دکور نارنجی 2

تاثیر روانی رنگ نارنجی در دکوراسیون داخلی

از تاثیرات روانی رنگ نارنجی برای خلق احساس گرمی، صمیمیت و انرژی در دکوراسیون داخلی منزل خود استفاده کنید.

رنگ نارنجی در چرخه رنگ، بین رنگ قرمز و زرد واقع شده است و اثرات روانی رنگ نارنجی، ترکیبی از اثرات رنگ قرمز و زرد است.
رنگ زرد، رنگی است که احساسات را برمی‌انگیزد. رنگ نارنجی را به عنوان رنگ برانگیزاننده احساسات، انرژی‌زا، پرطراوت و شادی‌آور در نظر می‌گیرند. رنگ نارنجی تیره، توجه را جلب می‌کند و همچنین اشتها را تحریک می‌کند، دقیقا مانند رنگ قرمز! از این‌رو، رنگ نارنجی اغلب در تبلیغات، دکوراسیون آشپزخانه‌ ها و البته دکوراسیون رستوران‌ ها به‌کار می‌رود. جالب توجه است که بدانید رنگ نارنجی همچنین رنگی است که ارتباط معنوی نیز ایجاد می‌کند، یعنی دارای یک حس معنوی و روحانی است. رنگ نارنجی در هند و نپال، رنگی مقدس است.
آیین اعضای سوآمی باستان در هند، پوشیدن جامه نارنجی بود، رنگ نارنجی در این قوم یادآور جشن آتش بود که در ابتدای مراسم مذهبی خاکسپاری صورت می‌گرفت. این جشن نشان‌دهنده بی‌توجهی و بی‌ارزشی دنیا و تعلقات دنیوی برای این گروه بود. اثرات رنگ نارنجی بسته به اینکه در طیف رنگی زرد قرار داشته باشد یا در طیف رنگی نارنجی ، در دکوراسیون  داخلی متغیر است.


زمانی که رنگ نارنجی را روشن و تیره نکنید یا با ترکیب کردن با رنگ‌های دیگر، کدر نکنید، قوی‌ترین رنگ است. (اگر تاکنون در مجاورت دیوارهایی با رنگ نارنجی زندگی کرده باشید، متوجه منظور درست من می‌شوید) در همین راستا، تاثیرات رنگ نارنجی در طیف پاستلی و سایه‌های مات ، بسیار نرم و آرامش‌بخش است. بنابراین اگر می‌خواهید تاثیر و تاکید رنگ‌ها در دکوراسیون خانه شما قوی و زیاد باشد، می‌توانید از رنگ‌های سایه‌های رنگ نارنجی بهره ببرید . اگر شما هم مانند من سبک زندگی مدیترانه‌ای را می‌پسندید، سایه‌های متفاوتی از رنگ تراکوتا ( قرمز مایل به قهوه‌ای) را در دکوراسیون داخلی خود به کار ببرید. (ترکیب نارنجی با قهوه‌ای و مقداری خاکستری). در نهایت اینکه رنگ نارنجی، گرما و غنا شکوه را به دکوراسیون داخلی منزل شما بازمی‌گرداند.

دیزاین نارنجی

دکوراسیون نارنجی

دکوراسیون رنگ نارنجی

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *