دکوراسیون دیوار

راهنمای طراحی دیوار های بلند

راهنمای طراحی دیوار های بلندReviewed by آرین پاراکس on Aug 14Rating: ۵.۰راهنمای طراحی دیوار های بلند

“۱۰ راهکار در طراحی دیوار های بلند”

سقف مرتفع شاید رویایی به نظر بیاید اما طراحی دیوار به بهترین شکل ممکن که بتواند سقف مرتفع را حمایت می کند چالش برانگیز است. اما مجبور نیستید به خاطر داشتن دیوارهای بلند، دنج بودن خانه را از دست بدهید. تکنیک های جاودانه ای وجود دارد که می تواند به اتاق های مرتفع گرما و جذابیت ببخشد.
۱-آثار هنری عمودی آویزان کنید. این مورد بهترین دوست دیوار بلند است. یک عکس چشمگیر، یک دیوار گالری گروهی یا یک اثر هنری راه های خوبی در طراحی دیوار خانه برای اتصال ارتفاع بیش از حد دیوار است. ترکیب ابعاد و تصاویر از زمینه مونوکروم دیوار تیغه ای رنگ شده کاسته و با تجمع دیوارها به داخل، اتاق را از خشکی و جدیت نجات می دهد.

طراحی دیوار

۲- بزرگ کار کنید. یکی از آسان ترین راه های جذاب کردن دیوار بلند، استفاده از تابلوهای هنری در ابعاد بزرگ است. تابلوهای بزرگ و افقی به قدری قدرتمند هستند که بدون غالب شدن بر دکوراسیون داخلی اتاق، لخت بودن دیوار را جبران کنند. از رنگ و جنس هایی استفاده کنید که بیشتر شخصی باشند و کمتر نهادی. تابلوی سه قسمتی اسبی که در زیر می بینید تقریبا با عرض کاناپه یکی است اما در مقابل وسعت فضا تعادل دارد. اگر بزرگ تر از این بود مبلمان را ریز جلوه می داد و همه توجه را به خودش جلب می کرد.

 

طراحی دیوار
۳- از رنگ های جسورانه استفاده کنید. به کار بردن رنگ های روشن در اثار هنری عمودی چشم ها را به طرف خود می کشاند، درنتیجه دیوارهای بلند را خصوصی تر و متصل به کل فضا نشان می دهد. بوم های سفید در ابعاد مختلف را با رنگ های هماهنگ رنگ بزنید و در کنار یکدیگر آویزان کنید تا تبدیل به یک اثر هنری عمودی شجاعانه شود.

دکوراسیون دیوار
۴- در طراحی دیوار از وسایل نصبی استفاده کنید. آثار هنری عمودی محدود به بوم نیست. موارد دیگری وجود دارد اعم از مجسمه دیواری یا وسایل نصبی چند تکه، مثل پروانه های آبی در حال بالا رفتن از دیوار در عکس زیر. جذابیت و تنوع این دکور به قدری زیاد است که این دیوار بلند نیاز به هیچ تزئین دیگری ندارد.

دیزاین دیوار

۵- با پارچه بازی کنید. یک راه غیرمنتظره برای تزئین دیوار بلند استفاده از پارچه است. شیک و ساده، یک لایه پارچه نصب شده روی میله های باریک در بالا و پایین، حسی لطیف و پیله مانند منتقل می کند. می توانید چند تکه پارچه را کنار یکدیگر به هر شکلی آویزان کنید، البته باتوجه به مقیاس دیوار.

راهنمای طراحی دیوار

۶- تزئین چوبی را وارد کنید. با استفاده از این گزینه جذابیتی در معماری داخلی ایجاد می کنید که دیوار از یک سطح خالی و کسل کننده تبدیل به یک اثر هنری می شود. وقتی از زمین تا سقف دیوار، بافت تزئین چوبی سه بُعدی زیبایی دارید نیاز به هیچ تزئین دیگری نیست. قبل از انجام چوب کاری روی دیوار، طرحتان را روی کاغذ کشیده و روی دیوار بچسبانید. همیشه به یاد داشته باشید اندازه بگیرید، اندازه بگیرید، اندازه بگیرید!

طراحی دیوار

۷- سنگ هم امتحان کنید. سنگ طبیعی زیبایی تکی دارد که دیوار بلند را به یک دیوار پر از ویژگی تبدیل می کند. اگر به سبک طراحی داخلی منزل روستایی علاقه دارید از سنگ طاقچه با رنگ های ذاتا متفاوت و اعماق مختلف استفاده کنید. اگر تورفتگی جای به جای با عمق کافی برای قرار دادن چراغ چای LED کار کنید، این دیوار سنگی تبدیل به یک اثر هنری محیطی زیبا می شود.

۸- ترکیب کنید. با ترکیب حقه های طراحی داخلی ساختمان، این فضای آرام مجموعه ای از آثار هنری جسورانه عمودی به عنوان کانون مقابل تخته سنگ های مدرن و دیوارکوب های سربالایی را در خود جای داده. به جای قرار دادن یک تابلوی نقاشی بزرگ روی دیوار بلند سفید، ترکیبی از طرح و شکل های ارگانیک به کار برده شده که به این فضای خیلی بزرگ باشکوه، حس دنج بودن می دهد.

طراحی دیوار

۹- قفسه کتاب بسازید. اگر بودجه کافی دارید کتابخانه توکار زمین تا سقف بسازید که نردبان هم داشته باشد، یا قفسه های چوبی درهم که بتوانید روی آن سفال، بوم های کوچک یا کلکسیون باارزشی نمایش بدهید. اگر در منطقه زلزله خیز یا طوفانی زندگی می کنید لبه یک چهارم اینچی برای جلوی قفسه ها در نظر بگیرید که وسایل زمین نیفتند. میخ های بتونه موزه برای محکم نگه داشتن وسایل راه خوبی است.
۱۰- قفسه بسازید. استفاده از قفسه برای پوشاندن ارتفاع زیاد دیوار، راه خوبی برای اضافه کردن جذابیت معماری داخلی به یک سطح وسیع ساده است. ترکیبات و گزینه ها واقعا بی انتهاست. با یک یا چند گزینه اشاره شده بازی کنید و امتحان کنید تا اتاقی بسازید که هم بزرگ و هم دنج باشد.

 

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *