انتخاب مبلمان مناسب دکوراسیون منزل

مرحله ی کامل شدن خانه ، با مبلمان کردن آن صورت می گیرد . شاید خانه ی شخصی خود را مبله نمی کنید ولی در هرحال ، این زندگی شماست و حتی اگر به طور موقت جایی ساکن هستید ، باید از فضای آن لذت ببرید. حتی اگر این خانه ، خانه ی شخصی شما نیز باشد ، نیازمند تغییرید و باید هر از گاهی به فضای داخلی خانه تان ، حال و هوایی تازه ببخشید.
برنامه‌ریزی خریدها
مبلمان مورد علاقه و دوست داشتنی شما ، برای جذاب بودن و داشتن طول عمر بیشتر به سه مولفه ی خانواده شما، شیوه زیست شما و سلایق شما بستگی دارد.
خانواده شما: تعداد افراد خانواده شما و ترکیب آن، به میزان زیادی نوع ، رنگ و جنس مبلمان مورد نظر شما را تعیین می‌کند. نیازهای اساسی خانواده‌ها ، تعیین شده و مشخص است. ابتدا نیازهایی چون  محلی برای استراحت ، محلی برای خوردن و محلی برای نگهداری وسایل غیر ضروری خانه (انباری )در نظر گرفته می شود و پس از تامین این نیازهای اساسی ، به مسائل تزئینی  درون خانه توجه می شود.


شیوه زیست شما: برای دکوراسیون داخلی منزل خود به جای توجه به عرف و عادت به شیوه زندگی خود توجه کنید و روش زندگی تان باید در اولویت‌های شما باشد؛ برای مثال اگر شما از میهمانی دادن خوشتان نمی‌آید هزینه گزافی را  صرف خرید سرویس  ناهارخوری نکنید و به جای آن، مبلمان و ناهارخوری ای را انتخاب کنید که نیاز شما هماهنگ و موافق باشد. اگر فضای خانه تان کوچک است ،  میز دوکاره ای برای  قهوه‌خوری که ارتفاع آن را می‌توان برای ناهارخوردن نیز افزایش داد و میز رادیو و تلویزیون که یک تختخواب تاشو را در خود پنهان کند، بسیار مناسب و اقتصادی است و فضای شما را به شکلی بهینه پر می کند. ممکن است مجبور باشید ساخت آنها را سفارش بدهید ولی به کارایی آن می‌ارزد. تعیین کنید خانواده شما از دسته خانواده های رسمی به شمار می آیند یا جزو خانواده های غیر رسمی محسوب می شوند . مدت زیادی را در خانه می‌گذرانید یا بیشتر ایام روز در بیرون هستید؟ سرگرمی شخصی شما چیست؟ تمام این عناصر و عوامل در تعیین مبلمان مورد نیاز شما نقش اساسی مهمی را ایفا می کنند.
سلیقه شما: گاهی تشخیص و تعریف سلیقه‌های شخصی مشکل است. اگر درباره آنچه در دکوراسیون منزل خود به کار می برید و میزان علاقه تان به این وسایل ، مطمئن نیستید ، به اطراف خود با دقت توجه کنید. فضایی که بیشتر شما را به خود جذب کند و بیشتر چشمانتان را نوازش دهد، نشان دهنده سلیقه و علاقه شماست. به عکس مجلات دکوراسیون نگاه کنید و آنچه برای چیدمان خانه ی خود در نظر داشته اید  را در ذهنتان مرور کنید و سبک و دکوراسیون مورد علاقه خود را انتخاب کنید. اگر بین انتخاب چند اکسسوری تردید داشتید، چند روز از آن ها استفاده کنید . زمان شما را یاری می کند تا میل خود را بهتر بشناسید.
پس از ارزیابی نیازها و مشخص کردن اولویت های خود ، آماده خرید شوید. به یاد داشته باشید که لازم نیست تمام اجزای مبلمانی که دارید نو باشد. مبل‌های عتیقه، دست دوم و صنایع دستی نیز می‌توانند اکسسوری های زیبایی برای دکوراسیون منزل شما باشند.  همچنین، از ادغام سبک‌ها نترسید. فقط در نظر داشته باشید که وقتی عناصر ، متقارن و هماهنگ  نیستند ،  باید بین آن ها یک حالت وحدت بخش (رسمی، غیررسمی، هنرمندانه یا راحت) وجود داشته باشد.
چند نکته مهم دیگر که باید در نظر داشته باشید این است که  آیا این مبلمان ، مناسب است ، جا می‌گیرد؟ به هیچ عنوان  یک دست  مبلمان بزرگ را بدون آگاهی و توجه به ابعاد و مقیاس خانه ، خریداری نکنید. در خرید مبلمان به اندازه‌ کف اتاق ، بعد ، رنگ دیوارها و پرده‌ها توجه کنید . نکته دیگر اینکه با خود بیندیشید که چه میزان توان مالی برای خریدن مبلمان مورد نظرتان دارید و هنگامی که مطمئن شدید ، تصمیم قطعی بگیرید . فکر  نکنید یکباره باید مبلمانی گران و با کیفیت عالی خریداری کنید. با آرامش و درایت می توانید مبلمان مورد علاقه تان را خریداری کنید . هنگام خرید به دوام مبلمان نیز توجه کنید . پول خود را با خرید مبلمانی که بد ساخته شده است و ظرف یکی دو سال، فرسوده یا «زشت» می‌شود، هدر ندهید.  یکی دیگر از مواردی که در حیات بخشی به دکوراسیون داخلی منزل شما کمک می کند ، استفاده از  طراح داخلی حرفه‌ای است نیاز نیست برای استفاد از افکار یک طراخ خوب حتما بودجه هنگفتی صرف کنید. یک طراح خوب غالبا می‌تواند به شما کمک کند با منابع محدود، زیباترین جلوه را به فضای داخلی ببخشید  و از اشتباهاتی که در طراحی داخلی برایتان گران تمام می شود دوری کنید. طراح داخلی می‌تواند در مورد آرایش چیدمان اتاق، مبلمان و استفاده عاقلانه از فضا، شما را راهنمایی کند. اگر قادر هستید پول زیادی هزینه کنید، طراح داخلی می توانید فضایی دلپسند ، شیک و مجلل را برایتان رقم بزند.
بنابراین با کمی تفکر و درایت می توانید مبلمانی را انتخاب کنید که زیبایی و حس گرمای خانه تان را ده چندان کند.

مبل در دکوراسیون

مبل در دکوراسیون.jpg1

مبل در دکوراسیون.jpg2

مبل در دکوراسیون.jpg7

مبلمان دست دوم

مبل‌های دست دوم و ناتمام در دکوراسیون منزل ، برای افرادی کاربرد دارد که نمی توانند بودجه زیادی را برای خرید متحمل شوند. هنگام خرید این نوع مبل‌ها ، مانند  خرید سایر مبل‌ها ، احتیاط های لازم را داشته باشید. هنگام خرید مبل دست دوم برای دکوراسیون منزل خود بسنجید که ترمیم  و تعمیر آنها چقدر هزینه و انرژی می طلبد.
پاک کردن رویه قدیمی
برای بازسازی مبل قدیمی ممکن است لازم باشد رویه قبلی  را بردارید و یک رویه تازه روی آن بگذارید؛ اما بیشتر اوقات ممکن است که رویه، نامناسب  به نظر برسد و ممکن است فقط کثیف باشد؛ بنابراین قبل از برداشتن رویه قدیمی، آن را خوب تمیز کنید. مخلوط رقیقی از مایع ظرفشویی و آب درست کنید و یک منطقه ناپیدا را با آن تمیز کنید . اگر سطح آن شروع به ابری شدن کرد، آن سطح شلاک یا لاک است و شما برای تمیزکردن رویه‌ها باید یک تمیزکننده مخصوص انتخاب کنید ؛ اما اگر سطح، ابری نشد به کار خود ادامه دهید و هرچند دقیقه یک بار به آن سطح آب بزنید و خشک کنید. وقتی خوب تمیز کردید لک‌ها را بردارید و واکس تازه بزنید. اگر آب و صابون نتیجه رضایت‌بخش نداد، از ماده مخصوص بازسازی رویه استفاده کنید. این ماده، مواد قدیمی رویه را تمیز و تا حدی به مایع تبدیل می‌کند و مایع حاصله، ترک‌ها و خراش‌ها را پر می‌کند و بعد سفت می‌شود و یک سطح صاف به وجود می‌آید. مواد مخصوص پرداخت‌کاری روی جلا، لاک و شلاک خوب عمل می‌کند ولی اثر آنها بر رنگ اپوکسی یا پلی‌بورتان، یک اثر قوی نیست و از این رو  نباید از آنها برای پرداخت‌کاری‌های روغنی استفاده کرد.

دکور مبل دست دوم

مبل دست دوم

مبلمان دست دوم

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *