کابینت آشپزخانه سفید مشکی

کابینت آشپزخانه سفید مشکی

کابینت آشپزخانه سفید مشکیReviewed by Mohammadi on Nov 26Rating: ۵.۰کابینت آشپزخانه سفید مشکی

یکی از طراحان معروف که از ترکیب کابینت آشپزخانه سفید مشکی استفاده کرده می گوید : “این ترکیب رنگِ کلاسیک، سطح بالاست و تکراری نمی شود”. البته خصوصیات دیگری هم دارد. تمیز و منسجم است، دارای هویت و تضاد است. به علاوه، پالت خنثی آن باعث می شود باقی رنگ ها و لوازم تزئینی بیشتر به چشم بیایند. با سه آشپزخانه ای که این ظاهر کلاسیک را زنده کرده اند آشنا شوید.


۱-کاملا معاصر
واقع در: تورنتو.
درخواست صاحبخانه : بزرگ کردن آشپزخانه و جزیره آن با هدف افزایش فضای آشپزی، فضای کافی برای نگهداری وسایل و فضای معاصر.
کابینت آشپزخانه سفید مشکی:

کابینت های مشکی و سفید براق. هود سفارشی مشکی. چراغ حلقه ای با رنگ مشکی پودری بالای سر جزیره. دیوارهای سفید، درب های مشکی. طراح این مجموعه گفته : “ترکیب مشکی با سفید فوق براق در کابینت ها، تضاد تصویری قابل توجهی به وجود آورده”. همچنین برای نمایش آثار هنری و لوازم تزئینی رنگ روشنی که زوج ساکن در این خانه در سفرهای خود جمع آوری کرده اند، پس زمینه ای بی نظیر ایجاد شده.

کابینت آشپزخانه سفید مشکی

رمز طراحی: وقتی از یک رنگ تزئینی چشمگیر استفاده می کنید، باید آن را حداقل در سه نقطه مختلف یا ۳۰% فضا به کار ببرید. بین لوازم و عناصر تیره و روشن یک اتاق باید تعادل برقرار باشد. در اتاق غذاخوری مجاور آشپزخانه، میز و صندلی شبکه ای و چراغ های مدور ساده به کار رفته.

۲- سبک روستایی با رنگ روشن
واقع در: ویرجینیا.
ابعاد: ۸/۱۴×۶× ۴/۲ مترمربع.
درخواست صاحبخانه : اضافه کردن یک طبقه با آشپزخانه ای بزرگ تر و دلبازتر به خانه مستطیلی یک طبقه با سقف سه گوش.
سفید و سیاه: صندلی های مشکی، چراغ های مشکی، کروشه های مشکی زیر قفسه. کابینت های سفید، جزیره سفید و کاشی های مترویی سفید.
دیگر خصوصیات ویژه این آشپزخانه : چوب روستایی که در تیغه سقف، کانتر جزیره، کفپوش، قفسه ها و درب دیده می شود. رویه مرمر کابینت ها.

رمز طراحی : یکی از روش های استفاده بهینه از فضای آشپزخانه، قفسه جلوباز است. با وجود این قفسه ها دیگر نیازی به کابینت فوقانی نیست، پس فضا خلوت تر می شود. همچنین نظم و تکرار اتاق را به هم میزند که جذابیت بصری خاصی دارد.
طراحان این آشپزخانه باید راهی پیدا می کردند که بتوانند بدون کم کردن ارتفاع سقف، لوله کشی طبقه دوم را از دید پنهان کنند. سرانجام از روکش های چوب بازیافتی استفاده کردند. این نوارهای چوبی هم لوله ها را زیر خود پنهان کرده اند، هم یک عنصر معماری روستایی به حساب می آیند.

کابینت آشپزخانه سفید

۳- مدرن ساده
واقع در: تورنتو.
ابعاد: ۶/۱۸ مترمربع.
درخواست های مشتری: کابینت آشپزخانه سفید مشکی با کانتر وسیع و فضای کافی برای نگهداری وسایل در ساختمان جدید.
سیاه و سفید: کابینت ها، کانترها، بدنه هود و یخچال همگی سفید هستند. قاب دور بدنه هود، مشکی انتخاب شده تا نقطه کانونی اتاق باشد. پایه های فلزی جزیره و چراغ های بزرگ بالا سر آن مشکی هستند. صندلی های پایه بلند مشکی.

کابینت

یکی از طراحان این پروژه گفته : “در مراحل پایانی پروژه، زمانی که داشتیم آخرین طراحی های کابینت را با سازنده بررسی می کردیم متوجه شدیم دیوارها چند سانتیمتر جلوتر از حدی هستند که در نقشه مشخص شده بود. یا باید جزیره را کوچک می کردیم، یا فاصله بین جزیره و کابینت ها را کمتر می کردیم. باید سریعا تصمیم می گرفتیم تا از برنامه عقب نیفتیم. سرانجام از هرجایی یک مقدار بریدیم و نتیجه خوبی هم داشت. اما در ابتدا فکر می کردیم باید کل آشپزخانه را از اول طراحی کنیم”.

کابینت سفید مشکی

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *