دکوراسیون داخلی پاراکس http://www.arianparax.com Sat, 22 Jul 2017 11:24:52 +0430 fa-IR hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8 http://www.arianparax.com/wp-content/uploads/2015/12/logo.gif دکوراسیون داخلی پاراکس http://www.arianparax.com 32 32 طراحی فضای اداری http://www.arianparax.com/%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d9%81%d8%b6%d8%a7%db%8c-%d8%a7%d8%af%d8%a7%d8%b1%db%8c/ http://www.arianparax.com/%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d9%81%d8%b6%d8%a7%db%8c-%d8%a7%d8%af%d8%a7%d8%b1%db%8c/#respond Sat, 22 Jul 2017 11:24:52 +0000 http://www.arianparax.com/?p=10651 “طراحی فضای اداری شرکت  Elixirr در لندن” طراحی فضای اداری شرکت مشاوره  Elixirr که در لندن واقع شده، به عهده شرکت طراحی داخلی Oktra بوده. طراحی طوری انجام شده که نماینده برند و هویت این شرکت باشد، تک تک جزئیات طراحی داخلی ساختمان با هدف انعکاس آینده این شرکت بوده، تبدیل شدن به بهترین شرکت […]

نوشته طراحی فضای اداری اولین بار در دکوراسیون داخلی پاراکس پدیدار شد.

]]>
“طراحی فضای اداری شرکت  Elixirr در لندن”

طراحی فضای اداری شرکت مشاوره  Elixirr که در لندن واقع شده، به عهده شرکت طراحی داخلی Oktra بوده. طراحی طوری انجام شده که نماینده برند و هویت این شرکت باشد، تک تک جزئیات طراحی داخلی ساختمان با هدف انعکاس آینده این شرکت بوده، تبدیل شدن به بهترین شرکت مشاوره مدیریت تجارت در دنیا. هر ۹ اتاق جلسه با مشتری این ساختمان تم مخصوص به خود را دارد. لابی تم فروشگاه و ابر دارد، نماد ۳ صنعتی که این شرکت از قبل در آن فعالیت دارد (خدمات مالی، خرده فروشی، تکنولوژی). که ارتباط محکمی با ریشه های قوی این شرکت با آفریقای جنوبی دارد. هر اتاق آن داستانی منحصر به فرد را روایت می کند.

طراحی فضای اداری
طراحی فضای اداری

طراحی پلان باز فضای کاری منعطف طوری انجام شده که شرکا و حتی انترن ها دور هم نشسته و محیطی همگرایانه و با رشد سریع بسازند. کارآفرینانی که از سرمایه پایه این شرکت شروع می کنند پا به پای گروه مشاوره کار می کنند. هیچکس میز مخصوص به خود ندارد. در طول روز کل گروه در حال نشستن و برخاستن و ایستادن هستند، از فضای گروهی باز به اتاق های جلسه خصوصی می روند، فضای روان در مرحله شروع نتیجه بهتری دارد تا شرکت های خدماتی حرفه ای سنتی. حتی ۱ استودیوی ضبط صدا و تصویر هم دارد.

طراحی فضای اداری
پلان باز اطراف محل اجتماعی منحنی مرکزی طراحی شده. روبروی آن صحنه قرار دارد که از صحنه نمایش شرکت و سینمای قدیمی الهام گرفته، فضایی منعطف برای رویدادهای کارمندان شرکت یا مشتری یا ارائه های مختلف به وجود آورده. جعبه نور یک ویژگی اضافی است که نه تنها ۱ کانال ارتباطی داخلی موثر ایجاد می کند، بلکه مکملی نهایی و عالی برای رنگ روشن است، حالتی عجیب و سرزنده دارد که به این محیط انرژی خاصی می دهد.


“طراحی فضای اداری “

این ساختمان، اسکلت بندی معماری شاخصی دارد. شاخصه های آن محیطی باریک و طویل و مستطیلی است به همراه پنجره های دایره ای بزرگ که بخش های مختلف را از هم جدا کرده. به همین خاطر اتاق منشی و اتاق جلسه جایی قرار گرفته اند که فضای گرد و بزرگ رو به ورودی باشد.

دکوراسیون فضای اداری

طراحی اداری
دیوار اتاق کنفرانس هم مانند دیگر پارتیشن های شرکت شیشه ای است، روی هر دیوار شیشه ای برچسبی زده شده که نشان گر فعالیتی است که در آن اتاق انجام می شود. کاشی های گچی آکوستیک قدیمی روی سقف با کاشی های اسفنجی رنگارنگ تعویض شدند. ۵ رنگ مختلف روی آن ها به کار رفته.

دیوار اصلی روبروی اتاق کنفرانس به رنگ آبی درآمده و روی آن شعار جدید شرکت به نمایش درآمده : “پاسخ، استایل است”. در طراحی داخلی آشپزخانه کوچک، رنگ های زرد و مشکی به کار رفته. روی دیوار سمت چپ، عناصر آشپزخانه با لوازم گرافیکی قرار گرفته.


دیوار سمت راست محل کار اصلی، به رنگ فیروزه ای است. این رنگ به همراه رنگ دودی کاشی های سقف و چراغ های دیواری با سبکی صنعتی، دکوراسیون اداری فضا را به اسکاندیناوی نزدیک کرده. دیوار جلو با کاشی های چوب پنبه پوشیده شده و عناصری تصویری و الهام بخش را نمایش می دهد.

طراحی فضای اداری

طراحی فضای اداری

“طراحی فضای اداری شرکت McKibbon توسط شرکت طراحی دکوراسیون داخلی HOK”

شرکت طراحی داخلی HOK به تازگی طراحی فضای اداری شرکت McKibbon در فلوریدا را به پایان رسانده. دفتر کار این شرکت ۱۰ هزار فوت مکعب مساحت و ۴۰ کارمند دارد که همچنان جای گسترش دارد. پروژه دکوراسیون داخلی این دفتر در مارس ۲۰۱۷ به پایان رسید. میز، صندلی و دیوارهای فلزی رولی خود را به شرکت Built سفارش داد، لوازم شیشه ای و فلزی را به Modulo و مبلمان اداری را به CI.

دیزاین فضای اداری
نمای فضای اداری
ویژگی های قابل توجه دکوراسیون اداری این دفتر عبارت هستند از دیوارهای تزئین شده فلزی رولی، درب گاراژ شیشه ای، میز و صندلی های سفارشی، محیط کار با ارتفاع قابل تنظیم. طراحی لابی آن به صورت باز انجام شده، اتاق تجمعی برای شرکای فروشنده و غیر ذینفعان منطقه ای در نظر گرفته شده، و اتاق طراحی برای بحث و مذاکره درباره پروژه های توسعه دهنده آینده. یک اثر هنری انتزاعی که کار هنرمند محلی Taylor O. Thomas می باشد هم در این محیط به چشم می خورد.

طراحی داخلی اداری

دکوراسیون اداری

 

نوشته طراحی فضای اداری اولین بار در دکوراسیون داخلی پاراکس پدیدار شد.

]]>
http://www.arianparax.com/%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d9%81%d8%b6%d8%a7%db%8c-%d8%a7%d8%af%d8%a7%d8%b1%db%8c/feed/ 0
چگونه منزلی زیبا داشته باشیم http://www.arianparax.com/%da%86%da%af%d9%88%d9%86%d9%87-%d9%85%d9%86%d8%b2%d9%84%db%8c-%d8%b2%db%8c%d8%a8%d8%a7-%d8%af%d8%a7%d8%b4%d8%aa%d9%87-%d8%a8%d8%a7%d8%b4%db%8c%d9%85/ http://www.arianparax.com/%da%86%da%af%d9%88%d9%86%d9%87-%d9%85%d9%86%d8%b2%d9%84%db%8c-%d8%b2%db%8c%d8%a8%d8%a7-%d8%af%d8%a7%d8%b4%d8%aa%d9%87-%d8%a8%d8%a7%d8%b4%db%8c%d9%85/#respond Sat, 15 Jul 2017 14:14:27 +0000 http://www.arianparax.com/?p=10611 “آشنایی با ۷ اشتباه طراحی داخلی و راه های جلوگیری از آن ها” دلیل عمده بی میلی افراد به شروع پروژه دکوراسیون داخلی منزل ، ترس از ارتکاب اشتباهاتی پرهزینه است. این مطلب حاوی هفت اشتباه بزرگ در دکوراسیون منزل است که به شما اعتماد به نفس به دست گرفتن پروژه طراحی داخلی رویایی خود […]

نوشته چگونه منزلی زیبا داشته باشیم اولین بار در دکوراسیون داخلی پاراکس پدیدار شد.

]]>
“آشنایی با ۷ اشتباه طراحی داخلی و راه های جلوگیری از آن ها”

دلیل عمده بی میلی افراد به شروع پروژه دکوراسیون داخلی منزل ، ترس از ارتکاب اشتباهاتی پرهزینه است. این مطلب حاوی هفت اشتباه بزرگ در دکوراسیون منزل است که به شما اعتماد به نفس به دست گرفتن پروژه طراحی داخلی رویایی خود را می دهد و کمک می کند با تلاش اول آن را بی نقص انجام بدهید. با آگاهی از این نکات می دانید دنبال چه چیزی باشید و دکوراسیون داخلی خانه خود را با موفقیت به پایان برسانید.
۱-انتخاب رنگ قبل از موارد دیگر. از بسیاری لحاظ ها رنگ یکی از مهم ترین ابعاد طراحی خانه محسوب می شود اما به این معنی نیست که باید قبل از هر چیزی دیگری آن را انتخاب کنید. وقتی تصمیمتان درباره پارچه مبلمان (قالی، کوسن، کرکره، رومبلی) قطعی شد خیلی راحت تر می توانید رنگی هماهنگ با آن ها انتخاب کنید. انتخاب پارچه ای که واقعا دوست دارید بعد از قطعی شدن رنگ محیط کار سختی است.

چگونه منزلی زیبا داشته باشیم

۲- خرید مبلمان بدون اندازه گیری. قضاوت درباره اندازه مبلمان کار راحتی نیست. به همین خاطر است که بعضی اوقات صاحبان خانه میز عسلی ای که در نمایشگاه دیده و پسندیده اند را در اتاق نشیمن خود مثل یک هیولای بزرگ می بینند. اگر اندازه های دقیق وسیله ای که می خواهید بخرید را می دانید، به این اعداد اعتماد کنید و گول خطای چشم را نخورید. فضای موجود برای هر وسیله بزرگ را با چسب نواری علامت بزنید تا به یک زمینه اندازه قابل قبول برسید. این اعداد را هنگام خرید همراه خود داشته باشید و به آن ها تکیه کنید. اگر عاشق وسیله ای شدید که با اندازه گیری شما هماهنگی ندارد بپرسید که اندازه های متفاوت دارد یا خیر. یا آن را اندازه بگیرید و به خانه بروید تا با فضای خود مقایسه کنید و ببینید از اندازه آن راضی هستید یا نه.

تزیین خانه

۳- خرید از یک فروشگاه. اگر کل وسایل منزل یا حتی یک اتاق را از یک فروشگاه بخرید، نتیجه ای کسل کننده خواهید گرفت، نتیجه خرید با وقت کافی و گشتن در فروشگاه ها هویت تصویری خاصی دارد. بوتیک هایی که سبک های طراحی داخلی مختلفی دارند را امتحان کنید، یا سایت های آنلاینی که از برند و تولیدکنندگان متنوعی تشکیل شده. در این صورت دکوراسیون منزل شما خسته کننده نمی شود.

۴- نخریدن مجموعه کامل.  یک وسیله بزرگ را خریداری کنید، سپس برای تهیه لوازم حاشیه ای آن به فروشندگان دیگری سر بزنید که وسایل آن ها دقیقا هم شکل وسیله اولیه نیست، مثل این میزهای ترکیبی. نتیجه نهایی آن گویای سلیقه شخصی خواهد بود، سبکی که در هیچ کاتالوگی پیدا نمی شود.

دیزاین منزل

نکاتی که می توانند بین وسایل مختلف مرتبط باشند عبارت هستند از رنگ، جنس (مثل نوع عمومی رومبلی یا پرداخت فلزی)، پلیسه یا پرزدار، مدل پایه، خطوط صاف یا گرد. استفاده از این موارد کمک می کند وسایل مختلف را به هم مرتبط کنید و مطمئن باشید که با هم هماهنگی دارند، مثل این مبل های طوسی پرزدار.

۵- تصمیمات همیشه محتاطانه. درست است که هیچکس دوست ندارد تعطیلات آخر هفته را مشغول جبران اشتباه هفته قبلش باشد، اما ترس همیشگی از تصمیم گیری جسورانه و هیجان انگیز دکوراسیون داخلی منزل را تکراری و نارضایت بخش می سازد. هر چند وقت یکبار ریسک کنید. مطمئن باشید اگر دیوار خود را به طرزی شلوغ تزئین کنید همیشه می توانید آن را با آثار هنری سفید یا مبلمان رنگ خنثی بپوشانید تا زمانی که به آن عادت کنید، تاثیر آن را خنثی کند. اگر هم روزی خسته شدید می توانید آن را عوض کنید.

چگونه منزلمان را زیبا کنیم

۶- جسارت در تمام تصمیمات. این اشتباه دقیقا نقطه مقابل اشتباه قبلی قرار می گیرد. حتی در شلوغ ترین فضاها هم باید المان های ساده ای وجود داشته باشد که نقاط کانونی را متعادل سازد. به این موضوع مثل آشپزی نگاه کنید : یک دستور پخت عالی نیاز به ادویه جات وسوسه انگیز دارد اما برای جلوه دادن به طعم نیاز به سادگی نمک دارد. اگر ۱ اثر هنری برجسته، پرده شلوغ یا پارچه چشمگیر دارید، اجازه دهید باقی اجزای دیزاین خانه مثل رومبلی یا قالی با سادگی تمام زیبا باشند. موقع انتخاب وسیله یا جنس جدید حتما به هماهنگی آن با کل پالت هم دقت کنید، نه فقط ارزش آن به تنهایی. ۱ بالش تک رنگ یا پتوی طوسی موقر شاید در ویترین مغازه چشم شما را خیره نکند، ولی همان چیزی باشد که دیزاین منزل شما نیاز دارد.

چگونه منزلی مرتب داشته باشیم

۷- رها نکردن گذشته. دور ریختن وسایل قدیمی شاید کار سختی باشد، اما فراموش کردن خاطرات دکوراسیون داخلی بد هم کار آسانی نیست. اگر مدت زیادی با فضای زشتی سر و کار داشتید، نباید تا پایان عمر از ایده های زیبا محروم بمانید. به طور مثال اگر از چند دهه قبل از ظاهر اثاثیه طلایی و براق خوشتان نمی آید، باید ذهن خود را برای لوازم برنجی ماتی که امروزه مد شده باز نگه دارید. اگر از کاغذ دیواری بدریختی سال ها رنج بردید یا ۱ رنگ نارنجی نامناسب را تحمل کردید نباید به ابزار قدرتمند دکوراسیون داخلی خانه پشت پا بزنید. با تکنولوژی روز گزینه ها روز به روز بهتر شده و منابع مناسبی در اختیار شما قرار دارد تا اشتباه گذشته را در آینده تکرار نکنید. پس دست به کار شده و سبک طراحی داخلی مورد علاقه خود را امتحان کنید چون ۱ بار بیشتر عمر نمی کنید اما در طراحی این صدق نمی کند چون ایده های قدیمی، جانی دوباره می گیرند. اگر پذیرای ایده ها باشید شاید سبکی را پیدا کنید که تا آخر عمر عاشق آن بمانید.

چگونه منزل خود را زیبا کنیم

 

 

 

نوشته چگونه منزلی زیبا داشته باشیم اولین بار در دکوراسیون داخلی پاراکس پدیدار شد.

]]>
http://www.arianparax.com/%da%86%da%af%d9%88%d9%86%d9%87-%d9%85%d9%86%d8%b2%d9%84%db%8c-%d8%b2%db%8c%d8%a8%d8%a7-%d8%af%d8%a7%d8%b4%d8%aa%d9%87-%d8%a8%d8%a7%d8%b4%db%8c%d9%85/feed/ 0
طراحی داخلی فست فود http://www.arianparax.com/%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%af%d8%a7%d8%ae%d9%84%db%8c-%d9%81%d8%b3%d8%aa-%d9%81%d9%88%d8%af/ http://www.arianparax.com/%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%af%d8%a7%d8%ae%d9%84%db%8c-%d9%81%d8%b3%d8%aa-%d9%81%d9%88%d8%af/#respond Thu, 06 Jul 2017 06:25:10 +0000 http://www.arianparax.com/?p=10458 “نمونه هایی از طراحی داخلی فست فود” فست فود It me اولین شعبه از  فست فود زنجیره ای eco-restaurants بود. طراحان پروژه در طراحی داخلی فست فود سعی کردند که نسبت به فست فودهای معروف متفاوت باشد. ترکیب عناصری مثل انتخاب صحیح مواد، رنگ های محدود و جزئیات تزئینی باعث شد طراحان به زیبایی ظرافت […]

نوشته طراحی داخلی فست فود اولین بار در دکوراسیون داخلی پاراکس پدیدار شد.

]]>
“نمونه هایی از طراحی داخلی فست فود”

فست فود It me اولین شعبه از  فست فود زنجیره ای eco-restaurants بود. طراحان پروژه در طراحی داخلی فست فود سعی کردند که نسبت به فست فودهای معروف متفاوت باشد. ترکیب عناصری مثل انتخاب صحیح مواد، رنگ های محدود و جزئیات تزئینی باعث شد طراحان به زیبایی ظرافت خاصی در این پروژه دست پیدا کنند.

طراحی داخلی فست فود
اگرچه این پروژه فقط به طراحی داخلی فست فود محدود نمی شد. این شرکت مسئول طراحی کل برند رستوران هم بود شامل طراحی و انتخاب نام رستوران، لوگو، یک سری دستورالعمل تهیه غذا، کمپین تبلیغاتی، اثاثیه و مبلمان و حتی پروژه بسته بندی غذا.

طراحی داخلی فست فود
ایده کلی، ایجاد برندی بود که از مواد قابل تجزیه زیست محیطی استفاده می کند. فضای رستوران کوچک است، پس طراحان با چالش محدودیت معماری روبرو بودند چون باید به درخواست سرمایه گذار، در این فضای محدود به تعداد پنجاه نفر میز و صندلی می چیدند. برای بزرگ نمایی فضای داخلی، پنجره های زمین تا سقف تعبیه شد. میز سنتی وجود ندارد اما فقط روی میزها به دیوارهای حامل وزن وصل هستند. میزهای بدون پایه در تمیز ماندن رستوران تاثیر به سزایی دارند و فضا را نیز بزرگ می کنند. همچنین بدون نیاز به اختصاص فضای مجزا به افرادی که از ویلچر استفاده می کنند، آن ها را به صرف غذا در رستوران تشویق می کنند.

طراحی داخلی فست فود
در طراحی داخلی فست فود It me اسکلت چوبی، از تخته سه لای چوب درخت کاج ساخته شده و به دیوارها متصل شده. رویه میزها فلزی است، روی آن ها پنل های MDF پیچ شده. لمینت سفید و ضخیمی که در هنر تغذیه استفاده می شود هم روی آن ها قرار گرفته.
تخته سه لای صندلی ها از جنگل های برگریز تهیه شده. هر عنصر آن با فرز NC برش خورده و سپس با چسب های قابل تجزیه و زیست محیطی به هم وصل شده اند. گرمای رنگ چوب و سردی رنگ سفید با رنگ سبز ترکیب شده، این ترکیب معمولا در برندها و محصولات زیست محیطی استفاده می شود. همین ترکیب رنگ در بسته بندی غذاها هم به کار رفته و امضای برند این رستوران محسوب می شود.
هدف طراح این مجموعه، به حداقل رساندن مصرف کاغذ بوده. تا جایی که بسته بندی همبرگرها، چیپس و کیک ها را از میان برداشته و با بسته هایی جایگزین کرده که مصرف کاغذ را تا بیست و پنج درصد کاهش می دهد. کارمندان همبرگر را لای کاغذ ضخیم ضدروغن می پیچند و یک مقوای باریک و ضخیم که نام و لوگوی رستوران را نمایش می دهد، روی آن می گذارند. شکاف هایی روی این بسته ها تعبیه شده که توی هم چفت شده و بسته را محکم نگه می دارند تا برای بستن آن نیازی به چسب نباشد. شکل ذوذنقه ای آن هم به محکم ماندن بسته بندی کمک می کند. این بسته بندی ها از کاغذ کرافت بازیافتی و فیبرهای خالص قابل بازیافت تهیه شده اند. استفاده از جوهر چاپ، به کمپوست آن کمک کرده و روی کیفیتش تاثیری ندارد. طراحان سعی کردند پلاستیک را از مرحله طراحی بسته بندی حذف کنند، اما در حال حاضر این رستوران زنجیره ای کوچک تر از آن است که قادر باشد آن را به کلی کنار گذاشته و مواد مرغوب دیگری را در تولید لیوان نوشیدنی گازدار جایگزین کند. همه عناصر پلاستیکی از مواد PET ساخته شده اند که به راحتی قابل بازیافت است. در همه شعبه ها سطل مخصوص بازیافت وجود دارد و خود مشتری این مرحله از بازیافت را انجام می دهد. زباله های تفکیک شده توسط یک شرکت بازیافت جمع آوری می شوند.
در طول تمام مراحل کار، طراحان توسعه متوازن را هم بر عهده داشتند. تمام عناصر مصرفی در رستوران، به کمک شرکت های بومی منطقه Ochaby تهیه شده اند. اغلب آن ها، مجموعه های کوچکی هستند چون فقط این شرکت ها بودند که حاضر شدند با چالش طراحی مخصوص رستوران روبرو شوند. بودجه راه اندازی این رستوران در مقایسه با دیگر فست فودهای زنجیره ای کمتر بود، اما توانستند هم از لحاظ زیبایی شناسی و هم از لحاظ مالی، همه نیازها را برطرف کنند. عناصر گرافیکی کل پروژه به همان روش طراحی بسته بندی و طراحی دکوراسیون داخلی آن انجام شده. رنگ های اصلی آن عبارت هستند از سفید، سبز و بژ.

نوشته طراحی داخلی فست فود اولین بار در دکوراسیون داخلی پاراکس پدیدار شد.

]]>
http://www.arianparax.com/%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%af%d8%a7%d8%ae%d9%84%db%8c-%d9%81%d8%b3%d8%aa-%d9%81%d9%88%d8%af/feed/ 0
رنگ های مناسب مطب دکتر http://www.arianparax.com/%d8%b1%d9%86%da%af-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%85%d9%86%d8%a7%d8%b3%d8%a8-%d9%85%d8%b7%d8%a8-%d8%af%da%a9%d8%aa%d8%b1/ http://www.arianparax.com/%d8%b1%d9%86%da%af-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%85%d9%86%d8%a7%d8%b3%d8%a8-%d9%85%d8%b7%d8%a8-%d8%af%da%a9%d8%aa%d8%b1/#respond Thu, 29 Jun 2017 10:05:37 +0000 http://www.arianparax.com/?p=10431 “بهترین رنگ های قابل استفاده در طراحی دکوراسیون مطب” کسی که پا به کلینیک پزشکی یا مطب دکتر می گذارد، با احساسات مختلفی مثل استرس، اضطراب و حتی ترس مواجه می شود. این شرایط برای شما که به عنوان یک متخصص پزشکی می خواهید بیماران هنگام معاینه آرام و خونسرد باشند، ایده آل نیست. در […]

نوشته رنگ های مناسب مطب دکتر اولین بار در دکوراسیون داخلی پاراکس پدیدار شد.

]]>
“بهترین رنگ های قابل استفاده در طراحی دکوراسیون مطب”

کسی که پا به کلینیک پزشکی یا مطب دکتر می گذارد، با احساسات مختلفی مثل استرس، اضطراب و حتی ترس مواجه می شود. این شرایط برای شما که به عنوان یک متخصص پزشکی می خواهید بیماران هنگام معاینه آرام و خونسرد باشند، ایده آل نیست. در ایجاد محیطی آرام که باعث آرامش افراد شود، چه کاری از شما ساخته است؟ انتخاب رنگ مناسب تاثیر بسیار زیادی دارد.
ممکن است خیلی راحت رنگی که دوست دارید یا رنگ هایی که ترکیب خوبی دارند را انتخاب کنید. اگرچه، رنگ های مختلف تاثیرات مختلفی هم دارند. درنتیجه باید هنگام تصمیم گیری این موضوع را به خاطر داشته باشید تا درنهایت اتاقی به دست نیاورید که باعث تشویش احساسات بشود.


در ادامه با رنگ هایی آشنا می شوید که برای اتاق انتظار کلینیک پزشکی یا دکوراسیون مطب شما بهترین گزینه هستند چون باعث ایجاد آرامش می شوند. اما در ابتدا رنگ هایی را معرفی می کنیم که تاثیر عکس دارند و باید از مصرف آن ها اجتناب کنید. از این رنگ ها دوری کنید :

– قرمز. این رنگ با هیجان و انرژی همراه است پس اولین رنگی است که باید از مصرف آن جلوگیری شود. مطمئنا دوست ندارید بیماران قبل از معاینه یا جراحی دندان، به تشویش بیافتند.
– مشکی و بنفش تیره. برخی سایه های مشکی می تواند یک محیط را پخته نشان دهد، اما اغلب اوقات رنگی فاقد هویت است. این مطلب در مورد بنفش تیره هم صدق می کند. نکته کلیدی درباره ایجاد حس آرامش در بیماران، به خصوص بیماران جدید، محیطی صمیمی و دوستانه است.
– زرد. این رنگ هم مانند قرمز، نماد انرژی است. با اینکه می تواند باعث شادابی شود، اما مقدار زیاد آن تنش ایجاد می کند. در صورت نیاز، باید به صورت متعادل یا به عنوان رنگ تزئینی استفاده شود.
بهترین رنگ های مخصوص دکوراسیون مطب :
– بژ. رنگ های خنثی مانند بژ وقتی با دیگر رنگ های آرامش بخش ترکیب شود، محیط را خوشایند و دلپذیر می سازند. این دسته از رنگ های روشن همچنین باعث انعکاس نور می شوند. یعنی یک اتاق را دلبازتر نشان می دهند. بیمار نباید حس کند در اتاقی خفه و دلگیر نشسته.
– قهوه ای. یک رنگ متمم عالی و مطیع. اگر با رنگ روشن تری ترکیب شود، می تواند ظاهری مدرن ایجاد کند، که این روزها برای خیلی ها جذاب است.
– آبی. آیا کسی هست که از تماشای آسمان آبی یا دریای بی کران لذت نبرد؟ هردوی این گزینه ها آرامش بخش هستند. اگر در دکوراسیون مطب یا اتاق انتظار هم به عنوان متمم استفاده شود، چنین حسی را منتقل می کند.
البته رنگ های بسیار دیگری همچ.ن رنگ سبز هم هستند که می توان استفاده کرد. بد نیست از ترکیب چند رنگ مختلف بهره ببرید. فقط فراموش نکنید که باید یکی از رنگ ها را به عنوان رنگ غالب انتخاب کنید تا دیگر رنگ های مکمل، در مرکز توجه نباشند.

 

نوشته رنگ های مناسب مطب دکتر اولین بار در دکوراسیون داخلی پاراکس پدیدار شد.

]]>
http://www.arianparax.com/%d8%b1%d9%86%da%af-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%85%d9%86%d8%a7%d8%b3%d8%a8-%d9%85%d8%b7%d8%a8-%d8%af%da%a9%d8%aa%d8%b1/feed/ 0
قوانین دکوراسیون داخلی http://www.arianparax.com/%d9%82%d9%88%d8%a7%d9%86%db%8c%d9%86-%d8%af%da%a9%d9%88%d8%b1%d8%a7%d8%b3%db%8c%d9%88%d9%86-%d8%af%d8%a7%d8%ae%d9%84%db%8c/ http://www.arianparax.com/%d9%82%d9%88%d8%a7%d9%86%db%8c%d9%86-%d8%af%da%a9%d9%88%d8%b1%d8%a7%d8%b3%db%8c%d9%88%d9%86-%d8%af%d8%a7%d8%ae%d9%84%db%8c/#respond Fri, 23 Jun 2017 06:44:44 +0000 http://www.arianparax.com/?p=10385 “قوانین دکوراسیون داخلی : نکاتی میانبُر موثر و کارآمد” هر طراح داخلی قوانین مخصوص به خود را دارد. تعدادی از این میانبرها که نتیجه سریعی دارند را با شما در میان می گذاریم. این راهکارهای ثابت شده بسیاری از مشکلات طراحی داخلی منزل و چیدمان منزل را در عرض نصف روز حل می کنند. ۱-گلدان […]

نوشته قوانین دکوراسیون داخلی اولین بار در دکوراسیون داخلی پاراکس پدیدار شد.

]]>
“قوانین دکوراسیون داخلی : نکاتی میانبُر موثر و کارآمد”

هر طراح داخلی قوانین مخصوص به خود را دارد. تعدادی از این میانبرها که نتیجه سریعی دارند را با شما در میان می گذاریم. این راهکارهای ثابت شده بسیاری از مشکلات طراحی داخلی منزل و چیدمان منزل را در عرض نصف روز حل می کنند.
۱-گلدان در گوشه. در بعضی از کلاس های برای آموزش قوانین دکوراسیون داخلی به شما می گویند که قرار دادن یک گیاه یا گلدان در گوشه ای خالی کاری غیرقابل قبول است، عقیده دارند که خالی ماندن گوشه ای از خانه نتیجه چیدمان منزل بد یا اشتباه در طراحی پلان است. اما من فکر می کنم معمولا در طراحی خانه، گل و گلدان فراموش می شود. پس عقیده دارم اگر گوشه ای خالی برای قرار دادن گیاه زنده و سرسبز دارید باید از این فرصت استفاده کنید. برای اینکه مطمئن شوید این کار یک ویژگی عمدی بوده گیاهی انتخاب کنید که بزرگی اندازه و برگ های آن با دیگر مبلمان اتاق متناسب باشد، برای گرفتن بهترین نتیجه گلدانی ساده اما چشمگیر انتخاب کنید مثل گلدان سفالی یا سبدی طرح دار، گیاه داخل آن هم نیاز به نگهداری نداشته باشد و حداقل ۱ متر ارتفاع داشته باشد مثل انجیر دیوار و زمین را بپوشاند.

قوانین دکوراسیون داخلی
۲- کتاب های دسته ای. جدا از به چالش کشیدن ذهن، داشتن دسته ای کتاب جذاب دم دست اجازه می دهد مشکلات ریز و بی انتهای دکوراسیون منزل را برطرف کنید. آیا یک گلدان یا مجسمه بیش از حد کوچک و ضعیف به نظر می آید؟ آن را روی یک دسته کتاب قرار دهید تا تبدیل به جسمی باارزش می شود. آیا یکی از چراغ های کنار تخت شما از دیگری کوتاه تر است؟ با چند کتاب ارتفاع آن ها را تنظیم کنید و به تقارنی عالی برسید. هرجا یک قفسه خالی یا یک نقطه نمایشی خالی دارید که نیاز به تزئین دارد، چند کتاب بزرگ گزینه های بی انتهایی برای دکور مثل یک طراح داخلی حرفه ای در اختیار شما می گذارد. اگر به دنبال دکور ساده ای هستید روکش های شلوغ روی کتاب ها را دربیاورید و فقط جلد ساده آن ها را نمایش بدهید.

اصول طراحی داخلی
۳- مبلمان شفاف برای رسیدن به سبک معاصر. آیا خانه شما با تزئینات کلاسیک کمی زیادی سنتی به نظر می رسد؟ ۱ راه حل آن اضاف کردن المان های شفاف است، یا با جنس مدرن یا در اشکال مدرن. اشباح حس “زمان حال” را می دهند اما شفاف بودن آن ها اجازه می دهد جوری با محیط اطراف ادغام شوند که کل فضا بیش از حد گلچین شده نشود. از صندلی شفاف استفاده کنید، قفسه های هنری ، چراغ های آویز بزرگ یا پایه آباژور، یا گلدان های شیشه ای ساده که یک گیاه تک در آن قرار دارد یا خالی است. پلاستیک شفاف و شیشه را ترکیب کنید تا از دو جنس تکنولوژی پیشرفته و قدیمی استفاده کرده باشید. از اضافه کردن چوب هم در تزئین هرگز پشیمان نمی شوید.

۴- رنگ شخصی. چرا طراحان داخلی یک رنگ محبوب شخصی دارند که به آن معروف می شوند؟ منطق آن ساده است : همیشه بین رنگ های نمونه و رنگ روی دیوار تفاوت وجود دارد پس وقتی رنگ محبوب خود در دنیای واقعی را پیدا می کنید دلیلی ندارد مدام از آن استفاده نکنید. من از رنگ سفید مخصوص خودم در دو تصویر زیر استفاده کردم. نتایج کاملا متفاوت ولی هر دو زیبا هستند. به غیر از تضمین نتیجه عالی در هر بار استفاده، رنگ شخصی با حسی شبیه تداوم و انسجام فضاهای مختلف خانه را به هم مرتبط می کند. برخلاف مطالبی که درباره طراحی دکوراسیون داخلی یاد می دهند، نیازی نیست هریک از اتاق های خانه تم جداگانه ای داشته باشد. اگر در خانه خود یا فرد دیگری رنگی دیده اید که دوست دارید مرتبا از آن استفاده کنید، هر بار که تکرار می کنید سلیقه متفاوت خود را در دیگر اسباب و مبلمان اعمال کنید. هرجا که ممکن است کفپوش قبلی را هم تکرار کنید تا مطمئن باشید که دیوار و زمین همیشه هماهنگ هستند. این کار اجازه می دهد مبلمان اتاق ها را جابجا کنید تا ظاهر خانه تان منعطف و غیرقابل تخریب به نظر بیاید.


۵- اثر هنری غیر متمرکز. آیا تابلویی که در تصویر زیر می بینید برای این دیوار زیادی کوچک نیست؟ وقتی که عمدا در مرکز قرار نگیرد، خیر. هرکسی می تواند یک تابلوی هنری با اندازه استاندارد را در مرکز دیوار پشت مبل یا تخت آویزان کند اما اگر اثر هنری ای دارید که باید حتما آن را نمایش بدهید و ابعاد آن استاندارد نیست، در ارتفاع پایین تر از استاندارد و در یک طرف دیوار آویزان کنید تا ظاهری نامتقارن و هنری داشته باشد. این استراتژی روی طاق شومینه، قفسه یا میز هم قابل اعمال است. فقط فراموش نکنید در ارتفاع پایین و متمایل به یک طرف دیگر. بگذارید این اثر هنری نه چندان تاثیرگذار تبدیل به نابغه دکوراسیون خانه شما شود. مطمئن شوید که هر وسیله ای که به نمایش می گذارید پرمعنی و تاثیرگذار باشد، نه یک وسیله غیرمحبوبتان که فقط برای ایجاد گالری فضا را اشغال کرده.


۶- تکنولوژی پنهان. طراحان عاشق مخفی کردن تلویزیون و کامپیوتر در کمد و گنجه هستند به خصوص در فضاهای سنتی. این ایده شاید برای کسی که به تازگی یک تلویزیون صفحه تخت خریده و قصد پز دادن دارد احمقانه به نظر برسد. به خاطر داشته باشید در عصر مدرن، تکنولوژی به قدری سریع رشد می کند که وسیله نو و نمایشی امروز، وسیله کهنه و قدیمیِ دیروز می شود. چیزی که تغییر نمی کند زیبایی دیگر اجسام کلاسیک در دکوراسیون منزل است. اگر به دنبال فضایی مدرن هستید، دیوار رسانه ای خود که شامل تلویزیون یا دیگر توده های مکانیکی می شود را تبدیل به یک دیوار نمایشی بکنید. همه جعبه های تکنولوژی را در کمد یا قفسه های جلوباز میان آثار هنری، شمع و وسایل ارثیه مخفی کنید. این کار باعث می شود در صورت خاموش بودن تلویزیون هم این دیوار نقطه کانونی جذابی باشد. از فرستنده بی سیم برای ارسال سیگنال از جعبه کابلی که در یک کمد نزدیک پریز مخفی شده به تلویزیون استفاده کنید تا از ظاهر شلوغ و بدشکل سیم و کابل های نامرتب اجتناب کنید.

۷- پتوی روتختی. یک پتوی زیبای روتختی مثل تزئین روی غذایی خوشمزه است. به اتاق حس زندگی، شکوه غیرتجملاتی و کمی رنگ و بافت می دهد. من طرفدار پر و پا قرص ملحفه های سفید کتان هستم اما انداختن پتویی در پایین تخت هنگام صبح هوایی را در محیط خواب نگه می دارد که هنگام خواب شب از آن لذت می برید. خیلی نسبت به آن حساس نباشید. هرچه باشد اسمش روتختی است. وقتی تمام وسایل با کتان های تمیز پوشیده شده، یک پتوی راحت نرمی مورد نیاز را تامین می کند. پتوی روتختی بهتر است کیفیت بالا، الیاف طبیعی، رنگی غلیظ و لطافت داشته باشد. چیزی که قادر باشید بعدها در اتاق های دیگر به عنوان سبکی پایدار استفاده کنید.

۸- طرح های سیاه و سفید. فرقی ندارد دکوراسیون داخلی خانه شما شلوغ و پرهیاهو یا ساکت و خلوت باشد و نیاز به هیجان بیشتری داشته باشد، طرح و چاپ های سیاه و سفید یک المان تاثیرگذار ثابت شده است. همیشه مد روز است، بدون هیاهوی بیش از حد برای جلب توجه زیبایی کافی دارد، به قدری خنثی هست که حتی با شلوغ ترین پالت های رنگ هم تضاد برقرار نمی کند. هر مبل یا روکش تختخوابی را می توان با کوسن سیاه و سفید پرهیجان کرد. اگر آثار هنری مونوکروم اضافه کنید هر بار ظاهری حرفه ای و پخته به دست می آورید.


۹- جمع آوری به مرور زمان. آخرین ترفند در تکمیل دکوراسیون و چیدمان منزل است. اجازه بدهید جزئیات و ریزه کاری ها به مرور زمان جمع آوری شوند. اغلب مشتری ها دوست دارند کل فضای مورد نظرشان در اسرع وقت طراحی و دکور شود اما اگر طراحان در تصمیمات طراحی داخلی منزل وقت بیشتری صرف می کنند به خاطر این نیست که مشغول کار دیگری هستند. برای درک واقعی نحوه هماهنگی وسایل با یکدیگر باید مدتی ناظر آن ها در فضا بوده و حتی با آن ها زندگی کنید. این زمان اضافه از ایجاد فضای بیش از حد هماهنگ هم جلوگیری می کند. جمع آوری وسایل در طولانی مدت اجازه می دهد لوازمی را خریداری و استفاده کنید که خیلی متناسب نیستند اما هویت و ویژگی های مناسبی دارند. زمان اصلاح کلکسیون خود را هم باید بدانید. اگر فضایی برای نگهداری وسایل دارید قادر خواهید بود لوازم تزئینی و دکوری خود را در آن نگه داشته و مجبور نباشید همه را همزمان نمایش بدهید یا بعضی از آن ها را برای همیشه دور بیاندازید. اولین راز داشتن خانه ای زیبا و فرح بخش، خداحافظی با وسیله ای است که در یک سال گذشته از آن استفاده نکردید.

 

“۷ مورد از قوانین دکوراسیون داخلی که باید زیر پا بگذارید”

وقتی در کار دکوراسیون خانه خود مانده اید، قوانین طراحی داخلی سریع السیر کمک بزرگی خواهند بود. اما بعضی اوقات شما را به گوشه ای هل می دهند. اگر فکر می کنید دکوراسیون داخلی منزل شما بی معنی است یا دوست دارید کمی ریسک کنید، این قوانین دکوراسیون داخلی را کمی زیر پا بگذارید یا کلا نادیده بگیرید.
قانون شماره ۱ : فضاهای کوچک باید رنگ های آرام داشته باشند. دلیل شکستن این قانون این است که ابعاد همه چیز نیست پس رنگی که دوست دارید استفاده کنید. چه کسی دوست دارد با ۱ طراحی دفتر کار خانگی کسل کننده سر کند؟ اگر رنگ های روشن یا تیره دوست دارید، از به کار بردن آن ها در فضاهای کوچک خجالت نکشید. سرزندگی و انرژی ای که به محیط می دهند ارزش فشرده شدن اتاق را دارد. به علاوه رنگ زدن دیوارها با رنگی عمیق و خنثی که پس می رود، به همراه وسایل رنگ روشن که پیشرفت می کند، نوعی بازی داخلی از عمق می سازد که می تواند اتاق را حتی بزرگ تر هم نشان بدهد. برای متعادل کردن رنگ های تند از مبلمان و میز باز استفاده کنید. در این اتاق میز پایه دار و قفسه ای بازتابی قرار دارد که خطوط تیررس زمین را تا حد ممکن گسترده کرده.

قوانین دکوراسیون

قانون شماره ۲ : کاشی فقط به حمام و آشپزخانه اختصاص دارد. دکوراسیون نشیمن که در عکس زیر می بینید ثابت می کند کاشی می تواند ۱ ویژگی فوق العاده زیبا خارج از محیط هایی مثل پشت اجاق گاز آشپزخانه باشد. سطح تیره و منعکس کننده این کاشی ساده روی این دیوار چشمگیر است، و بار دیگر هم نشان می دهد که اتاق کوچک برای رنگ تیره جای مناسبی است.


کاشی ۱ تزئین تاثیرگذار برای دیوار است که برای هر مکانی بافتی زیبا و غیرمنتظره محسوب می شود. ظاهر خشک و سخت آن را با طرح های دیگر مثل پرده، کوسن و قالیچه مخمل خواب دار جبران کنید.


قانون شماره ۳ : دیوار آشپزخانه باید کاشی باشد. حالا که در طراحی اتاق خواب از کاشی استفاده می کنیم، چرا دیوار آشپزخانه را با مصالح دیگری پوشش ندهیم؟ پشت اجاق گازی که در زیر می بینید با صفحه ای از کاشی در ارتفاع پایین پوشیده شده تا ذرات غذای در حال پخت روی آن بنشیند، اما باقی سطح دیوار با کاغذ دیواری زیبایی پوشیده شده. این باعث می شود آشپزخانه هم جزئی واقعی از خانه محسوب شود، نه فقط ۱ فضای جدی و کاربردی. روی کاغذ دیواری را با ورقه شیشه ای بپوشانید تا به هیچ مصالح دیگری نیاز نداشته باشید.

قانون شماره ۴ : آشپزخانه باید تمیز و مرتب باشد. درست است که آشپزخانه تمیز و سفید ظاهری همیشه محبوب دارد، اما بدون مخفی کردن همه وسایل آن پشت درب کابینت و قفسه هم می توان آشپزخانه ای مرتب داشت. قفسه های بدون درب مدل رستورانی، حس بی نظمی شیطنت آمیز و بُعد انسانی آشپزی را فریاد می زند. اجازه می دهد قابلمه، ماهیتابه و دیگر لوازم بخشی از دکوراسیون آشپزخانه شوند. پس اصراری به داشتن ظاهر مینیمال همیشگی نداشته باشید. به جای پنهان کردن تمام وسایل خود در کابینت آشپزخانه و قفسه، اجازه بدهید آشپزخانه با نمایش افتخارآمیز لوازم روزمره شما، داستانی را روایت کند.

قانون شماره ۵ : طراحی اتاق خواب باید متقارن و آرام باشد. مبلمان سِت شده با میز کنار تختخواب و تخته بالای تخت، تنها راه ممکن برای دکوراسیون اتاق خواب خوشایند نیست. در به هم زدن تقارن آزادید. ۱ طرف اتاق مبل یا صندلی برای مطالعه یا پوشیدن کفش بگذارید، ۱ کشو در طرف دیگر برای نگهداری وسایل، آباژورهای غیرهماهنگ استفاده کنید تا جذابیت و تنوع بیشتری حس کنید. ایجاد تجربه خوابی آرامش بخش را به تشک خود بسپارید، دکوراسیون اتاق خواب را تبدیل به محیطی شاد برای بیدار شدن کنید.


قانون شماره ۶ : در دکوراسیون نشیمن جدی و بالغ، صندلی ها باید سِت باشند. بعضی افراد مبلمان ناهماهنگ خود را مختص دانشجوها در خوابگاه دانشجویی می دانند، وسایلی که از اطرافیان با کمترین هزینه و بدون توجه به سبک و مدل به دست آن ها می رسد. اما این سبک در زندگی افراد بالغ هم جا دارد. با این کار هویت ایجاد کنید، جذابیت ببخشید یا سر بحث را باز کنید. به علاوه می توانید وسایل قدیمی محبوبتان را در کلکسیون لوازم جدید جا بدهید.

قانون شماره ۷ : تابلوهای هنری باید در خط دید قرار بگیرند. این کار بسیار مطمئن است. اما هنر نباید درباره اطمینان باشد، حتی لازم نیست حتما آویزان شود. تکیه دادن تابلو به دیوار یا حتی مبلمان، حس استودیوی هنری به محیط می دهد. پس هنگام نمایش آثار هنری به غریزه خود اعتماد کنید و اندازه گیری و ارتفاعات توصیه شده را فراموش کنید.

 

نوشته قوانین دکوراسیون داخلی اولین بار در دکوراسیون داخلی پاراکس پدیدار شد.

]]>
http://www.arianparax.com/%d9%82%d9%88%d8%a7%d9%86%db%8c%d9%86-%d8%af%da%a9%d9%88%d8%b1%d8%a7%d8%b3%db%8c%d9%88%d9%86-%d8%af%d8%a7%d8%ae%d9%84%db%8c/feed/ 0
دکوراسیون داخلی دفتر کار http://www.arianparax.com/%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%af%da%a9%d9%88%d8%b1%d8%a7%d8%b3%db%8c%d9%88%d9%86-%d8%af%d8%a7%d8%ae%d9%84%db%8c-%d8%af%d9%81%d8%aa%d8%b1-%da%a9%d8%a7%d8%b1/ http://www.arianparax.com/%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%af%da%a9%d9%88%d8%b1%d8%a7%d8%b3%db%8c%d9%88%d9%86-%d8%af%d8%a7%d8%ae%d9%84%db%8c-%d8%af%d9%81%d8%aa%d8%b1-%da%a9%d8%a7%d8%b1/#respond Sun, 18 Jun 2017 06:20:44 +0000 http://www.arianparax.com/?p=10284 “پروژه طراحی دکوراسیون داخلی دفتر کار  توسط شرکت طراحی داخلی FutureSpace در سیدنی” طراحی دکوراسیون داخلی دفتر کار یک شرکت داروسازی واقع در سیدنی به عهده شرکت  FutureSpace بوده. در دنیای مدرن، فضای کاری به چیزی بیش از پشت میز نشستن در طول روز تبدیل شده ، این شرکت طراحی داخلی نیز سیستم بخش بندی […]

نوشته دکوراسیون داخلی دفتر کار اولین بار در دکوراسیون داخلی پاراکس پدیدار شد.

]]>
“پروژه طراحی دکوراسیون داخلی دفتر کار  توسط شرکت طراحی داخلی FutureSpace در سیدنی”

طراحی دکوراسیون داخلی دفتر کار یک شرکت داروسازی واقع در سیدنی به عهده شرکت  FutureSpace بوده. در دنیای مدرن، فضای کاری به چیزی بیش از پشت میز نشستن در طول روز تبدیل شده ، این شرکت طراحی داخلی نیز سیستم بخش بندی منحصر به فردی ایجاد کرد که به کارمندان شرکت داروسازی اجازه می دهد با انعطاف بیشتر در زمینه های مختلف کاری خود فعالیت کنند. با دکوراسیون داخلی این شرکت داروسازی بگونه ای است که کارمندان آزادی فعالیت در چهار بخش مختلف را دارند. هر بخش به یک زمینه کاری و تعامل اختصاص داده شده. پشت میز نشستن در تمام ساعات روز باعث ایجاد خلاقیت، سلامت یا تعامل نمی شود. اگر چه بدون داشتن زیرساخت مناسب طراحی هم نمی توان به کارمندان اجازه داد در هر نقطه ای کار کنند. در اینجاست که بخش بندی دفتر کار، کاربرد دارد.

دکوراسیون داخلی دفتر کار
طراحی دفتر کار
هر بخش، متناسب با زمینه و سبک های مختلف کاری طراحی و تجهیز شده اعم از گپ و گفت دوستانه هنگام نوشیدن قهوه، جلسات گروهی همراه با دستور کار یا کارهای فردی متمرکز. این شرکت علاوه بر بخش های نوآوری، فضاهایی تعبیه کرده که حضور در آن ها باعث آرامش می شود. آرامش مذکور با استفاده از ویژگی هایی از قبیل چوب جهت ایجاد صمیمیت، حجم زیادی از نور طبیعی، گیاهان آپارتمانی و یک آشپزخانه بزرگ خانگی به دست آمده. تازه، ملایم و شاداب بودن رنگ آمیزی وسایل و بخش های مختلف اهمیت به سزایی داشت. آن ها می بایست با برند این شرکت داروسازی جهانی همخوانی پیدا می کردند. طراحی دکوراسیون داخلی دفتر کار شرکت داروسازی AstraZeneca ، براساس یک سری دستورالعمل های اداری جهانی انجام شده که به نمایندگی از تجارت بومی استرالیا، ویژگی های محلی پیدا کرده.

دیزاین دفتر

طراحی داخلی شرکت
پالت رنگ سبز و آبی داخل شرکت، برای هماهنگی با فضای سبز اطراف انتخاب شده. این رنگ ها، فضای بیرونی را به داخل می آورند و مرز بین داخل و خارج ساختمان را می شکنند. کل این پالت در راستای شعار شرکت تنظیم شده : “از علم پیروی کنید”.

 

نوشته دکوراسیون داخلی دفتر کار اولین بار در دکوراسیون داخلی پاراکس پدیدار شد.

]]>
http://www.arianparax.com/%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%af%da%a9%d9%88%d8%b1%d8%a7%d8%b3%db%8c%d9%88%d9%86-%d8%af%d8%a7%d8%ae%d9%84%db%8c-%d8%af%d9%81%d8%aa%d8%b1-%da%a9%d8%a7%d8%b1/feed/ 0
طراحی دکوراسیون داخلی دراگ استور http://www.arianparax.com/%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%af%da%a9%d9%88%d8%b1%d8%a7%d8%b3%db%8c%d9%88%d9%86-%d8%af%d8%a7%d8%ae%d9%84%db%8c-%d8%af%d8%b1%d8%a7%da%af-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d9%88%d8%b1/ http://www.arianparax.com/%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%af%da%a9%d9%88%d8%b1%d8%a7%d8%b3%db%8c%d9%88%d9%86-%d8%af%d8%a7%d8%ae%d9%84%db%8c-%d8%af%d8%b1%d8%a7%da%af-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d9%88%d8%b1/#respond Wed, 14 Jun 2017 08:21:38 +0000 http://www.arianparax.com/?p=10233 ” طراحی دکوراسیون داخلی دراگ استور Marios Mazi در شهر آتن “ دکوراسیون داخلی این دراگ استور در شهر پیره (آتن)، با زیر بنا تقریبا ۲۰۰ متر مربع از همکف شروع شد. چالش اصلی طراحی دکوراسیون داخلی دراگ استور آقای Marios Mazi، مدیریت مساحت و فضا بود. باید طوری انجام می شد که طراحی پلان طبقه همکف باعث اتصال دو […]

نوشته طراحی دکوراسیون داخلی دراگ استور اولین بار در دکوراسیون داخلی پاراکس پدیدار شد.

]]>
” طراحی دکوراسیون داخلی دراگ استور Marios Mazi در شهر آتن “

دکوراسیون داخلی این دراگ استور در شهر پیره (آتن)، با زیر بنا تقریبا ۲۰۰ متر مربع از همکف شروع شد. چالش اصلی طراحی دکوراسیون داخلی دراگ استور آقای Marios Mazi، مدیریت مساحت و فضا بود. باید طوری انجام می شد که طراحی پلان طبقه همکف باعث اتصال دو فضای مجزا (همکف و بالکن) در ساختمانی دو طبقه بشود.

طراحی دکوراسیون داخلی دراگ استور
طراحی دکوراسیون داخلی دراگ استور بطوری انجام شده که نقطه گره پله ها باعث شود بالکن مرتفع داروخانه از هر نقطه ای از خارج ساختمان مشخص باشد. هدف از این مانوور معماری داخلی بوده که افراد از بیرون ، داروخانه را به چشم محیط کاری جذاب و بسیار مدرن ببینند. گسترش طبقه همکف دو هدف داشت : خوشامدگویی صمیمانه به مشتری، و جداسازی داروها براساس دسته بندی داروها. بر طبق بهترین روش ممکن در مدیریت کارمندان برای ایجاد محیط کاری کاربردی، مدرن و راحت بوده است ، فضایی پر از آرامش و تجربه ای مثبت از مشتری مداری. هر گروه از محصولات دارویی براساس موضوع در بخشی مجزا و مستقل قرار گرفته، درنتیجه فضایی بزرگ و مرکزی ایجاد شده که بیشترین راحتی برای حرکت و فعالیت را ارائه می دهد. نورپردازی غیرمستقیمی از پشت قفسه های دارو که محصولات را با دقت به نمایش می گذارد، بخشی از تجهیزات داخلی است.


نیمکت راحت و کوچکی که در وسط داروخانه قرار داده شده، بهترین تیررس مرکزی و محیطی را فراهم می کند. همچنین تضمین می کند که هر زمان مشتری به آن ها نیاز داشته باشد در خدمت رسانی حاضر هستند. این چنین طراحی دکوراسیون داخلی دراگ استور ، محیطی کاربردی، مجلل، صمیمانه و مدرن ایجاد کرده که به تجملات مشتری و همچنین کارمندان پاسخ می دهد.

 

” طراحی دکوراسیون داخلی دراگ استور SantaCruz توسط شرکت MARKETING-JAZZ “

در طراحی دکوراسیون داخلی دراگ استور SantaCruz، یک دنیای سالم. با مساحت ۳۰۰ مترمربعی و محصولاتی دسته بندی شده در گروه های مختلف در نظر گرفته شده است. داروخانه ای که مشتریان می توانند خرید سلف سرویس راحت و خوشایندی داشته باشند.

این دراگ استور براساس فروش محصولات، تجربه خرید مورد علاقه و موقعیت برند، به چند بخش مختلف تقسیم شده. برای اطمینان از عبور و مرور مشتری و پوشش کل داروخانه، اقدامات بیشتری انجام شده. در کنار پیشخوان ها محل انتظاری برای افراد مسن تعبیه شده که می توانند به راحتی روی صندلی بنشینند و منتظر بمانند تا کارمندان داروخانه خرید آن ها را برایشان انجام دهند.

طراحی دکوراسیون داخلی دراگ استور

طراحی دکوراسیون داخلی دراگ استور

هر محصول به چند گروه تقسیم شده. برای معرفی و شناسایی محصولات کیسه/لامپ هایی با نام گروه محصول طراحی شده تا مشتری بتواند به راحتی در تنهایی خرید کند. وقتی جلوی پیشخوان می ایستید و می بینید که داروها روی یک جدول مندلیف بزرگ به نمایش درآماده اند، واقعا شگفت زده می شوید! بی درنگ لبخندی بر لب مشتری می نشیند، چیزی که باعث می شود این تجربه خرید از یاد او نرود.

دکوراسیون دراگ استور

 

بخشی تخصصی برای محصولات پوستی-آرایشی ساخته شده که یک قفسه لوازم آرایشی دارد. در این بخش با استفاده از تکنولوژی آنالیزی از پوست مشتری به او داده می شود تا بهترین ترکیب محصولات آرایشی و پوستی به او ارائه شود. به عنوان بخشی از طراحی دکوراسیون داخلی دراگ استور SantaCruz است. نمایشی ترکیبی و بی عیب و نقص با استفاده از قاب های گچبری دست ساز و سنگ های طبیعی تعبیه شده که روی کیفیت بالا و مرغوب بودن محصولات تاکید می کند.

 

نوشته طراحی دکوراسیون داخلی دراگ استور اولین بار در دکوراسیون داخلی پاراکس پدیدار شد.

]]>
http://www.arianparax.com/%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%af%da%a9%d9%88%d8%b1%d8%a7%d8%b3%db%8c%d9%88%d9%86-%d8%af%d8%a7%d8%ae%d9%84%db%8c-%d8%af%d8%b1%d8%a7%da%af-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d9%88%d8%b1/feed/ 0
بازسازی و تعمیرات مدرسه http://www.arianparax.com/%d8%a8%d8%a7%d8%b2%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d9%88-%d8%aa%d8%b9%d9%85%db%8c%d8%b1%d8%a7%d8%aa-%d9%85%d8%af%d8%b1%d8%b3%d9%87/ http://www.arianparax.com/%d8%a8%d8%a7%d8%b2%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d9%88-%d8%aa%d8%b9%d9%85%db%8c%d8%b1%d8%a7%d8%aa-%d9%85%d8%af%d8%b1%d8%b3%d9%87/#respond Sat, 10 Jun 2017 11:26:13 +0000 http://www.arianparax.com/?p=10213 “بازسازی و تعمیرات مدرسه دبستانی در کره جنوبی، سئول” در این پروژه با تمرکز روی ۳ استراتژی اصلی، به نیازهای مدرسه پاسخ داده شده : ۱- بهینه سازی فضا. از آنجا که راهروی متصل کننده در ورودی به دیگر طبقات بود به طور گاه و بیگاه استفاده شده بود، استفاده درستی از آن نشده بود. […]

نوشته بازسازی و تعمیرات مدرسه اولین بار در دکوراسیون داخلی پاراکس پدیدار شد.

]]>
“بازسازی و تعمیرات مدرسه دبستانی در کره جنوبی، سئول”

در این پروژه با تمرکز روی ۳ استراتژی اصلی، به نیازهای مدرسه پاسخ داده شده :

۱- بهینه سازی فضا. از آنجا که راهروی متصل کننده در ورودی به دیگر طبقات بود به طور گاه و بیگاه استفاده شده بود، استفاده درستی از آن نشده بود.

۲- اندازه های یکسان. به دلیل طراحی پلان و نقشه کشی ساختمان ، شکل و اندازه کلاس های درس خیلی با هم متفاوت بود. هدف رسیدن به تنظیمات جدیدی بود که به هر دو کلاس به یک اندازه فضا بدهد.

۳- فعالیت های مشترک. فلسفه مدرسه جدید در اشتراک فضاها برای مطالعه و ایجاد فرصت های بی شمار برای دانش آموزان برای تمرینات آموزشی خلاصه می شود. وضعیت قبلی کلاس های درسی دو برابر فضا برای بازی، مطالعه، جلسه، اشتراک و غیره تامین می کرد.

شریک شدن فضا و اتاق های مشترک برای مطالعه هنگام انجام فعالیت های دیگر یا رفت و آمد افراد مشکل زا می شود. درنتیجه در بازسازی و تعمیرات مدرسه سیستمی شکل گرفت که اجازه داد همزمان یک مکان عمومی به اشتراک گذاشته شود و حریم خصوصی هم رعایت شود.

بازسازی مدرسه
چشمگیرترین ویژگی طراحی داخلی ساختمان جدید فضای خارجی ای است که دو کلاس را از هم جدا کرده و نقطه مشترک محسوب می شود. این نقطه در دل کلاس قرار ندارد اما بعضی اوقات بخشی از آن می شود. سیستم دیوارهای چرخشی در بازسازی و تعمیرات مدرسه اجازه داده کلاس درس متمرکز به یک کلاس درس بزرگ تر و منعطف تر تبدیل شود. دیوارها محل نگهداری وسایل نیز هستند. باعث می شود موانعی در فضای اصلی کلاس وجود نداشته باشد. دیوار تا ارتفاع ۱/۷ متری مات است بخش بالایی آن شیشه است و باعث می شود افراد حس کنند در فضای بزرگ تری هستند. همچنین نور طبیعی بیشتری وارد دل اتاق می کند.

نوشته بازسازی و تعمیرات مدرسه اولین بار در دکوراسیون داخلی پاراکس پدیدار شد.

]]>
http://www.arianparax.com/%d8%a8%d8%a7%d8%b2%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d9%88-%d8%aa%d8%b9%d9%85%db%8c%d8%b1%d8%a7%d8%aa-%d9%85%d8%af%d8%b1%d8%b3%d9%87/feed/ 0
زمان لازم برای بازسازی ساختمان http://www.arianparax.com/%d8%b2%d9%85%d8%a7%d9%86-%d9%84%d8%a7%d8%b2%d9%85-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%a8%d8%a7%d8%b2%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d8%b3%d8%a7%d8%ae%d8%aa%d9%85%d8%a7%d9%86/ http://www.arianparax.com/%d8%b2%d9%85%d8%a7%d9%86-%d9%84%d8%a7%d8%b2%d9%85-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%a8%d8%a7%d8%b2%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d8%b3%d8%a7%d8%ae%d8%aa%d9%85%d8%a7%d9%86/#respond Tue, 06 Jun 2017 11:03:36 +0000 http://www.arianparax.com/?p=10206 “زمانبندی بازسازی ساختمان : قبل از شروع پروژه چه چیزهایی را باید بدانید؟” یکی از اولین سوال هایی که در برخورد با مشتری درباره بازسازی ساختمان می شنویم این است : “چقدر هزینه اش می شود؟”. معمولا بلافاصله سوال دیگری به دنبالش می آید : “چه مدت طول می کشد؟”. جواب هر دو سوال این است : “بستگی […]

نوشته زمان لازم برای بازسازی ساختمان اولین بار در دکوراسیون داخلی پاراکس پدیدار شد.

]]>
“زمانبندی بازسازی ساختمان : قبل از شروع پروژه چه چیزهایی را باید بدانید؟”

یکی از اولین سوال هایی که در برخورد با مشتری درباره بازسازی ساختمان می شنویم این است : “چقدر هزینه اش می شود؟”. معمولا بلافاصله سوال دیگری به دنبالش می آید : “چه مدت طول می کشد؟”. جواب هر دو سوال این است : “بستگی دارد”. با اینکه نمی خواهیم گریزان باشیم، اما قبل از تخمین زمان و هزینه تقریبی یک پروژه فاکتورهای بسیاری را باید در نظر بگیریم. چیزی که اغلب صاحبخانه ها متوجه نمی شوند این است که برای برنامه ریزی و طراحی صحیح یک پروژه، مراحه طراحی خانه بسیار مهم است. مرحله طراحی خانه ۷ روز الی یک ماه به طول می انجامد. در این مرحله نیازهای مشتری بررسی می گردد، طراحی براساس این نیازها و تصمیم گیری درباره بهترین نحوه پیشبرد پروژه انجام می شود. اگر پیچیدگی های دیگری مثل اخذ مجوزات یا اعتراض به پروژه در میان باشد می تواند بیشتر هم طول بکشد. این زمان اضافه صرف رویاپردازی یا خیره شدن به افق نمی شود. تیم شما درحال تلاش برای درک طراحی پلان و دکوراسیون داخلی منزل جدیدتان است تا مسائل بالقوه در طول جدول زمانبندی شما را حل کنند.

واقع بین باشید. آگاهی از وقایع هر مرحله از ساخت خانه برای صاحبخانه کار راحتی نیست. به طور مثال باتوجه به تعداد خدمات و سرویس هایی که در ساخت کابینت آشپزخانه باید انجام شود، مثل نصب لوازم، لوله کشی و کاشی کاری، دو هفته زمان اصلا واقع بینانه نیست. اشتباه است که فکر کنیم در این مدت کوتاه تمام این کارها در نهایت کیفیت انجام می شود. یک مساله گیج کننده دیگر این است که زمانبندی پروژه های حومه شهرهای درحال توسعه از یک خانه لوکس سفارشی بسیار متفاوت است. مشتریانی بودند که از ما پرسیدند چرا هزینه و زمان ساخت هر متر مربع خانه سفارشی از خانه های عادی بیشتر است. دلیل این اختلاف این است که در ساخت و سازهای توسعه گران تیم هایی کار می کنند که از خانه ای به خانه بعدی می روند و به پروژه های توسعه دهنده تعهد دارند. به این معنی است که به تمام معانی، کار یک خانه را تمام کرده و به سراغ خانه بعدی می روند. در زمان بازسازی ساختمان ممکن است تیم برنامه ریز شما یک هفته دیرتر سر کار بیایند (چون پروژه قبلی آن ها دیرتر تمام شده)، به همین منوال مراحل بعدی کار شما هم دیرتر شروع می شود. متوجه می شوید که این اتفاق تاثیری سلسله واری روی کل پروژه شما می گذارد. اغلب پیمانکارها معطل نمی مانند تا زمان دقیقی که باید سر پروژه برسند را به آن ها اطلاع بدهند. باید تیم خود را مشغول نگه دارند، در غیر این صورت دستمزدی نمی گیرند. به همین خاطر همیشه بیش از زمان آزاد خود پروژه قبول می کنند تا اینکه زمان خود را خالی بگذارند تا همیشه سر پروژه ای مشغول باشند.
تا مرحله مشخصی از کار تمام نشود، مرحله بعدی شروع نمی شود. هر کاری برای انتقال و جمع آوری نهایی زمان مخصوص به خود را لازم دارد. معمولا یکی از تیم های کاری نمی تواند همان روز یا حتی همان هفته ای که به آن نیاز دارید سر کار حاضر شود. پس همیشه باید زمان از دست رفته را حساب کنید. هنگام برنامه ریزی، زمانبندی های خیلی فشرده انجام ندهید چون به ندرت بر آن اساس پیش می رود.
زمانبندی و معنی موارد مذکور در آن را درک کنید. آیا می دانید تخریب چیست؟ کثیفی؟ سر و صدا؟ معنی کلماتی که روی کاغذ زمانبندی نوشته شده بستگی به این دارد که توی اتاق نشیمن خود در حال خواندن آن ها باشید یا زمانی که یکی از دیوارهای آشپزخانه در میانه طوفان بهاری تخریب شده. شاید به این معنی باشد که تا زمانی که باقی کارهای تخریبی خانه تمام نشده باید به جای دیگری نقل مکان کنید. گروه بازسازی ساختمان شما باید به شما کمک کنند این مرحله را هم جزئی از پروژه به حساب بیاورید. اگر معنی برخی موارد خاص را نمی فهمید از تیم پروژه بپرسید.
ساخت و ساز را زمانی برنامه ریز کنید که هم برای پروژه بهترین زمان باشد و هم کمترین تاثیر را روی خانواده شما می گذارد. یکی از مشتریان من که اصرار داشت پروژه را با شروع زمستان آغاز کند از این نکته درس سختی گرفت. پیمانکارها موفق شدند پایه ستون ها را نصب کنند اما بلافاصله سرمای سختی شروع شد و کل پروژه شش هفته به تعویق افتاد. درسی که باید از این نکته بگیرید این است که مسائل مختلفی ممکن است پیش بیاید که کل زمانبندی پروژه را به هم بزند.


جدول زمانبندی شامل چه مواردی می شود؟ زمانبندی پروژه باید به قدری دقیق باشد که شما و تیمتان جریانات منطقی فعالیت ها را درک کنید و این مراحل سلسله وار را دنبال کنید. به عنوان بخشی از قرارداد می توانید از پیمانکارتان بخواهید برنامه ای دقیق و قابل فهم از تمام مراحل و کارهای پروژه از آغاز تا پایان تهیه کند و در شروع پروژه به شما ارائه کند. این جدول برنامه در جلسه ای در شروع کار که مشتری، معمار، پیمانکار و مشاوران اصلی همگی در آن حضور دارند بررسی می شود.
از مسائلی که ممکن است روی زمانبندی تاثیر بگذارند آگاه باشید. یک قانون در ساخت و ساز وجود دارد که مورد استفاده پیمانکارها و طراحان است : “همیشه بیشتر از چیزی که فکر می کنید طول می کشد”. فاکتورهای متعددی هستند که ترتیب منظم سند زمانبندی تازه تنظیم شده را برهم می زنند مثل پیچیدگی، آب و هوا، تعداد کارگرهای ساختمانی، مجوزات و بازرسی ها، موجود نبودن اجناس و تاخیر در ارسال مصالح، تجهیزات و لوازم جانبی. شما یا تیمتان باید از اجناسی که با تاخیر تهیه می شوند آگاه باشید. این اجناس می تواند شامل مصالح، تجهیزات یا محصولاتی باشد که در منطقه شما موجود نیست مثل مبلمان با دوخت و پارچه سفارشی، چراغ یا کاشی وارداتی.
مجوزات شهرداری و شهرسازی را هم باید در نظر بگیرید. بازرس این سازمان در طول ساخت خانه یا بازسازی ساختمان سر می زند تا مطمئن شود مراحل ساخت براساس طراحی پلان پیش می رود. هماهنگی این بازرسی ها به عهده پیمانکار می باشد. او باید طوری برنامه ریزی کند که وقتی زمان بازرسی می رسد کارگران مجبور به توقف کار نباشند. اگر بازرس ببیند که اختلافی بین این دو موضوع هست می تواند از اعضای تیم شرکت ساختمانی توضیح بخواهد. این توضیح به این خاطر است که اطمینان حاصل کند تغییرات به وجود آمده نسبت به طراحی اولیه همچنان با استانداردهای شهرسازی مطابقت دارد. شرایط بدتر این است که بازرس دستور توقف کار بدهد که باعث تعطیلی پروژه می شود. این کار می تواند زمانبندی شما را به هم بزند. اما با دیدگاه مناسب از پروژه توسط تیم طراحی شما، پروژه به خوبی پیش می رود.
جزئیات نهایی. به دلایلی این مرحله خیلی بیشتر از چیزی که فکر می کنید طول می کشد. یکی از این دلایل این است که این جزئیات به دقت فراوانی نیاز دارند و برای درست از آب درآمدن نیاز به زمان زیادی دارند. مسائلی مثل تزئینات حواشی یا کارهای چوبی سفارشی. نکته ای که باید به یاد داشته باشید این است که در پایان پروژه بودجه تقریبا تمام شده و اغلب افراد تیم شما بیشتر دستمزد خود را گرفته اند. در این مرحله است که درصد تعیین شده ای از قرارداد کنار گذاشته می شود تا چند روزی از اتمام کار بگذرد. همه تیم ها می خواهند نتیجه کار خود را ببینند و همه ناتمامی ها را تمام می کنند. اما در برخی موارد وقتی پیمانکار باقی مانده دستمزدش را طلب می کند، مهم است که نه تنها میزان کار انجام شده او را قضاوت کنید، بلکه میزان کاری که باقی مانده را هم قضاوت کنید. و اینکه آیا مبلغ باقیمانده باعث تشویق او برای اتمام کار می شود یا خیر. مواردی پیش آمده که طراح درخواست پیمانکار برای تسویه حساب را رد کرده تا زمانی که همه جزئیات کار به پایان برسد.
همانطور که هیچ اثر هنری وجود ندارد که از نظر همه افراد عالی باشد، هیچ جدول زمانبندی هم وجود ندارد که برای همه پروژه ها مناسب باشد. اما اگر با تیم خود همکاری کنید می توانید اجزای زمانبندی را درک کنید. این کار از بروز مشکلات زمانی در طول ساخت و ساز جلوگیری می کند.

نوشته زمان لازم برای بازسازی ساختمان اولین بار در دکوراسیون داخلی پاراکس پدیدار شد.

]]>
http://www.arianparax.com/%d8%b2%d9%85%d8%a7%d9%86-%d9%84%d8%a7%d8%b2%d9%85-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%a8%d8%a7%d8%b2%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d8%b3%d8%a7%d8%ae%d8%aa%d9%85%d8%a7%d9%86/feed/ 0
طراحی معماری داخلی فروشگاه http://www.arianparax.com/%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d9%85%d8%b9%d9%85%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d8%af%d8%a7%d8%ae%d9%84%db%8c-%d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87/ http://www.arianparax.com/%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d9%85%d8%b9%d9%85%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d8%af%d8%a7%d8%ae%d9%84%db%8c-%d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87/#respond Fri, 02 Jun 2017 13:27:19 +0000 http://www.arianparax.com/?p=10169 “طراحی معماری داخلی فروشگاه Yeh در تایوان” این ساختمان تاریخی پر از ویژگی های غنی فضا و زندگی است و نمادی از یک دوره تاریخی خاص است. وقتی شروع به طراحی معماری داخلی فروشگاه می کنیم، اولین قدم تاکید دوباره بر مشخصات اولیه آن است تا شکل و شمایل کلی آن با گذر زمان تغییر نکند. […]

نوشته طراحی معماری داخلی فروشگاه اولین بار در دکوراسیون داخلی پاراکس پدیدار شد.

]]>
“طراحی معماری داخلی فروشگاه Yeh در تایوان”

این ساختمان تاریخی پر از ویژگی های غنی فضا و زندگی است و نمادی از یک دوره تاریخی خاص است. وقتی شروع به طراحی معماری داخلی فروشگاه می کنیم، اولین قدم تاکید دوباره بر مشخصات اولیه آن است تا شکل و شمایل کلی آن با گذر زمان تغییر نکند. پس اضافه کردن بادقت اما متمایز المان برای شکل گیری فضای جدید رمز این پروژه محسوب می شود. مضمون اصلی طراحی دکوراسیون داخلی در این مجموعه به حداقل رساندن استفاده از فضای تاریخی و استفاده مجدد از ابزار اصلی آن است. الوار عرضی طاق در اتاق جلویی این فروشگاه خرده فروشی ایده “مبلمان از اسکلت” را معرفی می کند، یک عضو تنها و مستقل که از دیوار وجود ساخته شده. در این پروژه تفکری بر پایه کمترین میزان رول پلاک و دخالت پیچ و بست که باعث حفظ ساختمان می شود به کار گرفته شده.

طراحی معماری داخلی فروشگاه

هدف از طراحی ساختار این الوار طاقی، ساخت تکیه گاهی برای قفسه های نمایش محصولات و محل عبور سیم کشی های لامپ و سیستم های تهویه هوا بوده. الواری که به نظر یک قاب معکوس می آید، واکنشی متوسط درمقابل اضافه کردن بخشی به ساختمان قدیمی است.

این فروشگاه یکی از چندین مغازه غلات فروشی در خیابان Dihua است که مرکز تجاری تایپه در زمان مخصوص است. بسیاری از مبلمان و ابزار رنگ آمیزی موجود نگهداری شده تا جو تاریخی فضا به آن برگردانده شود. طاق اتاق جلویی از چوب سرو ژاپنی ساخته شده که در زمان خود برای ساخت اثاثیه هم استفاده می شده. به غیر از واکنش ظریف و واضح طراحی معماری داخلی فروشگاه Yeh، ارتباط واضح ابزار و بافت ها نیز بخشی از هدف ما به سوی دستیابی به ساختمانی قدیمی بوده.

“طراحی معماری داخلی فروشگاه در بارسلونا”

مبارزه با جاذبه زمین در میان درختان و بین دوستان تاثیر مثبتی روی حس و حال افراد دارد. اگر دوست دارید این حال را با غذاهای خوب، سبزینه و غذاهای سالم و افرادی که غذاهای ۱۰۰% طبیعی و سالم می خورند، این نتیجه برای شما تضمین می شود. به این آبمیوه فروشی در بارسلونا بروید و هنگام نوشیدن سبزترین نوشیدنی یک عکس سلفی بگیرید و روی اینستاگرام بگذارید و افزایش تعداد لایک ها و طرفداران خود را تماشا کنید، در حالی که بدنتان پر از آنتی اکسیدان و مواد ایمنی دفاعی است. وقتی عطش خود برای جلب توجه را سیراب کردید، دست از پز دادن برداشته و از فضا لذت ببرید. این مکان و منوی آن برای همین کار ساخته شده. دو پاسیو از بانوج های تک نفره رنگارنگ با طناب های مرتفعی که زیر پرده گیاهی است جدا شده اند. رو به کاناپه های دیواری چرخشی و دوچرخه های روبرویی با میز قرار دارند. چون در این مکان نشستن ساده معنایی ندارد. در اینجا دراز کشیدن، بالا رفتن، لم دادن، تاب خوردن یا پدال زدن بین فیبرهای طبیعی و رنگ ها، مواد سالم و پرداخت های روستایی بیشتر معنی دارد.  هرکدام وزنی حدود ۳۰۰ کیلوگرم را تحمل می کنند.


اگر موفق نشدید جایی پیدا کنید از داخل شدن به این مغازه پشیمان نشوید. به سبد صنعتی و قدیمی نزدیک شوید، نوشیدنی مورد علاقه تان را سفارش بدهید و به نزدیک ترین باشگاه یا پارک بروید. برند این فروشگاه جای اشتباه ندارد و به طور حتم چیزی در اختیار شما می گذارد که در میان جمعیت به آن افتخار کنید. طراحی معماری داخلی فروشگاه  درباره رنگ های طبیعی و متغیری است که به لطف فیبرهای رنگ شده بانوج ها و گیاهان آویزان این فضا را درخشان کرده اند.

“طراحی معماری داخلی فروشگاه Lush در منچستر”

تولیدکننده محصولات آرایشی دست ساز Lush در مرکز خرید Arndale فروشگاه جدید تاسیس کرده. طراحی معماری داخلی فروشگاه توسط تیم داخلی مجموعه انجام شده، این فروشگاه حس خوشامدگویی ساطع می کند که افراد را به طرف خود جذب می کند. شرکت طراحی داخلی Grubb مسئولیت نورپردازی این پروژه را به عهده داشته. آن ها سعی کردند تجربه ای بیافرینند که محصولات نمایشی را افزایش بدهد، با مشتری ها ارتباط برقرار کرده و روی برند Lush تاکید کند. دکوراسیون فروشگاه حاوی مضمون های صمیمی با محیط زیست است. مثل اولین پروژه زیبایی دنیا به همراه دکه مهمانی و ایستگاه مدل دادن به مو. طراحی داخلی آن از الوار چوب و کاشی سفید با رنگ های خنثی انجام شده که با گرافیک جسورانه و رنگ های تند محصولات آن در تضاد است. لامپ های LED و نقاط نورانی لایه هایی از نور تشکیل داده اند که محیطی متغیر و مقرون به صرفه در انرژی ساخته.

طراحی معماری داخلی فروشگاه

ورودی و داخل پنجره فروشگاه با نورهای رو به پایین یک راه منعطف پیدا کرده. نورهای رو به پایین، در حال گردش در فروشگاه هنری پرقدرت و قابل تنظیم ارائه می دهند. تکنولوژی LED بی نظیر ظاهر باثباتی از رنگ را تضمین می کند، میزان CRI آن ۹۸ است، یعنی اشعه نور دقیق آن تندی محصولات را به خوبی نمایش می دهد. این نور در قسمت محصولات پوستی هم استفاده شده که در انتهای فروشگاه قرار دارد، تکراری که کل طرح را منظم نگه می دارد. در فضای اصلی زاویه تیغه ۲۴ درجه تنظیم شده تا اشعه نور را به حداقل برساند و تمرکز را روی محصول حفظ می کند تا حس عمق و نوعی فضای تئاتری ایجاد کند. در بخش اصلی دمای رنگ گرمی با میزان ۲۷۰۰K رنگ الوار و کاشی ها را تکمیل می کند و فضایی متحد ایجاد می کند.

چراغ های آویز سفارشی در اطراف پیشخوان صندوق فضا را مورد توجه قرار داده، همچنین نور مناسب برای تکمیل خرید تامین می کند. در راه به سوی انتهای فروشگاه فضایی مخصوص گیاهان خانگی وجود دارد که بعدها در ساخت محصولات به کار می روند. رنگ سرد با دمای ۴۰۰۰K حس نور روز را به این نقطه می دهد. مسئول پروژه نورپردازی گفته : “نظرات و استقبال مشتری ها از این محیط عالی بوده”. محصولات مورد نیاز برای نورپردازی در مدت زمان کوتاهی تهیه شده که در موفقیت پروژه طراحی معماری داخلی فروشگاه بسیار موثر بوده.

دکوراسیون فروشگاه

 “طراحی معماری داخلی فروشگاه JOOOS در هانگزو، چین”

فروشگاه Jooos ادغامی از ۱۰۰ برند برتر در لیست فروش سالیانه دارد و از بین آن ها ۴ کلکسیون را انتخاب می کند : Mori girl, celebrity, OL و fashionable girl. این فروشگاه قصد دارد جای خالی حس پرو لباس که توسط خریدهای مدرن و آنلاین کنار گذاشته شده را پر کند. لباس، به عنوان ثمره دسترنج انسان، فقط نشانه تمدن  و تولید نیست، بلکه معنی عمیق تری از فرهنگ معنوی دارد. تاریخ سیر تکاملی لباس به نوعی تاریخ توسعه احساسی از فرهنگ انسان نیز هست. از روزی که لباس اختراع شد، انسان ها سبک زندگی، سلیقه هنری، رنگ مورد علاقه، رفتارهای فرهنگی و اعتقادات مذهبی خود را در آن ادغام کرده اند، به همین ترتیب دلالت روحی فرهنگ لباس رقم خورد. جامعه انسانی یک دوره تاریخی را در جهالت گذراندند و به طور طبیعی رشد کردند، با پوست حیوانات و پنبه و کتان تن خود را می پوشاندند. سپس دوران کامیابی نه چندان سلیقه ای بافتنی دستی فرا رسید، بعد از آن، مدرنیزه تمدن را به سرعت پیش برد. سرانجام به جهان آینده رسید که به زیبایی فردی توجه بیشتری دارد. امیدواریم هر فردی که وارد چنین فروشگاه هایی می شود چیزی بخرد، یا حداقل وارد دنیای مربوطه شود. طراح دکوراسیون فروشگاه Jooos، از المان های الهام بخش تغییرات هر دوره استفاده کرده تا تجربه خرید را برای هر دختری لذت بخش کند. این فروشگاه در طبقه همکف مرکز تجاری خیابان Xingguang در شهر هانگزو واقع شده. در ورودی اصلی آن تلویزیون چشمگیری نصب شده و همه مشتری ها می توانند از طریق اینترنت با آن در ارتباط باشند. این چشمگیرترین ویژگی مغازه پرو فروشگاه است. از طاق بزرگ ورودی اصلی که رد شوید پا به بخش Mori girl می گذارید. دیوارهای سفید شیری طرح دار و کفپوش سفید دارد. ساقه های بامبو با طناب های کنفی به هم متصل شده اند و جالباسی تشکیل داده اند. پشت قسمتی که ۲ ساقه بامبو ایجاد کرده اند آینه ای قرار گرفته. فضا روشن و تمیز است، لوازم ابتدایی و ساده استفاده شده تا سبک این دسته لباس ها در فضا پرسه بزند.

دکوراسیون فروشگاه

برای بخش Celebrity قفس های طلایی ظریفی طراحی شده و داخل و خارج قفس ها جالباسی قرار گرفته. از فاصله دور شبیه دامن حبابی پرنسسی است که محافظت می شود. پلتفرم هلالی موج دار فضا را جالب، سرزنده و زیبا کرده. هر اتاق پرو برای خودش فضای استراحت، عکس انداختن و آرایش دارد تا هر پرنسس از ورود به آن لذت ببرد.

دکوراسیون داخلی فروشگاه

بخش کلکسیون OL تشکیل شده از زمین طوسی تیره، دیوارهایی با رنگ هنری بتنی و چراغ هایی که روی ریل های قاب مانند نصب شده که فضا را مختصر و کوتاه سخت کرده اند. شومینه و روکش چوبی نازک هم طرح محیط را ملایم تر کرده. چوب لباسی ها هم جنبه کاربردی دارند و هم جنبه تزئینی، همه آن ها ترکیب بی نقصی از چندکاربردی و زیبایی هستند.

دکوراسیون مغازه پوشاک

بخش Fashionable girl تضادی از بلوک های رنگی بزرگ را نشان می دهد. این قفسه های رنگارنگ با تا زدن میله های آهنی درست شده. در این قسمت که تمرکز فردی بسیاری به چشم می خورد، با تا کردن چوب لباسی ها قبل و بعد از استفاده، آن ها را به ساختاری تبدیل کرده اند که می توان از هر ۲ طرف آن لباس آویزان کرد. موج رنگ ها و خطوط تا خورده به این محیط رنگارنگ خصوصیات پرقدرتی می دهد که وجودیت لباس های این بخش را منعکس می کند.

دکوراسیون فروشگاه پوشاک

طراح سعی کرده در طراحی معماری داخلی فروشگاه چهار سبک مختلف از لباس های زنانه را ادغام کند. فلسفه پوشاک زنان از طریق تکنیک های مختلف طراحی این چهار بخش معنای جدیدی پیدا کرده، و با فرصت های چندگانه برای نمایش آن ها، تجربه جدیدی از خرید ایجاد شده است.

نوشته طراحی معماری داخلی فروشگاه اولین بار در دکوراسیون داخلی پاراکس پدیدار شد.

]]>
http://www.arianparax.com/%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d9%85%d8%b9%d9%85%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d8%af%d8%a7%d8%ae%d9%84%db%8c-%d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87/feed/ 0