انواع پارکت برای دکوراسیون داخلی (قسمت اول)

پارکت در دکوراسیون.jpg8

یکی از انواع کف‌پوش‌ها در دکوراسیون داخلی ، پارکت است. پارکت‌ها از انواع مختلفی از چوب‌ها ساخته می‌شوند و دارای تنوع و گوناگونی هستند . هر یک از انواع پارکت‌ها دارای معایب و محاسنی است . به تفکیک درخصوص برخی از آنها توضیحاتی می‌دهم:
پارکت از چوب بلوط: این نوع پارکت، متداول‌ترین و رایج‌ترین انواع پارکت در معماری داخلی به شمار می‌آید. این نوع پارکت‌ها به شدت در مقابل فرورفتگی و ضربه مقاوم و محکم هستند. برای خانه‌هایی با دکوراسیون و چیدمان بدون فرش یا فرش‌های تزیینی کم طول و عرض، این نوع پارکت، انتخاب مناسبی است. از نظر ظاهری این نوع پارکت، دارای لکه‌های طبیعی خود درخت بلوط است که ممکن است کم‌رنگ یا پررنگ باشد ولی در هر صورت حتما در پارکت وجود دارد. انتخاب این نوع پارکت با وجود لکه‌های نقش بسته روی آن، بسته به سلیقه شماست.
پارکت از چوب درخت زبان گنجشک: این چوب بسیار شبیه به چوب بلوط است. حتی می‌توان گفت، مقاوم‌تر و سرسخت‌تر از چوب بلوط است. بسته به نوع مکانی که از پارکت استفاده می‌کنید، اگر نیاز به پارکتی از جنس مقاوم‌تر از چوب بلوط دارید می‌توانید این نوع پارکت را انتخاب کنید که از سرسختی بیشتری برخوردار است. رنگ این نوع چوب، کرم مایل به فیلی است و رگه‌هایی به رنگ قهوه‌ای روشن مایل به زرد دارد. رگه‌ها و لکه‌های سطح این چوب به نسبت چوب بلوط کمتر است. افراد با توجه به سلیقه خود در انتخاب رنگ‌های تیره یا روشن، می‌توانند یکی از این دو نوع پارکت را انتخاب کنند.
پارکت چوب کاج: این نوع پارکت‌ها نسبت به پارکت‌های چوب بلوط و زبان گنجشک، از مقاومت و سرسختی کمتری برخوردارند. مقاومت و سرسختی این نوع چوب در میان چوب‌های درخت خود کاج نیز متفاوت است، به همین علت اگر این نوع پارکت را انتخاب می‌کنید باید خانه یا محل نصب این نوع پارکت را بسنجید و چوبی را انتخاب کنید که برای آن قسمت مقاومت مورد نظر را داشته باشد. این نوع پارکت یکی از پرطرفدارترین پارکت‌ها در طراحی داخلی است. رنگ این پارکت‌ها در دو رنگ روشن و تیره است.
رونگ روشن با رگه‌های تیره یا رنگ تیره با رگه‌های تیره‌تر. همین رگه‌ها و رنگ طبیعی این چوب سبب جذابیت و پرطرفداری این چوب شده است. هنگام نصب، به تقویت احتیاج دارد.
در قسمت بعدی به توضیح دیگر پارکت‌ها می‌پردازیم.

پارکت در دکوراسیون.jpg3

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *