طراحی دکوراسیون با پارچه

طراحی دکوراسیون با پارچه

طراحی دکوراسیون با پارچهReviewed by آرین پاراکس on Oct 19Rating: ۵.۰طراحی دکوراسیون با پارچه

“طراحی دکوراسیون با پارچه های قدیمی”

همه ما خواستار خانه ای سفارشی هستیم که هویتش همه جا را پر کند و منحصر به فرد بودن ما را فریاد بزند. استفاده از طراح دکوراسیون داخلی برای ساخت سفارشی تک تک اجزای خانه یک رویای فانتزی است در ای نوشته قصد داریم شما را با طراحی دکوراسیون با پارچه های قدیمی آشنا کنیم در واقه از پارچه برای هویت دادن به فضای خود استفاده کنید.

۱-کوسن های تکه کاری شده.

مطالب زیادی درباره پف دادن، پر کردن، تکه کردن و تقارن دقیق کوسن های مبل شنیده اید. اما با یک نگاه به این کوسن ها وسوسه می شوید تمام آن حرف و قوانین قدیمی را دور بیاندازید. اگر در این مورد قانون “هر  کوسن در یک طرف مبل” را رعایت می کردیم و آن ها را پر از پَر می کردیم، به لطف ابعاد کوچک و اشکال ساده شان، کوسن ها نمونه ای عالی برای ترکیب طرح های قدیمی هستند. باقیمانده لباس های قدیمی، پارچه های وراثتی همگی در این مورد کاربرد دارند.


۲- چشمگیری های کاناپه.

طراح دکوراسیون داخلی خانه ای که در زیر می بینید تصمیم گرفته ۱۸ پتوی قدیمی  که در طول ماه ها با کمک مشتری خود جمع آوری کرده بوده را در این نقطه به نمایش بگذارد. هر پتو تاریخچه مخصوص خودش را دارد و به هم دوخته شده اند تا ۱ بخش چشمگیر ایجاد کنند. این روند جمع آوری طولانی پایانش به اندازه خود آن رضایت بخش بوده.

طراحی دکوراسیون با پارچه

هنرمندان و طراحانی که با استفاده ار لوازم بازیافتی طراحی دکوراسیون با پارچه می کنند باعث شگفتی می شوند. بازسازی مبل عتیقه با استفاده از پارچه های قدیمی و اجناس بازیافتی را تبدیل به این “هنر کاربردی در خانه” کردند.

دکوراسیون منزل با پارچه
۳- هایلایت تاج بالای تخت.

این فرصتی عالی برای تفریح با پارچه در اختیار ما می گذارند. تعویض ظاهرشان ساده است و از آنجا که فرسایش زیادی ندارند، برای انتخاب پارچه دست ما را باز می گذارند. رومیزی های قدیمی یا پرده های از کار افتاده مناسب هستند. اگر خیاط هستید سراغ آن  پارچه هایی بروید که زمانی عاشق طرح آن شدید و بدون هیچ هدفی آن را خریدید. آیا کسی هست که سادگی باشکوه ملحفه عتیقه فرانسوی را نپسندد؟ در تصویر زیر می بینیم که ۱ رومیزی قدیمی به عنوان روکش تخته بالای تختخواب استفاده شده. با طراحی دکوراسیون با پارچه دکوراسیون اتاق خواب شیک و روستایی را به حالتی ساده تبدیل کرده و محبوبیت قبلی پارچه را حفظ می کند.

دکوراسیون خانه با پارچه

اگر داشتن روکش برای شما زحمت زیادی دارد، حرکتی جالب بکنید و ۱ گلیم قدیمی روی تخته پشت تختخواب خود بیاندازید.

۴- هنر پارچه ای.

برخی منسوجات مثل پارچه های آفریقایی کوبایی، برای استفاده به هر شکلی در طراحی دکوراسیون با پارچه بیش از حد ارزشمند هستند. پارچه های قدیمی که برای استفاده روزمره خیلی کهنه یا حساس هستند می توانند تبدیل به آثار هنری آویزان شده روی دیوار بشوند. یا به نحوی آن را قاب کنید که شیشه مقاوم در برابر اشعه UV بتواند از پارچه حساس مراقبت کند.

۵- می دانیم که ملحفه های از کار افتاده قدیمی می تواند کوسن زیبایی شود اما حتی تکه پارچه هم قابلیت تبدیل شدن به روکش آباژور را دارد. استودیوهایی وجود دارند که این کار را در قبال دستمزد انجام می دهند اما اگر یک چسب تفنگی و کمی زمان اضافی به جای پول دارید، خودتان دست به کار شوید.


۶- صحبت درباره ظرافت و حساسیت پارچه های معروف کافی است.

واقعیت این است که منظور از قدیمی همیشه عتیقه یا خرد شده نیست. با گذشت دهه ها، بازگشت برای نسل های مختلف معانی مختلفی دارد. شاید برای نتیجه های شما دهه ۵۰ به معنی ۱ عمر قبل باشد. کت و شلوارهای پشمی مراقبت شده، جین های غیرمحبوب و لباس هایی که زمانی مد روز بوده اند، می توانند به عنوان رومبلی یا روکش صندلی زندگی تازه ای را آغاز کنند.

۷- دیوار سفارشی پشت اجاق گاز.

این خلاقانه ترین طراحی دکوراسیون با پارچه است که تا به حال دیده ام. این طراح برای دکوراسیون آشپزخانه پارچه را روی شیشه روکش کرده و آن را تبدیل به دیوار پشت گاز کرده. بسیار هوشمندانه. ۱ راه جدید و مخترعانه و غیرمنتظره برای اضافه کردن کمی رنگ و طرح در آشپزخانه.

طراحی دکوراسیون آشپزخانه با پارچه

۸- پارچه قدیمی گلدار می تواند یک رومیزی خیلی شیک و مدرن باشد. اما اگر می خواهید واقعا روحیه فرانسوی خود را نشان بدهید، در سایت های محلی فرانسه به دنبال رومیزی های کتان قدیمی باشید.
۹- پرده های سفارشی.

در پنل های پرده های دست دوز بچرخید. راهی است عالی برای استفاده از توپ پارچه اضافه ای که بی هدف خریدید. من مشتری های زیادی داشتم که پارچه ای با طرح زیبا نزدیک به ۱۰ سال پیش خریده اند به امید روزی که از آن بهترین استفاده را ببرند، سرانجام یک روز هنگام تغییر دکوراسیون داخلی منزل متوجه می شوند پارچه ای که هم اکنون قدیمی شده می تواند زیباترین پرده برای طراحی اتاق خواب مهمان باشد. حتی اگر مقدار کمی از پارچه را دارید، ۱ پرده کافه ای یا توری نیم پرده عتیقه هم می تواند زیبایی دنیای قدیم را به محیط ببخشد.
۱۰- روتختی هوشمندانه.

توری قدیمی و تزئینی هم می تواند روتختی زیبا و البته حساس برای طراحی اتاق خواب مهمان یا گوشه دنج مطالعه باشد. این تخت روزانه نماد ۱ حرکت هوشمندانه در طراحی داخلی است : ردیف کردن توری. پارچه های خالص جدید و قدیمی با حجم اضافه بهترین ظاهر را پیدا می کنند. قانون استفاده پارچه می گوید که پوشش ۱ پنجره با چنین پارچه ای به ۳ برابر پارچه نسبت به وسعت سطح نیاز دارد. به طور مثال ۱ پنجره ۳۰ اینچی به ۹۰ اینچ پارچه خالص نیاز دارد.

۱۱- دستمال نوشیدنی را هم نباید فراموش کرد. در دکوراسیون کافی شاپ های هنرمندانه دستمال هایی با سبک های خاص می بینیم که صاحبان آن ها در عجیب بودن آن چیزی کم نمی گذارند. برای جذابیت وحشیانه می توانید کمی روبان قدیمی و تزئینات اضافه کنید.
۱۲- سینک های دامن دار. در دهه های گذشته زمانی که تنها سینک های موجود، سینک های مرتفع بود، زنان خانه دار لوله کشی زیر آن را با پارچه پوشش می دادند. این روزها این سبک کلاسیک و نوستالژیک است و بهترین گزینه برای آن، پارچه های قدیمی است.

 

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *