چه رنگی برای خانه مناسب است

چه رنگی برای خانه مناسب است

زمانکیه که شما متوجه شدید که چه سبک دکوراسیون داخلی مد نظر دارید و چقدر می خواهید خرج کنید ، تصمیم بعدی شما این است : چه رنگی برای خانه مناسب است . در ابتدا، توصیه ما به شما جمع آوری عکس از خانه هایی است که دوست دارید . و خودتان را فقط به عکس های یک خانه یا فضای خاض محدود نکنید . یک معمار اهل سان فرانسیسکو می گوید : ” من عکسهای زیادی از نقاط مختلف دنیا پیدا کردم که برای پالت های رنگی من بسیار الهام بخش هستند” حال به عکس هایتان نگاهی دقیق تر بیاندازید . آیا پالت های رنگ خاصی وجود دارد که بارها و بارها ظاهر شوند ؟ آیا رنگی وجود دارد که بیشتر از بقیه دوست داشته باشید ؟ این باید به شما کمک کند تا پالت کلی برای دکوراسیون منزل خود را انتخاب کنید .

به خاطر داشته باشید که ، فقط به خاطر اینکه یک رنگ را دوست دارید، به این معنی نیست که لزوماً برای خانه شما مناسب است . چه توقعی از محیطتتان دارید ؟ می خواهید فضایتان جایی روشن و شاد باشد، یا تاریک و دلپذیر ؟ اگربه شکل سابق است، ممکن است رنگ قهوه ای در رنگ داخلی شما تأثیری نداشته باشد، حتی اگر آن را دوست داشته باشید . محل و مقدار نور خود را نیز در نظر بگیرید . رنگ های روشن و رنگ گرم در محیط های گرم و آفتابی خوب عمل می کنند، جایی که خورشید شدت آنها را کاهش می دهد .

چه رنگی برای خانه مناسب است

گاهی اوقات بهترین رنگ ها را می توان در بیرون از خانه پیدا کرد – در گیاهان و سنگ ها و در چشم انداز ها .

در حالی که اغلب پیشنهاد می شود که شما به کمد لباس خود برای الهام گرفتن از رنگ ها نگاه کنید ، اما مخالفت هم وجود دارد . زیرا ، فقط به این دلیل که شما دوست دارید چیزی را پوشیدید، به این معنی نیست که میخواهید در آن رنگها زندگی کنید . ممکن است در مقابل رنگ هایی را در خانه یتان استفاده کنید که تمایلی به پوشیدن لباس هایی به این رنگ نداشته باشید .

یکی دیگر از روش هایی که شما در انتخاب اینکه چه رنگی برای خانه مناسب است یاری می کند این است که با برداشت از یک جسمی ، رنگ را انتخاب کنید که در حال حاضر ایده آل خودتان است ، مانند یک اثر هنری یا یک فرش . اگر عاشق این آیتم هستید ، پس معمولا رنگ های مشابهی که در جاهای دیگر اتاق منعکس شده اند را دوست خواهید داشت .

رنگ دکوراسیون منزل

در این اتاق ناهار خوری، براق کننده های قرمز در بوم نقاشی ، و در صندلی های ناهارخوری بازتاب می شوند و به فضا حس یکپارچگی و انسجام می دهند . توجه کنید که بقیه مبلمان خنثی هستند . این ثابت می کند که شما در همه جا نیاز به استفاده از رنگ مورد نظر ندارید .


حالا که چند رنگ انتخاب کرده اید ، باید بدانید در کجا ها از آنها استفاده کنید . ین بستگی زیادی به سطح راحتی شما و در برخی موارد بودجه شما دارد . چرا بودجه ؟ اگر دوست دارید یک رنگ مد روز را به کار ببرید ، متوجه خواهید شد که ممکن است به سرعت از مد بیفتد ، پس شما مجبورید ک برای ایجاد تغییرات پول خرج کنید . اگر واقعا رنگی را دوست دارید ، به دنبال این روند بروید .
اگر می خواهید دکوراسیونی با طول عمر بیشتر داشته باشید، باید مد روز را نادیده بگیرید ، و یا رنگ هایی را در لوازم جانبی مانند بالش اعمال کنید که به راحتی بتوانید آن را تغییر دهید .
بودجه نیز می تواند این را دیکته کند که شما چگونه از رنگ ها برای کارهایی که هزینه بر است ، استفاده کنید . مانند کاناپه ، و یا اقلامی که افت قیمت پیدا می کنند ، رنگ دیوار و لوازم جانبی و … . معماری می گوید : من فکر می کنم یک مبل قرمز افسانه است ، اما شما قرار است برای مدت طولانی از آن رنگ استفاده کنید ، به شما هشدار داده می شود زیرا که مبل ها برای خرید یا بازپرداخت کردن گران هستند . به طور درست و بدون عجله در مورد این موضوع فکر کنید ، که آیا می توانید برای مدت طولانی با آن رنگ زندگی کنید یا خیر .

یک تنوع رنگی در فضا به وسیله کوسن ها ایجاد کنید :

اگر ترجیح می دهید که کارهایتان را محافظه کارانه انجام دهید ، برای اثاثیه اصلی خود و پوشش رنگ دیگر اجزا از رنگ های خنثی استفاده کنید . شما رنگ های مورد نظرتان را میتوانی در لوازم جانبی به کار ببرید و حتماً لازم نیست در کل اتاق از این رنگ استفاده کرد .

ست رنگ دکوراسیون داخلی

رنگ آبی تاثیر روشن و قوی در این اتاق دارد اما فقط به بالش ها محدود می شود . پارچه ها و نقاشی ها باید به راحتی قابل تعویض باشند تا صاحب خانه هر زمان که خواست تغییر دکوراسیون دهد .

برخی از رنگ ها هستند که به طور طبیعی ، نقش همه کاره بودن را دارند و بیشتر به چشم می آیند . صندلی های متغیر با بسیاری از رنگ های دیگر به خوبی کار خواهد کرد و به شما امکان انعطاف پذیری برای تغییر پالت رنگتان را بدون تغییر صندلی ها می دهد .

رنگ کرم قهوه ای

به طور طبیعی، شما مجبور نیستید خود را فقط به یک پالت رنگ برای کل خانه محدود کنید . یک معمار در این مورد گفته : ” من تغییر رنگ از اتاق به اتاق را دوست دارم . ” و عقیده دارد حفظ سازگاری در کل خانه نیز اهمیت دارد .

مثلاً وجود یک خط که از سر تا سر خانه عبور می کند و یا رنگی که در سقف و کف به کار برده می شود همگی برای متحد کردن و سازگار کردن دیزاین داخلی هم کمک بزرگی خواهد بود .

هنگامی که پالت رنگ خود را انتخاب کردید ، وسوسه می شوید که با انتخاب رنگ مورد نظرتان ، شروع به کار کنید .
رنگ اتاقتان را درانتهای کار انتخاب کنید ، بسیاری از مردم ابتدا خانه را رنگ می کنند سپس به دکوراسیون خانه می پردازند که در واقع این کار غیر ممکن است . ابتدا پارچه ها و قالی ها را انتخاب کنید ، در این صورت است که شما می توانید یک رنگ را انتخاب کنید که به طور کلی با طراحی اتاق هماهنگ باشد .

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *