دکوراسیون داخلی خانه های کوچک

طراحی داخلی خانه های کوچک

طراحی داخلی خانه های کوچکReviewed by آرین پاراکس on Sep 6Rating:

“۶ راهکار هوشمندانه برای استفاده بهنیه از خانه کوچک”

خانه های جدید بزرگ و بزرگ تر می شوند. میانگین مساحت خانه های آمریکا که در سال ۲۰۱۳ ساخته شده ۲۶۰۰ متر مکعب بوده که براساس سازمان شهرسازی از همیشه بزرگ تر است. داشتن خانه ای دلباز و بزرگ خوشایند است اما بسیاری از ما در خانه های قدیمی متعلق به اوایل قرن گذشته زندگی می کنیم، خانه هایی با طراحی پلان و نقشه کشی ساختمان کوچک تر که منعکس کننده روند عادی آن دوره است. بسیاری از مردم همچنان در حال مهاجرت به شهرها هستند، محیطی که به طور کلی خانه های کوچکی دارد. پس چطور می توان یک خانه کوچک را بزرگ جلوه داد؟ اگر شما هم با خانه ای کم جا مواجه هستید، با این راهکارها سرزندگی خانه خود را چند برابر کنید.


۱-سرسرا را شبیه سازی کنید. آیا در ورودی خانه شما به اتاق نشیمن باز می شود؟ آیا از دیدن کپه کت و کفش و کوله پشتی از روی کاناپه خسته شدید؟ هنوز وقت دارید به کمک المان های تعیین کننده فضا، محیطی شبیه سرسرا بسازید. دیوار نیمه مرتفع، پایه ستون حجیم و نیمکتی که در تصویر زیر می بینید اجازه نمی دهند ورودی خانه در اتاق غذاخوری ترکیب شود. سقفی که کمی از ارتفاع آن کم شده و چراغ تزئینی روی آن، این ورودی را به فضای بزرگ تر معرفی می کنند.

طراحی داخلی خانه های کوچک

۲- دیوار متحرک بسازید. با استفاده از درهای کشویی مرتفع می توانید یک اتاق خواب یا نشیمن مجزا و راحت بسازید. این استراتژی به خصوص برای شاهنشین کوچک اتاق های بزرگ تر مفید واقع می شود. این اتاق خواب مهمانی که در زیر می بینید، به لطف درب کشویی و تخت تاشوی داخل آن، در عرض چند دقیقه یک کاربری کاملا متفاوت پیدا خواهد کرد. حرکت دادن این درها بسیار راحت است اما همزمان بسیار سنگین هم هستند. معمولا از یک دیوار یا سقف آویزان می شوند. باید یک ریل خیلی مطمئن و امن روی زمین نصب کنید تا این درب از پایه تاب نخورد.

طراحی داخلی خانه های کوچک

۳- به فکر یک بالکن باشید. زندگی در شهر ویژگی هایی دارد که از فضای دلباز بیرون باارزش تر است، هر چقدر هم که خانه کوچک باشد. با این حال، عبور کردن از مرز مالکیت زمین یا محدودیت بودجه مانع ساخت یک بالکن یا تراس در فضای باز می شود. شاید بتوان با یک درب کشویی بزرگ یا درب پاسیوی تابی با یک ریل کوچک روی نمای ساختمان، یک فضای بیرونی کوچک ساخت که کمی هوای تازه وارد خانه کند و شما را کمی به فضای خارج از خانه متصل کند. این مورد در طبقه دوم تاثیر زیادی خواهد گذاشت که یک برآمدگی ساختمانی پیچیده و پرهزینه وجود دارد. براساس قوانین و مقررات ساختمانی، ریل این نوع بالکن باید روی دیوار نصب شود تا امنیت برقرار شده و شما بتوانید از ارتفاع بالا از چشم انداز لذت ببرید. مثل ورودی هر درب یا پنجره جدیدی، باید به فکر عایق بندی مناسب برای جلوگیری از ورود آب و هوای نامناسب به خانه باشید.

دکوراسیون داخلی خانه های کوچک

۴- فقط ۱ حمام و توالت؟؟ یکی دیگر هم اضافه کنید. داشتن فقط ۱ حمام در خانه های قدیمی چالش برانگیز است. آیا می توانید آن را تبدیل به حمام اصلی کنید؟ شاید این حمام فقط از اتاق خواب شما قابل دسترسی باشد. در این پروژه یک درب بین اتاق خواب و حمام جدید نصب شد که این مجموعه را تبدیل به سوئیتی کرد که از نشیمن هم قابل عبور و مرور باشد. وقتی چندین درب در یک حمام کوچک نصب می کنید، جای آن ها را باید با دقت فراوان محاسبه کنید تا با هم تداخل نداشته باشند. اگر فضا محدود است درب کشویی راه حل خوبی است. قبل از ایجاد ورودی های جدید در دیوار، با مهندس و متخصص مربوطه مشورت کنید تا مطمئن شوید که دیوار مورد نظر جز ستون های ساختمان هست و نیاز به توسعه ساختاری هست یا خیر.

۵- با پنجره سقفی، بالای سر خود را وسیع تر کنید. استفاده از راه پله ای که فضای زیادی در سقف ندارد سخت است و اجازه نمی دهد حداکثر استفاده را از فضای طبقه دوم ببرید. بعضی اوقات این مشکل تنها متعلق به بخش کوچکی از سقف بالای سر است. افزایش ارتفاع سقف یا پنجره داخلی برای چنین مساحت کمی پرهزینه محسوب می شود. اما با یک پنجره سقفی که در نقطه مناسبی نصب شود، ارتفاع سقف را در نقطه مورد نظر بالا می برد. فضا را پرنور کرده و یک نوع تهویه محسوب می شود. یک معمار یا مهندس ساختمان در ارزیابی چگونگی باز کردن یک ورودی در سقف ساختمان به شما کمک می کند. همچنین برای آگاهی از حداقل ارتفاع سقف مورد نیاز در راه پله باید قوانین و مقررات ساختمانی را مطالعه کنید.

معماری داخلی خانه های کوچک

۶- کابینت های فوقانی را جدی نگیرید. یکی از معمول ترین ویژگی های طراحی کابینت آشپزخانه، کابینت های دیواری بالای کانتر است. اما وجود تعداد زیادی کابینت فوقانی در آشپزخانه کوچک، فضا را محدود می کند. سعی کنید این جعبه های خالی را با یک ایده نو عوض کنید، مثل دیواری از پنجره، یا قفسه های بدون درب. این تغییر می تواند آشپزخانه تاریک شما را تبدیل به اتاق محبوبتان در خانه بکند. البته نبود کابینت به معنی کاهش فضای نگهداری وسایل نیست. قفسه های باز و بدون درب محل نگهداری وسایلی می شوند که بیش از همه استفاده می کنید، همچنین عمق تصویری نیز به محیط می دهند. در تصویر زیر کاشی دیوارها پشت قفسه ها ادامه پیدا کرده و تا سقف پیش رفته. با این حرکت ساده یک نقطه کانونی عمیق بسازید و کاری کنید فضا مرتفع تر به نظر بیاید.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *