حال و هوای بی‌پیرایگی در دکوراسیون داخلی

راحت و آسوده روی کاناپه بنشینید و به پشتی‌ای تکیه دهید. آسوده و رها  باشید و روح  خود را مملو از انرژی مثبت و نشاط سازید. این‌جا حریم شماست. فضایی که قانون آن بی‌پیرایگی ، بی آلایشی و سرزندگی است. طراحی و دکوراسیون خانه باید بر مبنای تسکین بخشی و آرامش ذهن و روح و جسم شما  استوار باشد.  در طراحی با ویژگی بی‌پیرایگی، نکته ای که مورد نظر است، رفاه و آسایش روحی شما است ؛ از این رو سلیقه شخصی شما باید در این دکوراسیون حکمفرما باشد. در دکوراسیون داخلی با سبک بی پیرایگی صندلی با پارچه راه‌راه به سبک ویکتوریا و همچنین پرده‌های ظریف را برای داشتن پس‌زمینه‌ای روشن در نظر داشته باشید. برای دکوراسیون پرده از طرح‌های سنگین بپرهیزید. اشیاء لوکس را انتخاب نکنید و از به مراقبت زیاد نیاز دارد، اکسسوری هایی که نیاز به مراقبت و محافظت زیاد دارند پرهیز کنید. لوازمی که کاربردی هستند در این دکوراسیون بسیار مورد استفاده اند . رنگ‌های روشن، حالتی آرام و سکون دارند. پشت طراحی اتاق هایی که با بی‌پیرایگی صورت گرفته است ، حکمتی نهفته  است. حتی اگر در نگاه آغازین نسنجیده به نظر برسد، قطعا به اندازه طرح‌های رسمی به دقت و نظام مندی نیازمند است. البته در نظر داشته باشید بی‌پیرایگی دکوراسیون یک محیط  با پریشانی ، بی نظمی و آشفتگی در تفاوت است.


هنگام انتخاب اثاثیه برای دکوراسیون داخلی منزل با حال و هوای بی پیرایگی ، این پرسش‌ها را در ذهن خود تداعی کنید:
-آیا هنگام نشستن بر روی این مبل یا کاناپه راحتید ؟ راه رفتن بر روی این فرش یا کفپوش راحت است ؟از دست زدن به این اکسسوری احساس خوبی دارید؟ از تماشای این فضا لذت می‌برید؟
-اکسسوری ها مطابق مقیاس های  طبیعی و مناسب است یا در ترکیب اتاق نابجا و غیراستاندارد به نظر می‌رسد؟
-مراقبت از آن این دکوراسیون آسان است یا به دقت ویژه ای نیازمند است؟
برای داشتن اتاقی راحت، از عناصری بهره ببرید که راحتی و آسایش آنها ثابت شده است.برای داشتن فضایی آرام و دلنشین در ابتدا نیازمند فضایی با رنگ های آرام و تسکین بخش هستید.  از این رو از پس‌زمینه‌ای آرامش‌بخش (رنگ‌های شیری، خاکستری، خاکی یا رنگ‌های ملایمی از طیف‌های مختلف ) بهره بگیرید. برای دکوراسیون داخلی با فضای بی پیرایگی می توانید از کفپوش های روشن و دیوارکوب های رنگ و روغن با فضایی  طبیعی استفاده کنید . قالی‌های دست‌بافت، اثاثیه های قدیمی و رنگ‌های گرم، اتاق نشیمنی چشمگیر با جذابیتی خیره کننده خلق می کند.
یکی دیگر از عناصر دکوراسیون داخلی با فضای بی پیرایه ، لحاف‌ها و پارچه‌هایی با تار و پود برجسته- پارچه‌های بیجازی زبر و خشن- پارچه‌های لحاف‌دوزی (ابردوزی) و کرباس‌های چین‌دار است که گرمای خاص و دلنشینی به فضا می بخشد . در دکوراسیون اتاق نشیمن با فضای بی پیرایگی برای پنجره‌ها می توانید کرکره‌های چوبی با سایبان‌های روکش شده انتخاب کنید تا بیشترین میزان نور طبیعی را در فضا داشته باشید. طراحی بی‌پیرایه، فضای شما را سرشار از آرامشی طبیعی می کند. در انتخاب لوازم و مبلمان خانه، چندکاره بودن آنها را در نظر بگیرید . از نمونه‌های «مدولار» استفاده کنید . این نمونه به دلخواه شما چیده می‌شوند و جابه‌جایی آنها نیز راحت است. میزهایی با پوشش لمی‌نت مقاوم، بافت‌های حصیری صمیمانه، چوب‌های قدیمی که در مقابل خراش مقاوم هستند، نمونه‌های مناسبی برای انتخاب شما در این نوع دکوراسیون و طراحی داخلی به شمار می‌آیند. در خصوص اکسسوری ها در نظر داشته باشید که عتیقه ها تا زمانی که یک جنبه رسمی به فضا ندهند ، بسیار خوشایند و دلنشین هستند. استفاده از شگردهایی مانند ایجاد کتابخانه در دیوار، شومینه و ایجاد چشم‌انداز به درون اتاق، جذابیت و فضایی مسحورکننده به این نوع دکوراسیون می بخشد. در نهایت ، مجموعه‌ها و اشیا با ارزش را تا جایی که موجب آشفتگی و درهمی نظم فضای داخلی نمی شود ، به طرز ماهرانه‌ای مقابل دیدگان قرار دهید.

دکوراسیون ساده.jpg000

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *