طراحی خانه کلاسیک

طراحی خانه کلاسیک

طراحی خانه کلاسیکReviewed by آرین پاراکس on Jan 22Rating:

” جلوه ای تازه با طراحی خانه کلاسیک”

 

بعضی خانه ها قادر نیستند زیبایی و اصالتی که در سال های قبل ساخته شده را نمایش بدهند. شاید معماری آن ها کمی از جزئیات کلاسیک را شبیه سازی کند، شاید حتی سعی در تقلید دقیق بعضی از این ویژگی ها داشته باشد، اما اغلب اوقات این خانه های جدید-قدیمی تا حدود کمی اصالت خواهند داشت. طراحی خانه کلاسیک زیر از قلعه های قدیمی تگزاس، مزارع قدیمی، خانه ای که در فیلم “خارج از آفریقا” نشان داده شد و خانه های قدیمی لوئیزیانا تاثیر گرفته. این خانه از این قائده مستثنی است، ساختمانی نوساز است اما فضای رویایی و اصالتی دارد که متعلق به خانه های ساخته شده قبل از پایان قرن بیستم است. این خانه متعلق به یک زوج است، نزدیکی آستن در تگزاس واقع شده، ۲۷۸ مترمکعب مساحت دارد و دارای ۳ اتاق خواب و ۵/۲ توالت و حمام است.


در محله ای که روی قطعه زمین ۸ هکتاری بنا شده قرار دارد، اما زمین اصلی آن متعلق به قلعه تگزاسی دهه ۱۸۸۰ است که از متعدد ساختمان های بنا شده روی زمین بزرگ تر از ۵۰۰ هکتار می باشد. نام این منطقه فورت دیویس است، در مرکز منطقه تاریخی حفاظت شده قرار دارد و یکی از بهترین نمونه های سنگرهای مرزی موجود است. تاثیر این قلعه روی بغل های خانه واضح است. مانند بسیاری از خانه های مزرعه ای در تگزاس، ۲ جناح خانه در زمان های متفاوتی ساخته شده اند. جناح آجری قسمت اصلی خانه است و شامل اتاق خواب بزرگ، آشپزخانه و اتاق نشیمن می شود. اگر در نگاه اول نمای ساختمان را سنگی می بینید، تقصیر شما نیست. معمار این خانه از آجرهای خرابه ای شیکاگو استفاده کرده تا خانه را باستانی جلوه بدهد. جناح چوبی که سمت چپ دیده می شود بعدها اضافه شده، و توسط یک راهروی باز سقف دار به خانه اصلی متصل شده. این بخش مسکونی خانه، محل اتاق مهمانان است. معمار این خانه می گوید : “منظره ای رویایی از تگزاس را نمایش می دهد. نوستالژیک است و تگزاس قدیم را فریاد می زند”. او همچنین اشاره کرده که با اینکه صاحبان خانه در مزارع هرز و وحشی قدیمی تگزاس زندگی نمی کنند، اما عاشق ایده معماری روستایی و طراحی خانه کلاسیک هستند. یکی از مواردی که صاحبان خانه به شدت از آن تاثیر گرفتند مزارع و خانه های روستایی فیلم خارج از آفریقا بوده. این معمار همچنین میراث اجدادی خود را هم وارد کار کرده و این زوج را با سبک روستایی ساختمان های مناطق جنوب که در جوانی خود با آن ها سر و کار داشته آشنا کرده. منظره اطراف آن، به خصوص گل های وحشی بومی، کمک زیادی به جلوه باستانی خانه کرده.

خانه

بسیاری از خانه های روستایی قدیمی تگزاس از طراحی خانه کلاسیک به سبک معماری داخلی اسپانیایی الهام گرفتند. این سنت در آشپزخانه این خانه با استفاده از کاشی های اسپانیایی برای پشت اجاق گاز که از دیوار تا سقف کشیده شده رعایت شده. این اتاق رو به اتاق نشیمن و اتاق استراحت باز است. فضای بزرگی دارد و کاشی های کوچک برای آن مناسب نبودند.

آشپزخانه کلاسیک

روی دیوار مجاور، یک پنجره بزرگ کار گذاشته شده که رو به باغ و درختان است. معمار می گوید : “نمی خوام بگویم که یک فرمول خاص داریم اما یک بار شخصی گفته بود که ما یا از پنجره های خیلی بزرگ یا خیلی کوچک استفاده می کنیم. من برای تاکید روی مناظر از پنجره های خیلی بزرگ استفاده می کنم، مثل قاب کردن آثار هنری باارزش. از پنجره های کوچک هم برای ورود نور به خانه، ایجاد حریم شخصی یا پوشاندن یک منظره ناخوشایند استفاده می شود”.

farmhouse-kitchen1-arianparax
آجرهای قدیمی شیکاگو در شومینه اتاق نشیمن این خانه هم دیده می شوند. تیرک های روی سقف هم از خرابه های لوازم معماری پیدا شده. کفپوش های بتنی مشکی پولیش شده مدرن هستند اما در جلوه قدیمی لوازم اطراف خود ذوب می شوند.

طراحی خانه کلاسیک

موضوع پنجره های کوچک در سمتی از ساختمان که اتاق خواب بزرگ را در بر می گیرد استفاده شده. از نظر معمار شبیه پنجره های یک کلیسا است، یا ساختمانی با دیوار ضخیم و پنجره های خیلی ریز. این پنجره ها به جای پنجره های متوسطی که مکرر استفاده می شوند انتخاب شده.

farmhouse-arianparax
طراحی داخلی ساختمان خبر از فضایی جدی و تمیز می دهد. فانوس های دیواری که ۲ جناح طاق هلالی را در بر گرفته اند ورودی اتاق خواب اصلی را معرفی می کنند.
farmhouse-hall-arianparax
بعد از عبور از در، حمامی به چشم می خورد که حریم شخصی ندارد پس یک پنجره بزرگ یک طرف آن را گرفته. صاحب خانه دوست داشته این اتاق ارتباط مستقیمی با باغ داشته باشد به همین دلیل وان حمام را از سبک پنجه-پا انتخاب کرده تا محیط روستایی به نظر بیاید. ورودی پشت خانه که بیش از هر جای دیگر مورد استفاده است، ویژگی های بیشتری دارد که خانه را همیشه به روز نگه می دارد. دیوارها با گچ آمریکایی که از خاک رس طبیعی تهیه شده پوشیده شده اند. خود صاحبخانه این محصول را پیدا کرده. به گفته معمار خانه، این زن نظرات محکمی درباره سبک و مدل دارد و دقیقا می داند چه می خواهد. طبع ظریف و هنری شخصی پرقدرت او در دکوراسیون داخلی خانه ، طراحی فضای سبز و چیدمان منزل به چشم می خورد.

farmhouse-bathroom-arianparax
صاحبخانه در تصویر زیر روی ایوان بخش مهمان سرای خانه دیده می شود. به گفته معمار ایوان های بزرگ برای این پروژه اهمیت بسیاری دارند، مثل اتاق های بزرگ در فضای باز می مانند.

خانه چوبی

انتخاب رنگ قرمز-نارنجی در ساختمان چوبی خانه به عهده صاحبخانه بوده. معمار خانه هم از آن راضی است چون حس جنوب غربی به او می دهد و ترکیب آن با دیواره های چوبی عالی است.

farmhouse-entry-arianparax
از این در که بگذرید، مهمان سرا را می بینید. از نظر معمار این اتاق خیلی غربی است. به شکل خیلی پایه ای و کلاسیک دیزاین شده. بدون مدرن بودن، مینیمال است. معمار این خانه می گوید : “هر پروژه بزرگ و موفقی از ۳ بخش تشکیل شده : محل ساخت خانه، شخصیت صاحبخانه، قابلیت ها و توانایی هایی که معمار و تیم او می توانند در پروژه پیاده کنند. مشتری این پروژه هم حسی واضح از سلیقه شخصی و عشق خاصی به شالوده و لوازم کار داشت. طراحی داخلی منزل و معماری داخلی هر خانه انعکاسی از روح ساکنان آن و زمینی است که روی آن بنا شده”.

farmhouse-bedroom-arianparax

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *