لابی هتل

طراحی دکوراسیون داخلی هتل

طراحی دکوراسیون داخلی هتلReviewed by آرین پاراکس on May 1Rating: ۵.۰طراحی دکوراسیون داخلی هتل

“نمونه هایی از طراحی دکوراسیون داخلی هتل”

طراحی دکوراسیون داخلی هتل Atlas Hoi An در ویتنام

شرکت طراحی داخلی و معماری ویتنامی Trong Nghia طراحی دکوراسیون داخلی هتل را در شهر قدیمی Hoi An’s انجام داده است. از ۴ ساختمان، ۴۸ اتاق با مناظر سرسبز از اتاق خواب و حمام هر سوئیت تشکیل شده. دیوار این بنا از سنگ ماسه محلی که بین بلوک های بتنی زمین ریخته شده ساخته شده. گلدان های بتنی عمودی توسط این بلوک ها حمایت می شوند. این گلدان ها با گل و گیاه پر شده و از پشت سایه هایی روی راهروها می اندازند و به باد اجازه می دهند تهویه هوای طبیعی آن ها را تامین کند. نور طبیعی هم بدون ایجاد حرارت، بین حفره های دیوار سنگی عبور و مرور می کند. این دفتر فنی مهندسی به استفاده خلاقانه از گیاهان در پروژه های معماری معروف است، مثل هتل Babylon که با گیاهان بالارونده پوشیده شده، یا مهدکودک Farming که دارای یک باغچه سبزیجات روی پشت بام می باشد. دو معمار و مهندس این پروژه تصمیم گرفتند این بار از ایده حیاط خلوت های دنجی که در سطح شهر محبوب شده استفاده کنند. از زمانی که این منطقه در لیست میراث فرهنگی یونسکو قرار گرفت رشد چشم گیری در صنعت گردشگری داشته که درنتیجه آن خانه های قدیمی تبدیل به فروشگاه و رستوران شده، به گفته معماران با این مساله باید با حساسیت برخورد کرد. آن ها عقیده دارند : “این محله به دریچه های بامی کاشی شده اش معروف است، و همچنین حیاط خلوت های داخلی که باعث ایجاد خصوصیت فضایی طبقه وار بین داخل و خارج ساختمان می شوند.”نمای سبز

آن ها همچنین ادامه دادند : “جریان پر تلاطم اقتصادی بر کیفیت این اوضاع تاثیر گذاشته. این شهر قدیمی آرامش و سکوت خود را از دست داده.” ۳ ساختمان این هتل در زاویه ای ساخته شده اند که یک حیاط خلوت جدید تشکیل بدهند و برای یک استخر هم به اندازه کافی بزرگ است. گیاهان آویزان برای افرادی که حمام آفتاب می گیرند سایه می سازد. ساختمان چهارم بین یک ردیف از ساختمان های موجود جا خوش کرده، چندین حیاط خلوت کوچک تر هم فضاهای بین بلوک های مختلف را اشغال کرده.

طراحی محوطه

پایه هر ۴ ساختمان روی ستون های بتنی بنا شده تا یک همکف دلباز و قابل اعتماد برای اتصال همه حیاط ها و ورودی ها ایجاد کند. این ویژگی فضایی پویایی هتل جدید را منعکس می کند، اما همچنان نمادی از زیبایی شهر قدیمی است. فضای زیر بلوک ها توسط رستوران، باشگاه و حمام آب گرم اشغال شده که همگی منتهی به استخر هستند.

معمار ویتنامی این هتل در لیست Dezeen، بیست و هشتمین معمار نیرومند و موفق قرن ۲۱ شناخته شده، این لیست نام افرادی که بیش از همه در اخبار و رسانه ها جستجو شده اند را اعلام می کند. شهرت او بیشتر به دلیل موفقیت در استفاده از مواد بادوام مثل بامبو و کاهگل می باشد.

“طراحی دکوراسیون داخلی هتل Wheat Youth Arts در هانگزو”

هانگزو، شهری با تاریخ غنی، تمدنی مدرن و ویژگی های خاص. از دست دادن نقطه شروع، توریست هایی که در این هتل جا رزرو می کنند را هیجان زده می کند. مشتریان هتل Wheat Youth Arts افراد جوان هستند، یا افرادی که فکر می کنند هنوز جوان هستند. هدف طراحی این هتل، ساخت جایی بود که با مشتری ها خوش و بش کند یا مشتری ها را تشویق به خوش و بش کند. این هتل در منطقه تجاری خیابان ستاره ها واقع شده. ورودی آن چشمگیر نیست و در طبقه هفتم یک مرکز خرید قرار دارد.
به محض رسیدن به هتل کلمه “گندم” را روی در ورودی سفید و کوچک و ساده هتل می بینید. بعد از در ورودی یک لابی کوچک وجود دارد که مهمانان پس از ورود به هتل باید از آن عبور کنند و سپس وارد سالن اصلی شوند. در انتهای این لابی، به جای قاب و عکس و آثار هنری همیشگی، تابلویی عمودی از لوازم ضروری برای پذیرایی مهمانان وجود دارد. همه این وسایل سفید رنگ است و در محفظه شیشه ای قرار گرفته تا حالت نمایشی داشته باشد. بیرون شیشه این محفظه کلمه سلام به رنگ نارنجی نوشته شده.


این تابلو به افراد حسی را منتقل می کند که تمام این وسایل یک جا جمع شده اند تا به آن ها خوشامد بگویند. بعد از ورود به لابی فضا شبیه اتاق مطالعه و نشیمن می شود. جلوی هر ۴ دیوار قفسه کتاب نصب شده، پارتیشن تاشوی شیشه ای که شبیه کاغذ است و دیوار سفید محل نشیمن و استراحت را از قفسه های کتاب جدا می کنند. سگ بزرگی که جلوی بار نشسته یک نوع نماد خوشامدگویی از طرف میزبان است و زنجیری که به او وصل شده مثل خط جداکننده وسط میز است. طراح از مهره های بازی چکرز چینی برای توصیف افراد استفاده کرده، با استفاده از این مهره ها نقشه جهان را روی یکی از دیوارها کشیده که پیغامی را می رساند : این هتل میزبان افراد مختلف از همه نقاط دنیاست.

لابی هتل

از این مهره ها برای معرفی پرسنل خدماتی هتل نیز استفاده شده، چیدمان آن ها مثل صندلی های هتل است. نشستن روی آن ها به مهمان حس پذیرایی شدن می دهد. طراحی داخلی کریدور مختصر است اما قدرتمند و رو به پیشرفت. در هر گوشه و کنار کریدور نقاشی و تصاویر گرافیکی وجود دارد، بخشی از سقف آن هم با مهره های رنگی چکرز تزئین شده. در طراحی دکوراسیون داخلی هتل اتمسفر هتل از موزیک، نقاشی و کتاب استفاده شده که امروزه مورد علاقه مردم است. در کریدور هر طبقه ۱ پیانو وجود دارد که به مهمانان اجازه می دهد خود را سرگرم کنند، زیبایی موسیقی را شریک شوند و از آن به عنوان ابزاری برای ارتباط با غریبه ها استفاده کنند.


طراحی دکوراسیون داخلی هتل

۳-پایه نقاشی کنار پنجره مخصوص مهمانان طراحی شده، طراح امیدوار بوده هر مهمان بخشی از خاطرات زیبای خود را به جا بگذارد. جلوی تلویزیون یک تابلوی نقاشی کشویی وجود دارد که روی آن نوشته خوشامدگویی به چشم می خورد. طراح سعی کرده با مبلمان ساده، طراحی دکوراسیون داخلی هتل را ساده و مختصر کند. کاربرد و هنری بودن میز، تخت و چوب لباسی ها به طرزی هوشمندانه با هم ترکیب شده. هنگام غروب آفتاب مهمانان به کافی شاپ می آیند و از ساعات پایانی روز لذت می برند. ۷ تصویر گرافیکی کوچک روی سقف کشیده شده که با چتر درحال سقوط از آسمان هستند. طراح معتقد است پرواز زیباترین تمثیل و حالت تحسین جهان است.

 

سلام! حال شما چطور است! از دیدن شما خوشحالیم! چه خبرها! این حال و احوال پرسی ها با لحنی طنزپردازانه با تلفظ کلمه فرانسوی سلام در گوشه و کنار به چشم می خورد. کاری می کند که هرجایی از هتل حس مهم بودن و ارتباط به شما دست بدهد، کلمات شخصی در هر جایی که ممکن است مهمان نگاه کند نوشته شده. این هتلی است که توسط دیوارها به مهمان سلام می کند، شبیه گالری است، هتلی که حاضر است شما را همراهی کند، شما را تشویق می کند برای دیگران یک آواز بخوانید یا یک نقاشی بکشید. اینجا هتل Wheat Youth Arts است.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *