vorodii

توصیه های مفید برای ورودی ساختمان

درب ورودی و ورودی ساختمان دو عنصری هستند که در وهله اول به چشم می‌آیند و نگاه را به خود جذب می‌کنند و می‌توانند حس مثبت یا منفی‌ای را در افراد به وجود آورند. در اینجا نکاتی را برای زیبا جلوه کردن این دو مکان در طراحی داخلی و دکوراسیون منزل برایتان بیان می‌کنیم:
دکوراسیون ورودی

نورپردازی: در طراحی داخلی ساختمان برای روشنایی درب ورودی سعی کنید از نورپردازی در زاویه پایین‌تر استفاده کنید. زیرا این نوع نورپردازی فضا را گرم‌تر و دلچسب‌تر نشان می‌دهد. هرچه این نورپردازی از سطح درب دور شود، فضا سردتر به نظر می‌رسد. اگر در این فضا از نور طبیعی محروم هستید،  آینه‌های قدی و کارشده در این مکان، به زیبایی آن می‌افزاید
گیاهان: گل‌ها و گیاهان طبیعی، زیبایی و طراوتی وصف‌ناپذیر به فضا می‌بخشند و روح را آرام می‌کند. گلدان‌های کاج همیشه سبز را می‌توانید به شکل قرینه تزیین کنید تا جلوه‌ای دلنشین و خیره‌کننده به فضا ببخشد. سبزی درختچه‌های کوچک، آرامش را به روح شما می‌نشناند.از گیاهان و گل‌هایی استفاده کنید که نیاز به نور خورشید ندارند. برای معطر کردن این فضا می‌توانید از عودها، گل‌های طبیعی یا اسانس‌های خوشبوکننده استفاده کنید.
سایه‌بان: برای درب ورودی می‌توانید سایه‌بانی زیبا و با نقش و نگار انتخاب کنید .یک سایه‌بان متقارن و هماهنگ با رنگ درب ورودی، احساس امنیت و اعتماد بیشتر به درب ورودی شما می‌بخشد.
نظافت: برای زیبایی درب ورودی در دکوراسیون، به تمیزی آن بسیار توصیه کنید فضای آراسته و تمیز ذهن را نیز آراسته و آرام می‌کند. اولین نکته‌ای که باید به آن توجه کنید، نظافت و تمیزی ورودی است. آراستگی در به چشم آمدن دکوراسیون داخلی بسیار تاثیرگذار است.

اکسسوری: می‌توانید برای دکوراسیون قسمت ورودی ساختمان تابلوهایی کوچک و زیبا انتخاب کنید و به این فضای کوچک گرمی و شادی ببخشید. در این قسمت از نورپردازی (چراغ‌های سقفی، لوستر) مناسب استفاده کنید. قرار دادن گل و گیاه را در این قسمت فراموش نکنید.جاکفشی‌تان را به شکل یک میز با رویه چرمی یا مخمل انتخاب کنید تا جایی برای استراحت نیز باشد. از یک جالباسی مناسب و زیبا و هماهنگ با دکوراسیون داخلی غافل نشوید. یک سطل کار شده زیبا برای چترها و وسایل نیز جلوه‌ای خاص به ورودی خانه‌تان می‌بخشد. قرار دادن فرشی نرم و نیز یک کنسول و گلدان روی آن ، روبروی ورودی رایج است.
دیوار مقابل در ورودی معمولا مکان خوبی برای آویز دعا و نمادهای مذهبی است.

نقشه ساختمان: در طراحی پلان و بازسازی ساختمان خود به ورودی اصلی توجه ویژه کنید و نگذارید به انبار و مکان جمع آوری لوازم اضافه تبدیل شود.
سیرکولاسیون حرکتی مانند آسانسور و پله، باید روشنایی لازم را داشته باشد و عرض استاندارد رعایت شود.
پوشش کف و دیوار ها مهم است.در سرویس بهداشتی و نیز اتاق خواب و آشپزخانه را روبروی در ورودی طراحی نکنید. قرار دادن اتاق خواب روبروی در ورودی، ناخودآگاه احساس ناامنی ایجاد می کند. بهتر است در دکوراسیون داخلی منزل ، اتاق نشیمن روبروی در ورودی باشد

دکوراسیون درب.jpg3 دکوراسیون درب.jpg4

دکوراسیون ورودی.jpg1 دکوراسیون درب.jpg1

 

 

ورودی داخلی باید حتی الامکان بزرگ و روشن باشد و نیز از شلوغ کردن ورودی اصلی بپرهیزید مثلا از قرار دادن رخت آویزها در ورودی خودداری کنید مگر اینکه در کمد جاسازی شود

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *