انبار مهمات نظافتی خود کم دارید را تهیه کنید. داشتن ابزار و وسایل مناسب و کامل، نظافت و شستشو را آسان و دلپذیر تر می کند.

قبض و دیگر نامه های پست شده برای شما به سرعت روی هم تلنبار می شوند. یک لیوان چای یا قهوه خوشمزه برای خودتان درست کنید و شروع به دسته بندی و مرتب کردن این کاغذها کنید. اسناد مهم را بایگانی کنید، قبل از دور ریزی اسناد و کاغذهایی که حاوی اطلاعات شخصی شما هستند آن ها را خرد و رشته رشته کنید. یک جعبه یا کشوی کوچک نزدیک در ورودی بگذارید تا در آینده به راحتی کاغذهای مورد نیاز را پیدا کنید.

فضای کتابخانه

فرش و قالی ها را به قالیشویی بفرستید تا به صورت حرفه ای شسته شوند، یا اینکه خودتان برخی نقاط را تمیز کنید. به وضعیت کفپوش لمینت یا چوبی زمین دقت کنید، اگر زمانش رسیده آن را دوباره رنگ یا روکش بزنید.
اگر تابستان خود را به باغبانی و گل کاری و فعالیت های بیرونی گذرانده باشید، در ابتدای پاییز یک حیاط پر از کیسه های نصفه کود و خاک و اسباب بازی های شنی خواهید داشت. یک روز از آخر هفته خود را به این بخش از خانه اختصاص بدهید. قبل از انبار کردن وسایل و اسباب بازی های تابستانی و ساحلی آن ها را تمیز کنید و بشویید. یک فضای مسقف برای نگهداری ابزار و وسایل باغبانی تهیه کنید.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *