تزیین خانه با رنگ صورتی

تزیین خانه با رنگ صورتی ملایم

توصیف تزیین خانه با رنگ صورتی ملایم به اندازه توصیف دوره تاریخی که نامش را بر این رنگ گذاشته اند سخت است. اما نادیده گرفتن آن هم سخت است. این نوع صورتی، رنگی روشن است که اخیرا نامش بر سر زبان ها افتاده اما قرن هاست که وجود دارد و چند دهه پیش توسط طراحان لباس احیا شد. یک رنگ شاد و جذاب و سطح بالا که در صورت استفاده صحیح، نظر هرکسی را به خود جلب می کند.
قرن هاست که از این رنگ در طراحی پیراهن استفاده می شود. و دستکم از دهه نود میلادی به بعد در آرایش مو هم کاربرد پیدا کرده. اما به این معنی نیست که طراحان داخلی جایی برای استفاده از آن پیدا نکرده اند. شاید هرکسی از یک دیوار صورتی فاخر مثل دیوار زیر خوشش نیاید اما این رنگ تاثیر خودش را می گذارد.


از آنجا که شرح خصوصیات این رنگ کار راحتی نیست، کارمان را با توضیح خصوصیاتی که ندارد شروع می کنیم.

تزیین خانه با رنگ صورتی

صورتی “باربی” نیست. صورتی تند و آتشین “عروسکی” که در عروسک ها و پیراهن پرنسس ها دیده می شود زیبایی خودش را دارد، اما صورتی میلنیال با آن فرق دارد. به تفاوت بارز رنگ دیوارها و پیراهن دختربچه ای که در تصویر آمده دقت کنید. رنگ پیراهن خیلی تند است، اما رنگ دیوارها ملایم تر و لطیف تر. رنگ پیراهن دختربچه را روی دیوارها تجسم کنید! سر سوزن از این رنگ غلیظ و تند هم زیادی است، پس صورتی میلنیال انتخاب مناسب تری بوده.

دیزاین خانه با رنگ صورتی
خجالتی نیست. شاید این رنگ، ملایم تر و نامحسوس تر از دیگر انواع صورتی باشد اما خودش را پنهان نمی کند. به هر شکل، صورتی است و باید آنقدر از خودتان مطمئن باشید که بتوانید از آن لذت ببرید. یکی از بهترین روش های استفاده از این رنگ، ترکیب آن با سفید، کمی مشکی و چند رنگ خنثی و ملایم دیگر است. این رنگ ها به صورتی میلنیال اجازه خودنمایی می دهند.

دکوراسیون اتاق خواب با رنگ صورتی
دائمی نیست. واقعیت این است که این رنگ اخیرا وارد ابزارهای طراحی شده ولی قرار نیست تا آخر دنیا همراه ما باشد. شاید تزیین خانه با رنگ صورتی به نظرتان ریسک بزرگی باشد، اما طولی نمی کشد که متوجه می شوید فقط یک رنگ است، هروقت بخواهید می توانید آن را عوض کنید. اگر فکر می کنید دکوراسیون داخلی منزل تان رنگ و رویی ندارد، شجاع باشید و این صورتی را امتحان کنید.

طراحی نشیمن با رنگ صورتی
تعریف و شناخت دقیق آن کار راحتی نیست. حالا که خصوصیات فقدانی آن را می دانیم، چطور این رنگ را توصیف کنیم؟ درواقع صورتی میلنیال رنگی نیست که سر توصیف آن توافق خاصی صورت گرفته باشد. البته به نظر من تصویر زیر یک نمونه بارز و واضح از این رنگ است. به طور کلی نوعی صورتی ملایم است با سایه هایی از طوسی که این رنگ را آرام و خنثی کرده. سرخی و حرارت این رنگ هم به خاطر رنگ کالباسی اش است که باعث کاهش غلظتش شده.

انتخاب رنگ
هیچوقت زیر نور فروشگاه یا براساس تصاویر صفحه کامپیوتر، رنگ مورد نظرتان را انتخاب نکنید. چند نمونه از رنگ های منتخب را به خانه ببرید و در نور خانه آن ها را بررسی کنید تا ببینید در محیط واقعی چطور به نظر می آیند.


نحوه استفاده از این رنگ و تزیین خانه با رنگ صورتی
آن را با سفید مخلوط کنید. همانطور که قبلا گفتیم، ترکیب این صورتی با سفید نتیجه خوبی میدهد چون باعث می شود رنگ صورتی خودش را نشان بدهد. اگرچه این ترکیب، شدت رنگ صورتی را بیشتر می کند اما به تجزیه آن هم کمک می کند و نهایتا غلظت رنگ اتاق را کم می کند.

دنگ صورتی در دکوراسیون
استفاده از عناصری مانند مبلمان، درب، تزئینات حاشیه و آثار هنری راهی است برای اضافه کردن حجم زیادی رنگ سفید گچی و دیگر رنگ های خنثی به دکوراسیون. این اجسام و عناصر، جلوی دیده شدن میزان قابل کنترلی از رنگ صورتی را می گیرند، درنتیجه آن حجمی از رنگ که راه خودش را باز کرده و در معرض دید قرار می گیرد برای محیط کافی است.

تزیین خانه با صورتی ملایم
آن را با بقیه رنگ های صورتی مخلوط کنید. درست است که سفید به این رنگ صورتی فرصت خودنمایی می دهد، اما اگر آن را با دیگر رنگ های صورتی ترکیب کنید، تبدیل به یک رنگ خنثی و نامحسوس می شود. چراغ سرخ رنگی که در تصویر زیر می بینید، باعث شده رنگ دیوار پشتش کمتر به چشم بیاید. پس با اینکه در دکوراسیون این اتاق از رنگ های سنتی خنثی استفاده نشده، آرامش خاصی در فضای آن حاکم است.

تزیین خواب با رنگ صورتی
استفاده از آن بر روی دیوار تاکیدی. یک دیوار تاکیدی با رنگ غیرعادی، ساختار فضا را عوض می کند. نقش دیوار صورتی خانه بعدی، تعیین محل غذاخوری آن است. همچنین استحکام این فضای یکسره را بیشتر کرده و باعث می شود دیوارهای سفید پشت سرش دورتر به نظر بیایند. بعضی اوقات استفاده از یک رنگ تند برای خنثی کردن یک رنگ ملایم و نامحسوس (مثل سفید ساده)، باعث ایجاد عمقی در فضا ایجاد می شود که خانه را بزرگ تر نشان می دهد. پس از امتحان این روش در یک خانه کوچک نترسید.

تزیین خانه با رنگ صورتی
استفاده از آن روی درب. فقط یک سر سوزن از این رنگ را می خواهید؟ پس فقط یک درب را رنگ کنید، و بدون صورتی کردن کل اتاق، یک مشخصه معماری چشمگیر ایجاد کنید. فراموش نکنید که فلزات سیاه یا برنزی، بهترین مکمل این نوع دکوراسیون هستند.


تزیین خانه با رنگ صورتی ملایم با استفاده از مبلمان کودکان.

شاید تا حالا به این موضوع فکر نکرده باشید، اما واقعیت این است که وسایل کودکان فقط برای چند سال قابل استفاده است. پس بد نیست در این مدت کوتاه یک رنگ شاد و جذاب و بانشاط به آن ها بزنید تا هم شما و هم کودکتان از آن لذت ببرید. رنگی که در عکس زیر می بینید، جذابیت کلاسیک و آرامی به اتاق می دهد. به خصوص اگر متعلق به یک خیمه سرخپوستی مخروطی مخصوص بازی باشد.


تزیین خانه با رنگ صورتی ملایم در حمام.

اگر حوله، گلدان و زیرگلدانی حمام کاملا سفید باشند، یک فضای کلاسیک و مطمئن خواهید داشت. اما اگر می خواهید به حمام خود هویت بدهید، یک رنگ شاد مکمل انتخاب کنید. صورتی ملایم، مخصوص لوازم ریزتر است. تعدادی گل و شکوفه هم اضافه کنید و شاهد تحول این فضای کوچک باشید.


قطعات نصب کردنی صورتی در حمام. قطعات رنگی در حمام، همیشه با ریسک همراه است. شاید چند سال بعد متوجه شوید که از سینک دستشویی راضی هستید، اما از رنگش نه. بهترین کار، انتخاب یک سینک مثل نمونه پایین است چون فقط دیواره های بیرونی آن رنگ شده و کاسه داخلش سفید چینی کلاسیک است. این سینک همیشه ظاهری تمیز و تازه خواهد داشت. نهایتا اگر رنگ صورتی را دوست دارید، از مُد افتادن آن چیزی را عوض نمی کند.


همراه با آبی. ترکیب آبی و صورتی هیچوقت قدیمی نمی شود. پرده های صورتی روشن و قالی آبی ارغوانی که در عکس زیر می بینید، بین سردی و گرمی طراحی اتاق توازن ایجاد می کنند. با اینکه باقی عناصر اتاق رنگ های خنثی دارند، غلظت این دو برای کل اتاق کافیست.


در نمای ساختمان. صورتی روشن، نمایی یکپارچه به خانه می دهد که هرگز قدیمی نمی شود. فقط فراموش نکنید که از یک صورتی خیلی روشن و ملایم استفاده کنید. در غیر این صورت خانه تان مضحکه خاص و عام می شود. برای اطمینان از درجه مناسب رنگ، یک صفحه چند مترمربعی را با آن رنگ کنید تا نتیجه کار را ببینید.

نمای خانه با رنگ صورتی
در اتاق خواب. تنها جسم صورتی یک اتاق خواب، خانه شاهزاده مخصوص بچه ها نیست. اگر لوازم صورتی روی تخت با رنگ گرم چوب و مشکی یا طوسی ترکیب شود، یک طراحی متوازن و پخته به دست می آید. حتی یکی از پتوهای فصلی هم می تواند صورتی باشد. در این صورت فقط نصف سال از آن استفاده می کنید و هیچوقت از ظاهرش خسته نمی شوید.


روی بالینِ تخت. اگر پارچه صورتی تکیه گاه تخت، مخملی باشد، پیچیدگی و عمق این رنگ بیشتر می شود. دکمه کوبی آن هم جزء ویژگی هایی است که هیچوقت از مُد نمی افتد، و باعث می شود تشک زیر پارچه جابجا نشود.


مبلمان صورتی مدرن. یک صندلی مدرن کلاسیک قرون وسطی، مثل نمونه ای که در زیر می بینید، به راحتی رنگ های معاصر را می پذیرد. اگر از مبلمان سبک مدرن خوشتان می آید اما سادگی و خشکی آن ها را نمی پسندید، یک مدل صورتی با پایه های برنجی انتخاب کنید.


با شهامت آن را مخلوط کنید. صورتی میلنیال لزوما یک رنگ تکرو نیست. اگر فضاهای رنگارنگ و شلوغ در سلیقه شما جایی دارند، می توانید صورتی میلنیال را با رنگ های دیگر قاطی کنید. اگر یک صورتی معاصر بخواهید، باید پرداخت مات روی آن بزنید. ترکیب این رنگ با طرح های گلدار و برگ دار، حال و هوای تابستان را به خانه شما می آورد. مثل دکوراسیونی که در زیر می بینید.


تزیین خانه با رنگ صورتی ملایم در کابینت .

یکی از رنگ های جذاب و غیرمنتظره برای کابینت، طوسی-صورتی است. بهتر است این رنگ سنگین را در ارتفاع پایین استفاده کنید تا در معرض دید شما نباشد و فضا را خفه نکند. مثلا فقط کابینت های پایین را رنگ بزنید، یا در آشپزخانه ای که کابینت فوقانی و قفسه ندارد استفاده کنید.


دیوار نیمه صورتی.

حالا که سنت ها را زیر پا گذاشته و یک رنگ غیرعادی انتخاب کردید، چرا در نحوه رنگ آمیزی از قوانین پیروی کنید؟ رنگ آمیزی مورب دیوار، شاید دقیقا همان حسی را به شما بدهد که دنبالش بودید. حجم رنگ به خودتان بستگی دارد، کم یا زیاد. می توانید از کم شروع کنید و همینطور ادامه بدهید تا به چیزی که می خواهید برسید.


تزیین خانه با رنگ صورتی ملایم با استفاده از اجسام کوچک.

اگر نمی خواهید صورتی میلنیال شما را محاصره کند، می توانید وسایل ریزتری برای این رنگ انتخاب کنید. مثل یک کوسن، یا گلدان. یک راه عالی برای استفاده از رنگ های مد روز بدون اینکه در آن غرق شوید. آن را در یک فضای کوچک چندبار تکرار کنید، با چند عنصر کوچک می توانید حس رنگ را منتقل کنید. اگر به فکر دکوراسیون داخلی خانه اجاره ای یا اولین خانه خود هستید، این یکی از بهترین راهکارهای موجود است.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *