ایده های جدید برای اتاق نشیمن

ایده های جدید برای اتاق نشیمن

دکوراسیون فضاهای کوچک کار سختی است. با ایده های جدید برای اتاق نشیمن که در اختیار شما می گذاریم، می توانید بدون اینکه حس خفگی یا تنگی فضا به شما دست بدهد از فضای نشیمن خانه خود بیشترین استفاده را ببرید.
۱-با قالی به فضا هویت بدهید.
اگر هویت فضای خانه تان نامعلوم است، با یک قالی آن را تعریف کنید. قرار دادن قالی در یک اتاق مشخص می کند که آنجا اتاق نشیمن است و از بی هویت بودن کل فضای خانه جلوگیری می کند.

ایده های جدید برای اتاق نشیمن


۲- از اسباب شیشه ای استفاده کنید.
این نوع اسباب و اثاثیه از مواد شفاف و بی رنگ ساخته شده اند و نور بیشتری را از خود عبور می دهند، و اینکه می توانید طرف دیگر وسیله را ببینید باعث می شود فضا بزرگ تر به نظر برسد. یکی دیگر از مزایای این وسایل این است که برخلاف اغلب موادی که در محصولات عادی استفاده می شود، فضا را بسته و بن بست نشان نمی دهند.
ایده های جدید برای اتاق نشیمن
۳- با استفاده از چند میز کوچک، یک میز عسلی چند تکه درست کنید.
اگر در یک اتاق کوچک یک میز عسلی بزرگ قرار دهید، فضا کوچک تر از چیزی که هست به چشم می آید. اگر چند میز کوچک در ابعاد مختلف داشته باشید، به راحتی می توانید هر شکل و موقعیتی که می خواهید به آن ها بدهید.
ایده های جدید برای اتاق نشیمن
۴- در یک اتاق با رنگ خنثی، از یک رنگ تند استفاده کنید.
سفید کردن دیوارها، استفاده از چوب روشن یا کفپوش روشن همگی راه های خوبی برای بزرگنمایی فضا هستند اما در عین حال می توانند فضا را سرد، غیرصمیمی و بی هویت کنند. اگر چند وسیله با رنگ تند در اتاق داشته باشید، هم فضا بزرگ تر به نظر میرسد، هم از سردی محیط کاسته می شود.
ایده های جدید اتاق نشیمن
۵- در زمان چیدمان منزل اطراف تلویزیون را با کمد و قفسه پر کنید.
اگر دیواری که تلویزیون در آن قرار دارد را با کمد و قفسه و طاقچه های توکار پر کنید، فضای بسیاری برای قرار دادن کتاب ها و لوازم دکوری و تزئینی خواهید داشت. قفسه های جلوباز، ویترین جلوبسته یا ترکیبی از این دو را تعبیه کنید تا فضای محدود نشیمن کوچکتان حفظ شود و همه وسایل محبوبتان هم در معرض دید قرار بگیرد.
ایده های طراحی برای اتاق نشیمن
۶- از گوشه و کنار استفاده کنید.
ابعاد اتاقی که می خواهید دکور کنید هرچقدر هم که کوچک باشد، به احتمال زیاد یکی از گوشه های آن قابل استفاده است. طاقچه، آباژور یا یک گلدان در گوشه اتاق می تواند چشم بیننده را به تمام زوایای اتاق بکشاند و آن را بزرگ تر و مرتفع تر از چیزی که هست نشان دهد.
شلف دیواری
۷- از یک میز عسلی دومنظوره استفاده کنید.
اگر اتاقتان واقعا کوچک است یا می خواهید از نهایت فضا استفاده کنید، میزی تهیه کنید که هم نقش میز عسلی و هم نقش میز غذاخوری را ایفا کند و در کوتاه ترین زمان ممکن و به راحتی از یکی به دیگری تبدیل شود.
طرح نو برای اتاق نشیمن
۸- از مبلمان کوچک استفاده کنید.
اگر خانه تان کوچک است، اسباب و اثاثیه آن هم باید کوچک باشد. استفاده از یک مبل راحتی چند قطعه ای در یک نشیمن کوچک هیچ فایده ای ندارد، نهایتا حس خفگی می کنید و مجبور می شوید تعدادی از دیگر وسایل داخل اتاق را حذف کنید. مبلمان کوچک فضای بیشتری در اختیار شما می گذارد اما صمیمیت و کاربرد اتاق را حفظ می کند.
ایده های جدید برای اتاق نشیمن
۹- فضای نگهداری مخفی.
در اتاق های کوچک باید تا جایی که می توانید فضای نگهداری وسایل تعبیه کنید. چه برای پتو و رومبلی باشد، یا برای کلکسیون کتاب، یا یک دکور فصلی. هرچه که باشد باید همه آن ها را داخل کاناپه، میز عسلی یا مبل عثمانی نگه دارید تا جلوی چشم نباشند اما به راحتی در دسترس باشند.

۱۰- با فرهنگ مینیمالیزم دوست باشید.
هرچه تعداد مبلمان و اسباب و اثاثیه شما کمتر باشد، راحت تر می توانید فضا را دلباز و بزرگ جلوه بدهید چون بدون وسایل اضافی فضا واقعا بزرگ تر خواهد بود. از یک طراحی ساده پیروی کنید، تعداد اسباب و وسایل را در حد نیاز و راحتی خود نگه دارید و بقیه را بیخیال شوید.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *