تزیین خانه با نقاشی ساده

نقاط کوچک خانه را فراموش نکنید. با تزیین خانه با نقاشی و کمترین هزینه می توانید شاهد تحول آن ها باشید.
در طول سالیانی که خانه های مردم را رنگ می شد یاد گرفته شد که نقاط کوچک خانه نباید لزوما کسل کننده باشند یا نادیده گرفته شوند. با رنگ زدن نقاط استراتژیک خانه که هزینه کمی دارد هم می توان فضا را تغییر داد. به علاوه می توانید حداقل یکی از این هشت پروژه را در یک تعطیلات آخر هفته تمام کنید.

این هم از هشت در تزیین خانه با نقاشی ساده، و توصیه ها و راهکارهای من درباره اینکه چطور از آن ها فضایی قابل توجه بسازید.۱-ورودی خانه. اولین برداشتی که یک مهمان از خانه شما دارد، براساس نمای ساختمان و ورودی خانه شکل می گیرد. مشاوران املاک اصطلاحا به آن نمای خیابانی می گویند. بخش بعدی خانه که مورد توجه مهمان قرار می گیرد، فضایی است که بعد از عبور از درب ورودی دیده می شود پس باید از آن استفاده کنید. اگر ورودی خانه شما رسمی است، رنگی انتخاب کنید که یک یا دو درجه از رنگ اتاق بعدی تیره تر باشد. رنگ تیره در راهروی ورودی فضا را صمیمی تر می کند، مثل یک آغوش گرم. اگر نقشه خانه تان تعریف نشده است و ورودی مشخصی ندارد، می توانید با رنگ آن را تعریف کنید. با یک رنگ تند دیوار اطراف درب و دیوار مجاور را نقاشی کنید تا حد و حدود ورودی مشخص شود.

۲- حمام کوچک. شاید فکر کنید کوچک بودن حمام، دست و پای شما را در طراحی آن می بندد اما با تزیین خانه با نقاشی می توانید به راحتی فضا را عوض کنید. اما چطور رنگ مناسب آن را انتخاب کنید؟ در خانه دنبال رنگ هایی بگردید که از پرده یا تابلوهای هنری سر درآورده اند. به طور مثال اگر در یک اتاق نشیمن بژ، وسایل دکوری آبی وجود داشته باشد، بهتر است حمام آن خانه دقیقا با همان رنگ آبی نقاشی شود. چندتا از مشتری های اخیرم طرفدار رنگ های تیره بودند. در این صورت ما پیشنهاد می کنیم باقی عناصر مثل زمین و سینک را به رنگ روشن دربیاورید تا با رنگ تیره محیط در تضاد باشد و محیط همچنان دلباز باشد. اگر نگرانید که تک رنگ بودن، فضا را خسته کننده می کند، با یک گچکاری افقی دیوار را به دو بخش تقسیم کنید. بخش پایین را یک رنگ تند بزنید و بخش بالایی را یک رنگ خنثی.

۳- قفسه کتاب. فرقی ندارد کتابخانه شما توکار باشد یا یک قفسه مستقل، در هر صورت می توانید به کمک رنگ به آن مدل بدهید. قفسه ها را از دیوار جدا کنید و دیوار پشت آن ها را رنگ بزنید. از رنگ های تند نترسید چون وقتی قفسه ها و وسایل روی آن ها سر جایشان قرار بگیرند، رنگ کمتر به چشم می آید. در یک نگاه رنگ جدید خودش را نشان می دهد اما خیلی توی ذوق نمیزند.

تزیین خانه با نقاشی

۴- کمد. این وسیله هم معمولا نادیده گرفته می شود اما با یک رنگ جدید روی دیواره ها و قفسه بندی ها، کاملا از این رو به آن رو می شود. اگر کمد کوچک یا متوسطی دارید، از رنگ های روشن و ملایم استفاده کنید. اگر یک کمد بزرگ دارید که داخل آن جای تعویض لباس هم هست، رنگی انتخاب کنید که مکمل اتاق مجاور باشد. رنگی که به قفسه های داخل آن می زنید باید رنگ روغن باشد که در برابر خراش و سایش از بین نرود.

۵- راهرو. این فضاها معمولا تنگ و تاریک و طویل هستند. البته تاریک بودن آن ها بستگی به نورپردازی محیط دارد. رنگی که به راهرو می زنید باید یک یا دو درجه روشن تر از رنگ اتاق های داخل آن باشد. در این صورت رنگ ها مکمل یکدیگر و هماهنگ با طراحی کلی خانه خواهند بود.

تزیین خانه با نقاشی و رنگ

۶- دیوار دکوری. اگر می خواهید بزرگ ترین قدم در طراحی خانه تان را بردارید، این نقطه بهترین جاست. یکی از دیوارهای نشیمن یا اتاق خواب اصلی که می خواهید روی آن کار کنید را انتخاب کنید، مثلا دیوار پشت کاناپه یا تخت. بعد از اتمام نقاشی، یک تابلوی هنری مناسب از دیوار آویزان کنید تا طراحی شما تکمیل شود.

تزیین خانه با رنگ و نقاشی

۷- گوشه و کنار آشپزخانه. معمولا در آشپزخانه فضای مناسبی برای نقاشی پیدا نمی شود اما اگر بگردیم نقاطی مثل بین کابینت ها، وسایل بزرگ و دیوار پشت اجاق گاز وجود دارند که قابل رنگ آمیزی هستند. وقتی فضا محدود باشد به مشتری پیشنهاد می کنم رنگ های غیرمعمولی استفاده کند که با دیگر اجزای اتاق در تضاد باشد. مثلا در یک آشپزخانه با کابینت های سفید و کانترهایی از جنس سنگ طبیعی، باید رنگی مثل آبی تیره یا سبز تیره به کار ببرید. این رنگ ها اگر در حجم زیاد استفاده شوند فضا را دلگیر می کنند اما در حجم کم قدرت خاصی به اتاق می دهند.

۸- رختشویخانه. لباس شستن کاری غیرقابل اجتناب است پس حداقل یک فضای دلپذیر و مثبت برای این کار فراهم کنید. در تزیین خانه با نقاشی از رنگ هایی انتخاب کنید که دوست دارید اما به هیچ عنوان در اتاق های پر تردد خانه به کار نمی برید مثل نارنجی تند، بنفش تند یا زرد قناری. شاید وجود رنگ مورد علاقه تان کمک کند از شستن لباس ها بیشتر لذت ببرید.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *