چگونه منزلی زیبا داشته باشیم

چگونه منزلی زیبا داشته باشیم

چگونه منزلی زیبا داشته باشیمReviewed by آرین پاراکس on Jul 15Rating:

“آشنایی با ۷ اشتباه طراحی داخلی و راه های جلوگیری از آن ها”

دلیل عمده بی میلی افراد به شروع پروژه دکوراسیون داخلی منزل ، ترس از ارتکاب اشتباهاتی پرهزینه است. این مطلب حاوی هفت اشتباه بزرگ در دکوراسیون منزل است که به شما اعتماد به نفس به دست گرفتن پروژه طراحی داخلی رویایی خود را می دهد و کمک می کند با تلاش اول آن را بی نقص انجام بدهید. با آگاهی از این نکات می دانید دنبال چه چیزی باشید و دکوراسیون داخلی خانه خود را با موفقیت به پایان برسانید.
۱-انتخاب رنگ قبل از موارد دیگر. از بسیاری لحاظ ها رنگ یکی از مهم ترین ابعاد طراحی خانه محسوب می شود اما به این معنی نیست که باید قبل از هر چیزی دیگری آن را انتخاب کنید. وقتی تصمیمتان درباره پارچه مبلمان (قالی، کوسن، کرکره، رومبلی) قطعی شد خیلی راحت تر می توانید رنگی هماهنگ با آن ها انتخاب کنید. انتخاب پارچه ای که واقعا دوست دارید بعد از قطعی شدن رنگ محیط کار سختی است.

چگونه منزلی زیبا داشته باشیم

۲- خرید مبلمان بدون اندازه گیری. قضاوت درباره اندازه مبلمان کار راحتی نیست. به همین خاطر است که بعضی اوقات صاحبان خانه میز عسلی ای که در نمایشگاه دیده و پسندیده اند را در اتاق نشیمن خود مثل یک هیولای بزرگ می بینند. اگر اندازه های دقیق وسیله ای که می خواهید بخرید را می دانید، به این اعداد اعتماد کنید و گول خطای چشم را نخورید. فضای موجود برای هر وسیله بزرگ را با چسب نواری علامت بزنید تا به یک زمینه اندازه قابل قبول برسید. این اعداد را هنگام خرید همراه خود داشته باشید و به آن ها تکیه کنید. اگر عاشق وسیله ای شدید که با اندازه گیری شما هماهنگی ندارد بپرسید که اندازه های متفاوت دارد یا خیر. یا آن را اندازه بگیرید و به خانه بروید تا با فضای خود مقایسه کنید و ببینید از اندازه آن راضی هستید یا نه.

تزیین خانه

۳- خرید از یک فروشگاه. اگر کل وسایل منزل یا حتی یک اتاق را از یک فروشگاه بخرید، نتیجه ای کسل کننده خواهید گرفت، نتیجه خرید با وقت کافی و گشتن در فروشگاه ها هویت تصویری خاصی دارد. بوتیک هایی که سبک های طراحی داخلی مختلفی دارند را امتحان کنید، یا سایت های آنلاینی که از برند و تولیدکنندگان متنوعی تشکیل شده. در این صورت دکوراسیون منزل شما خسته کننده نمی شود.

۴- نخریدن مجموعه کامل.  یک وسیله بزرگ را خریداری کنید، سپس برای تهیه لوازم حاشیه ای آن به فروشندگان دیگری سر بزنید که وسایل آن ها دقیقا هم شکل وسیله اولیه نیست، مثل این میزهای ترکیبی. نتیجه نهایی آن گویای سلیقه شخصی خواهد بود، سبکی که در هیچ کاتالوگی پیدا نمی شود.

دیزاین منزل

نکاتی که می توانند بین وسایل مختلف مرتبط باشند عبارت هستند از رنگ، جنس (مثل نوع عمومی رومبلی یا پرداخت فلزی)، پلیسه یا پرزدار، مدل پایه، خطوط صاف یا گرد. استفاده از این موارد کمک می کند وسایل مختلف را به هم مرتبط کنید و مطمئن باشید که با هم هماهنگی دارند، مثل این مبل های طوسی پرزدار.

۵- تصمیمات همیشه محتاطانه. درست است که هیچکس دوست ندارد تعطیلات آخر هفته را مشغول جبران اشتباه هفته قبلش باشد، اما ترس همیشگی از تصمیم گیری جسورانه و هیجان انگیز دکوراسیون داخلی منزل را تکراری و نارضایت بخش می سازد. هر چند وقت یکبار ریسک کنید. مطمئن باشید اگر دیوار خود را به طرزی شلوغ تزئین کنید همیشه می توانید آن را با آثار هنری سفید یا مبلمان رنگ خنثی بپوشانید تا زمانی که به آن عادت کنید، تاثیر آن را خنثی کند. اگر هم روزی خسته شدید می توانید آن را عوض کنید.

چگونه منزلمان را زیبا کنیم

۶- جسارت در تمام تصمیمات. این اشتباه دقیقا نقطه مقابل اشتباه قبلی قرار می گیرد. حتی در شلوغ ترین فضاها هم باید المان های ساده ای وجود داشته باشد که نقاط کانونی را متعادل سازد. به این موضوع مثل آشپزی نگاه کنید : یک دستور پخت عالی نیاز به ادویه جات وسوسه انگیز دارد اما برای جلوه دادن به طعم نیاز به سادگی نمک دارد. اگر ۱ اثر هنری برجسته، پرده شلوغ یا پارچه چشمگیر دارید، اجازه دهید باقی اجزای دیزاین خانه مثل رومبلی یا قالی با سادگی تمام زیبا باشند. موقع انتخاب وسیله یا جنس جدید حتما به هماهنگی آن با کل پالت هم دقت کنید، نه فقط ارزش آن به تنهایی. ۱ بالش تک رنگ یا پتوی طوسی موقر شاید در ویترین مغازه چشم شما را خیره نکند، ولی همان چیزی باشد که دیزاین منزل شما نیاز دارد.

چگونه منزلی مرتب داشته باشیم

۷- رها نکردن گذشته. دور ریختن وسایل قدیمی شاید کار سختی باشد، اما فراموش کردن خاطرات دکوراسیون داخلی بد هم کار آسانی نیست. اگر مدت زیادی با فضای زشتی سر و کار داشتید، نباید تا پایان عمر از ایده های زیبا محروم بمانید. به طور مثال اگر از چند دهه قبل از ظاهر اثاثیه طلایی و براق خوشتان نمی آید، باید ذهن خود را برای لوازم برنجی ماتی که امروزه مد شده باز نگه دارید. اگر از کاغذ دیواری بدریختی سال ها رنج بردید یا ۱ رنگ نارنجی نامناسب را تحمل کردید نباید به ابزار قدرتمند دکوراسیون داخلی خانه پشت پا بزنید. با تکنولوژی روز گزینه ها روز به روز بهتر شده و منابع مناسبی در اختیار شما قرار دارد تا اشتباه گذشته را در آینده تکرار نکنید. پس دست به کار شده و سبک طراحی داخلی مورد علاقه خود را امتحان کنید چون ۱ بار بیشتر عمر نمی کنید اما در طراحی این صدق نمی کند چون ایده های قدیمی، جانی دوباره می گیرند. اگر پذیرای ایده ها باشید شاید سبکی را پیدا کنید که تا آخر عمر عاشق آن بمانید.

چگونه منزل خود را زیبا کنیم

 

 

 

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *