دیزاین فضای اداری

طراحی فضای اداری

“طراحی فضای اداری شرکت  Elixirr در لندن”

طراحی فضای اداری شرکت مشاوره  Elixirr که در لندن واقع شده، به عهده شرکت طراحی داخلی Oktra بوده. طراحی طوری انجام شده که نماینده برند و هویت این شرکت باشد، تک تک جزئیات طراحی داخلی ساختمان با هدف انعکاس آینده این شرکت بوده، تبدیل شدن به بهترین شرکت مشاوره مدیریت تجارت در دنیا. هر ۹ اتاق جلسه با مشتری این ساختمان تم مخصوص به خود را دارد. لابی تم فروشگاه و ابر دارد، نماد ۳ صنعتی که این شرکت از قبل در آن فعالیت دارد (خدمات مالی، خرده فروشی، تکنولوژی). که ارتباط محکمی با ریشه های قوی این شرکت با آفریقای جنوبی دارد. هر اتاق آن داستانی منحصر به فرد را روایت می کند.

طراحی فضای اداری
طراحی فضای اداری

طراحی پلان باز فضای کاری منعطف طوری انجام شده که شرکا و حتی انترن ها دور هم نشسته و محیطی همگرایانه و با رشد سریع بسازند. کارآفرینانی که از سرمایه پایه این شرکت شروع می کنند پا به پای گروه مشاوره کار می کنند. هیچکس میز مخصوص به خود ندارد. در طول روز کل گروه در حال نشستن و برخاستن و ایستادن هستند، از فضای گروهی باز به اتاق های جلسه خصوصی می روند، فضای روان در مرحله شروع نتیجه بهتری دارد تا شرکت های خدماتی حرفه ای سنتی. حتی ۱ استودیوی ضبط صدا و تصویر هم دارد.

طراحی فضای اداری
پلان باز اطراف محل اجتماعی منحنی مرکزی طراحی شده. روبروی آن صحنه قرار دارد که از صحنه نمایش شرکت و سینمای قدیمی الهام گرفته، فضایی منعطف برای رویدادهای کارمندان شرکت یا مشتری یا ارائه های مختلف به وجود آورده. جعبه نور یک ویژگی اضافی است که نه تنها ۱ کانال ارتباطی داخلی موثر ایجاد می کند، بلکه مکملی نهایی و عالی برای رنگ روشن است، حالتی عجیب و سرزنده دارد که به این محیط انرژی خاصی می دهد.


“طراحی فضای اداری “

این ساختمان، اسکلت بندی معماری شاخصی دارد. شاخصه های آن محیطی باریک و طویل و مستطیلی است به همراه پنجره های دایره ای بزرگ که بخش های مختلف را از هم جدا کرده. به همین خاطر اتاق منشی و اتاق جلسه جایی قرار گرفته اند که فضای گرد و بزرگ رو به ورودی باشد.

دکوراسیون فضای اداری

طراحی اداری
دیوار اتاق کنفرانس هم مانند دیگر پارتیشن های شرکت شیشه ای است، روی هر دیوار شیشه ای برچسبی زده شده که نشان گر فعالیتی است که در آن اتاق انجام می شود. کاشی های گچی آکوستیک قدیمی روی سقف با کاشی های اسفنجی رنگارنگ تعویض شدند. ۵ رنگ مختلف روی آن ها به کار رفته.

دیوار اصلی روبروی اتاق کنفرانس به رنگ آبی درآمده و روی آن شعار جدید شرکت به نمایش درآمده : “پاسخ، استایل است”. در طراحی داخلی آشپزخانه کوچک، رنگ های زرد و مشکی به کار رفته. روی دیوار سمت چپ، عناصر آشپزخانه با لوازم گرافیکی قرار گرفته.


دیوار سمت راست محل کار اصلی، به رنگ فیروزه ای است. این رنگ به همراه رنگ دودی کاشی های سقف و چراغ های دیواری با سبکی صنعتی، دکوراسیون اداری فضا را به اسکاندیناوی نزدیک کرده. دیوار جلو با کاشی های چوب پنبه پوشیده شده و عناصری تصویری و الهام بخش را نمایش می دهد.

طراحی فضای اداری

طراحی فضای اداری

“طراحی فضای اداری شرکت McKibbon توسط شرکت طراحی دکوراسیون داخلی HOK”

شرکت طراحی داخلی HOK به تازگی طراحی فضای اداری شرکت McKibbon در فلوریدا را به پایان رسانده. دفتر کار این شرکت ۱۰ هزار فوت مکعب مساحت و ۴۰ کارمند دارد که همچنان جای گسترش دارد. پروژه دکوراسیون داخلی این دفتر در مارس ۲۰۱۷ به پایان رسید. میز، صندلی و دیوارهای فلزی رولی خود را به شرکت Built سفارش داد، لوازم شیشه ای و فلزی را به Modulo و مبلمان اداری را به CI.

دیزاین فضای اداری
نمای فضای اداری
ویژگی های قابل توجه دکوراسیون اداری این دفتر عبارت هستند از دیوارهای تزئین شده فلزی رولی، درب گاراژ شیشه ای، میز و صندلی های سفارشی، محیط کار با ارتفاع قابل تنظیم. طراحی لابی آن به صورت باز انجام شده، اتاق تجمعی برای شرکای فروشنده و غیر ذینفعان منطقه ای در نظر گرفته شده، و اتاق طراحی برای بحث و مذاکره درباره پروژه های توسعه دهنده آینده. یک اثر هنری انتزاعی که کار هنرمند محلی Taylor O. Thomas می باشد هم در این محیط به چشم می خورد.

طراحی داخلی اداری

دکوراسیون اداری

 

2 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *