بازسازی و تعمیرات مدرسه

“بازسازی و تعمیرات مدرسه دبستانی در کره جنوبی، سئول”

در این پروژه با تمرکز روی ۳ استراتژی اصلی، به نیازهای مدرسه پاسخ داده شده :

۱- بهینه سازی فضا. از آنجا که راهروی متصل کننده در ورودی به دیگر طبقات بود به طور گاه و بیگاه استفاده شده بود، استفاده درستی از آن نشده بود.

۲- اندازه های یکسان. به دلیل طراحی پلان و نقشه کشی ساختمان ، شکل و اندازه کلاس های درس خیلی با هم متفاوت بود. هدف رسیدن به تنظیمات جدیدی بود که به هر دو کلاس به یک اندازه فضا بدهد.

۳- فعالیت های مشترک. فلسفه مدرسه جدید در اشتراک فضاها برای مطالعه و ایجاد فرصت های بی شمار برای دانش آموزان برای تمرینات آموزشی خلاصه می شود. وضعیت قبلی کلاس های درسی دو برابر فضا برای بازی، مطالعه، جلسه، اشتراک و غیره تامین می کرد.

شریک شدن فضا و اتاق های مشترک برای مطالعه هنگام انجام فعالیت های دیگر یا رفت و آمد افراد مشکل زا می شود. درنتیجه در بازسازی و تعمیرات مدرسه سیستمی شکل گرفت که اجازه داد همزمان یک مکان عمومی به اشتراک گذاشته شود و حریم خصوصی هم رعایت شود.

بازسازی مدرسه
چشمگیرترین ویژگی طراحی داخلی ساختمان جدید فضای خارجی ای است که دو کلاس را از هم جدا کرده و نقطه مشترک محسوب می شود. این نقطه در دل کلاس قرار ندارد اما بعضی اوقات بخشی از آن می شود. سیستم دیوارهای چرخشی در بازسازی و تعمیرات مدرسه اجازه داده کلاس درس متمرکز به یک کلاس درس بزرگ تر و منعطف تر تبدیل شود. دیوارها محل نگهداری وسایل نیز هستند. باعث می شود موانعی در فضای اصلی کلاس وجود نداشته باشد. دیوار تا ارتفاع ۱/۷ متری مات است بخش بالایی آن شیشه است و باعث می شود افراد حس کنند در فضای بزرگ تری هستند. همچنین نور طبیعی بیشتری وارد دل اتاق می کند.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *