دیزاین رستوران

طراحی و بازسازی رستوران

طراحی و بازسازی رستورانReviewed by آرین پاراکس on Mar 2Rating:

“طراحی و بازسازی رستوران Crack توسط شرکت طراحی داخلی PSD در بانکوک”

اولین ایده در طراحی و بازسازی رستوران تایلندی از صدای خوردن وافل معروف آن گرفته شده. نام رستوران کرَک به معنی تَرَک خوردن است، صدایی که چاقوی مشتری روی وافل ترد رستوران می دهد. شرکت طراحی داخلی P/S/D این ایده را به صدای ترک شکستن تخم مرغ توسعه داد. هدف اصلی ایده به تصویر کشیدن صحنه شکستن پوسته تخم و بیرون آمدن جوجه ای کوچک و چشم انداز اولیه او از دنیا است. همچنین می تواند گویای عمل شکستن تخم مرغ توسط افراد برای آشپزی باشد. درنتیجه ایده طراحی نمای ساختمان از شکستن تخم گرفته شد.

کل رستوران ۱ تخم بزرگ است که جوجه سعی دارد از آن بیرون بیاید. سردر رستوران به اندازه پوسته تخم مرغ ظریف و حساس است. طرح دیوار خام است، خط ترک از نقطه شروع به طرف سقف بزرگ و بزرگ تر می شود تا زمانی که داخل رستوران دیده شود. دکوراسیون رستوران رنگ گرمی دارد. هدف از دکوراسیون داخلی آن القاء حس غذا خوردن در خانه دوستان به مشتری ها بوده. مصالح و چیدمان مبلمان و نورپردازی در موقعیت های مختلف با جنس های مختلف انجام شده. این تنوع هیجان فضا را بیشتر می کند.

طراحی و بازسازی رستوران

یکی دیگر از انتخاب های مهم معماری داخلی این رستوران لامپ ها است. گردی لامپ های استفاده شده به هدف یادآوری گرد بودن تخم مرغ است. اشعه کم نور آن ها هم فضا را شبیه به خانه نشان می دهد. مشتری می تواند توسط ۱ ترک کوچک در محیط، داخل آشپزخانه را ببیند. کانتر قهوه سازی از چوب ساده با حاشیه ضدزنگ ساخته شده.

دکوراسیون رستوران

صفحه منو از صفحه ای آهنربایی ساخته شده، ایده آن از دیواره آهنربایی روی یخچال اکثر خانه ها گرفته شده. یکی دیگر از نکات چشمگیر دکوراسیون رستوران Crack ادغام خط تَرَکی است که از پوسته واقع در سردر شروع شده، داخل محیط ترکیب شده و به نقطه شروع ترک برمی گردد.
طراحی رستوران

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *