تعمیرات مبل و صندلی

تعمیرات و بازسازی مبلمان

تعمیرات در دکوراسیون داخلی به قصد صرفه‌جویی در خرید دوباره و  حفظ یک قطعه از مبلمان صوررت می‌گیرد. آگاه بودن به چند ترفند ساده در مورد نوسازی و تعمیر مبلمان می‌تواند مبلی را که باید پشت در ساختمان قرار گیرد به یک اکسسوری ارزشمند و پر جلوه در دکوراسیون منزل شما تغییر دهد . به نکات زیر توجه کنید:

تعمیر صندلی‌هایی که لقی دارند :
صندلی هایی که لق هستند، تنها یک قدم با فاجعه فاصله دارند. تا وقتی این خرابی را درست نکرده‌اید، از آن استفاده نکنید. لرزش پایه ، یکی از نشانه های لقی صندلی و مبل است . علت این لرزش اصولا بزرگ شدن سوراخی است که پایه در آن قرار گرفته است. ابتدا پایه یا پایه های مشکل دار را جدا کنید ، به آن چسب چوب قوی بزنید ، سپس آن را به هم بچسبانید و اجازه دهید کاملا خشک شود. می توانید از میخ هم برای اتصال و محکم کردن در محل مورد نظر استفاده کنید.
صندلی هایی با اسکلت ضعیف
وقتی پیکره و اسکلت یک میز یا صندلی روکش‌دار لرزش دارد، یعنی باید محل اتصال‌ گوشه‌های آن را نگاهی بیندازید. معمولا با استفاده از بست‌های فلزی می‌توانید به آن استحکام ببخشید.

سست شدن لایه نازک و چوبی روکش
هنگامی که  قسمت کوچکی از روکش چوبی لق شده است ، این گونه  عمل کنید:  لبه شل را بلند کنید و با آب دزدک مقداری چسب سفید بزنید. با تیغه نازک کارد، چسب را پخش کنید و سپس روی قسمت چسب خورده کاغذ مومی و یک تکه تخته روی آن بگذارید. آن را با یک گیره دستی محکم کنید یا به کمک چند کتاب به پایین فشار دهید. اگر قسمت بزرگی از روکش چوبی سست شده است یا قصد دارید بخشی از روکش را تعویض کنید از چسب فوری که بلافاصله می‌چسبد استفاده کنید. این چسب را هم به روکش و هم به سطح قسمت زیرین بزنید و برای این کار از یک قلم موی کوچک استفاده کنید. بگذارید حداقل نیم‌ساعت بگذرد تا چسب خشک شود. روکش را با دقت سر جای خود بگذارید خیلی دقت کنید زیرا شما شانس دوم ندارید. با یک غلطک لاستیکی پایین غلطان، روی قسمتی که روکش زده‌اید بمالید.
تورفتگی‌ها، ترک‌ها و شکاف‌های چوب
در مورد تورفتگی‌ها، شلاک چسبی می‌تواند تورفتگی‌های کوچک را با موفقیت پر کند. در غیر این صورت، با استفاده از یک سوزن در قسمت تو رفته، سوراخ‌هایی ایجاد کنید. با چند قطره آب، تو رفتگی را مرطوب کنید. پس از این که چوب باد کرد با روغن و سنگ آهک نرم و گردی که مخصوص پرداخت فلزات و چوب است آن را آرام بمالید. اگر تو رفتگی شدید نیست و الیاف چوب نشکسته‌اند این کار را روی قطعه‌ای که می‌خواهید دوباره جلاکاری انجام دهید . یک پارچه مرطوب را که چند بار تا کرده‌اید روی سطح آسیب‌دیده قرار دهید. به مدت چند دقیقه یک اتوی داغ روی پارچه بگذارید . در بیشتر موارد، بخار آب، الیاف چوب را متورم می‌کند و آنها را به حالت اولیه بازمی‌گرداند، بخار آب، دانه‌های اطراف تورفتگی را نیز بلند می‌کند و لذا شما مجبور خواهید بود قبل از جلاکاری، برای صیقلی کردن سطح، سمباده کاری اضافی انجام دهید.
-در مورد ترک‌ها: ترک‌ها را با بتونه چوبی که مرغوب است پر کنید، این کار را با دقت و با استفاده از کاردک بتونه یا یک کارد که تیغه آن نازک باشد انجام دهید. با یک کهنه یا کاغذ سمباده ریز دانه، بتونه اضافی را بردارید. برای پر کردن خراش‌های پهن یا عمیق، از شلاک استفاده کنید.
-در مورد شکاف‌ها: اگر شکاف زیاد جدی نیست آن را با پشم فولادی ظریف بمالید و بعد با موم چسبی پرداخت‌کاری کنید. اگر شکاف، شدید باشد لازم است دوباره پرداخت‌کاری کنید.

دکوراسیون داخلی را می توانید به کمی تدبیر به شیوه دلخواه و مقرون به صرفه آذین کنید و فضای دلپذیری خلق نمایید.

تعمیر صندلی

تعمیرات صندلی

  تعمیرات مبل و صندلی

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *