نحوه تغییر دکوراسیون خانه

نحوه تغییر دکوراسیون خانه

نحوه تغییر دکوراسیون خانهReviewed by Mohammadi on Dec 3Rating: ۵.۰

تصمیم به دکور کردن خانه تان گرفتید؟ آیا می دانید نحوه تغییر دکوراسیون خانه چگونه است ؟ حالا قدم بعدی چیست؟ فرقی ندارد اولین خانه خود را دکور می کنید، یا دکوراسیون خانه قدیمی خود را عوض می کنید، این پروژه همیشه سخت و طاقت فرسا خواهد بود. تصمیمات پرهزینه ای به دوشتان خواهد بود که عواقب آن را تا سال ها خواهید دید. سبک مناسب خود را چطور باید انتخاب کنید؟ آیا این کار را خودتان به عهده می گیرید یا یک متخصص استخدام می کنید؟ چقدر باید برای این پروژه هزینه کنید؟ و چه اقداماتی، رضایت نهایی شما را تضمین می کنند؟
در این مقاله شما را با پروسه کلی نحوه تغییر دکوراسیون خانه آشنا می کنیم، از انگیزه های اولیه گرفته تا پلان های نهایی. از انتخاب رنگ می گوییم، از خرید مبلمان و چیدمان آن ها. از اینکه در چه مواردی صرفه جویی کنید و چه جاهایی سر کیسه را شل کنید. اما قبل از هر کاری، به اطراف خود نگاهی بیاندازید.

نحوه تغییر دکوراسیون خانه

خانه خود را به دقت بررسی کنید. از چه چیز آن خوشتان می آید؟ از چه چیزهایی بدتان می آید؟ کدام خصوصیت دکوراسیون داخلی خانه تان، شما را تشویق به این کار کرده؟ زیبایی شناسی آن؟ راحتی آن؟ پارچه ها؟ یا رنگ ها؟ از این نکات درس بگیرید. ویژگی های مورد علاقه تان را به خاطر بسپارید و تکرار کنید. چیزهایی که دوست ندارید را تکرار نکنید.

نحوه تغییر دکوراسیون اتاق خواب

برای اینکه بدانید نحوه تغییر دکوراسیون خانه چگونه است در ابتدا  یک لیست از آرزوهای خود تهیه کنید. تصور کنید محدودیت مالی ندارید و هرچه که آرزویش را دارید در این لیست بنویسید. حالا این لیست را به چهار بخش تقسیم کنید : خواسته هایی که با بودجه شما همخوانی دارند، خواسته هایی که از توان مالی شما خارج است، کارهایی که باید در اسرع وقت انجام شوند، و کارهایی که فوریت ندارند. بدون این لیست، نمی توانید اولویت ها را مشخص کنید.

عکس جمع کنید. عکس اتاق هایی که دوست دارید را جمع آوری کنید. حتی اگر نمی دانید نحوه تغییر دکوراسیون خانه چگونه است و قصد دارید از یک طراح داخلی استفاده کنید، این عکس ها به او کمک می کند سلیقه شما را درک کند. می توانید همه عکس ها را در یک آلبوم جمع کنید، یا از هر یک اتاق یا یک بُعد از طراحی (رنگ دیوارها، مبلمان، شومینه و غیره) آلبوم درست کنید.
لازم نیست این کار را به سرعت تمام کنید. سعی کنید عکس ها را در طول چند هفته یا چند ماه جمع آوری کنید چون ممکن است سلیقه تان تغییر کند. چیزی که در روز اول نظرتان را جلب کرده، شاید روز بیست و سوم دیگر جذاب نباشد.

از شریک زندگی تان نظر بخواهید. از هر زوجی که در حال تغییر دکوراسیون منزل هستند، یک نفر از آن ها شوق و ذوق کمتری نسبت به این کار نشان می دهد. این یک نفر معمولا با این جمله جواب می دهد : “هرکاری دوست داری بکن”.
اما شما نباید هرکاری دوست دارید بکنید. چون به محض اینکه شروع به خرید می کنید، آن فرد بی علاقه شروع به اظهار نظر می کند. پس در ابتدای کار او را بنشانید و همه عکس ها را نشانش دهید. تصاویر و مطالبی که در اینترنت پیدا کردید را باهم بخوانید و نگاه کنید و درباره آن ها مشورت کنید. به عکس هر اتاق که می رسید از همسر خود بپرسید از چه چیز آن خوشش می آید و چه چیزهایی را در آن نمی پسندد. یا اینکه هرکدامتان عکس های جداگانه ای را جمع آوری کرده و سر فرصت نشسته و آن ها را با هم مقایسه کنید. در این صورت، انتخاب های اولیه شما شریکتان را شوکه نمی کند. وقتی انتخاب های یکدیگر را مرور می کنید، اختلافات و مشترکات شما بلافاصله مشخص می شود.

“نمی دانم از چی خوشم می آید”. خیلی ها نمی دانند دقیقا از چه چیزی خوششان می آید. اما اجازه ندهید این فکر شما را اذیت کند. عکس هایی که جمع کردید سلیقه شما را مشخص می کنند. به خصوصیاتی که در اکثر تصاویر مشترک است دقت کنید : سبک مبلمان، رنگ ها، طرح ها، مصالح استفاده شده، تعداد مبلمان موجود در هر اتاق. این خصوصیات راهنمای خوبی برای شما هستند.
اغلب افراد، سلیقه خاص خود را دارند. می دانند در چه فضایی راحت هستند و در چه فضایی ناراحت. با اینکه بد نیست هر از چندگاهی از قالب همیشگی خود بیرون بیایید، اما اگر از ته قلب از خانه روستایی فرانسوی خوشتان می آید، خیلی بعید است که از یک فضای معاصر و مینیمال لذت ببرید. پس به غریزه خود اعتماد کنید.
یک بار دیگر محیط اطرافتان را بررسی کنید. حالا که تقریبا همه تصمیمات لازم برای دکوراسیون خانه را گرفتید، یک لیست از لوازم اصلی و کلیدی خانه تهیه کنید تا بتوانید در مورد نگهداری یا حذف آن ها تصمیم بگیرید. فراموش نکنید که اگر یک مبل یا صندلی را دوست دارید اما از رومبلی آن خوشتان نمی آید، می توانید رومبلی آن را عوض کنید. لوازم چوبی قابل رنگ زدن یا لکه گیری هستند. بعضی از وسایل قابل بازیافت هستند. و اگر وسیله ای دارید که به شما ارث رسیده و ارزش معنوی زیادی دارد اما دوست ندارید جلوی چشمتان باشد… پس عمر خود را با تحمل چیزهایی که دوست ندارید تلف نکنید.

نحوه تغییر دکوراسیون منزل
نحوه تغییر دکوراسیون خانه مرحله به مرحله است یا به یکباره؟ اگر بودجه کافی برای این کار دارید، شک نکنید که باید همه کارها را به یکباره تمام کنید. اگر فعلا بودجه لازم را ندارید، پس انداز کنید و بعدها این کار را انجام دهید. اگر بودجه کافی ندارید و برایتان مهم نیست که کار به یکباره تمام شود پس بهتر است مرحله به مرحله پیش بروید. به جای اینکه کار هر اتاق را نصفه رها کنید و سراغ اتاق بعدی بروید، یک اتاق را به پایان برسانید و اتاق بعدی را شروع کنید.
یکی از طراحان مجموعه عقیده دارد : “زندگی در یک پروژه نیمه کاره برای هرکسی آزاردهنده است. بهتر است کمی صبور باشید و مرحله به مرحله پیش بروید”. بهترین نقطه شروع پروژه، اتاق نشیمن است. جایی است که می توانید به آن افتخار کنید و به دوستانتان نشان بدهید. یک سکوی پرتاب عالیست برای باقی پروژه”.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *