دکوراسیون پذیرایی و شومینه

دکوراسیون داخلی شیک و مدرن

دکوراسیون داخلی شیک و مدرنReviewed by آرین پاراکس on Dec 17Rating:

“این ایده های شیک دکوراسیون را به خاطر بسپارید”

وقتی به عکس اتاق و فضاهای زیبا نگاه می کنید، پیش خود می گویید : اگر من هم چنین پولی داشتم می توانستم چنین اتاق خواب یا نشیمن زیبایی طراحی کنم. اما یک بودجه بی انتها، ضمانت یک اتاق شیک و زیبا نیست. شما برای داشتن فضایی صمیمی و دنج و دلپذیر، نیازی به سرمایه هنگفت ندارید. طراحان داخلی کتاب خود را به ۶ سبک طراحی سفارشی، روستایی، مدرن و سنتی تقسیم کرده اند و در این کتاب مطالب مورد استفاده در هر سبک را شرح می دهند. ما برخی از این ایده های طراحی و کار آن ها را انتخاب کردیم. شاید بعضی از آن ها برای شما مفید بوده و در پروژه بعدی از آن استفاده کنید.


ناگذرا بودن. برای ساخت یک اتاق با جو ناگذرا، طراحان از ابزارهایی متعلق به ۳ دوره زمانی گذشته، حال و آینده استفاده می کنند. ترکیب به این شکل است :
-لوازم عتیقه بخش اصلی هستند.
-۱ یا ۲ وسیله متعلق به اواسط قرن بیستم که فضا را شادتر و جدیدتر کند.
-یک وسیله کلاسیک معاصر که به دقت انتخاب شده باشد، یک وسیله تعجب آور اما نه مد روز. چیزی که حس به روز بودن را کامل منتقل کند.
در این اتاق طبقه دوم خانه ای با سبک روستایی، یک تابلوی نقاشی بیش از حد بزرگ اثر Hugo Guinness بالای میز کشوی سوئدی رنگ شده کوچکی نصب شده. این تناسب روی معاصر بودن اثر هنری تاکید کرده و خانه قدیمی را به روز و جدید نشان می دهد.
دکوراسیون سبز

در این کتاب گفته شده : “ما طراحان، دکوراسیون داخلی را فقط در ترکیب می بینیم. سبک و مدل یک اتاق یا خانه، از جفت کردن ها، ترکیب ها، تزئینات و جزئیات سرچشمه می گیرد. انتخاب های غیرمنتظره در تناسب، جنس یا محل نصب، استفاده از یک رنگ یا پرداخت گری غیرمعمول، می تواند چشم را خیره و زمان را متوقف کند”. لوازم، طرح و شکل اتاق نشیمن این خانه نیویورکی را، رنگ و کیفیت دست ساز متحد کرده. کاغذ دیواری شبیه به آب رنگ باعث شده صندلی دست دوز و قالی پشمی دست دوز هماهنگی خوبی پیدا کنند. میز درام برنجی پولیش شده و مشعل ایجاد تضاد می کنند.

دکوراسیون داخلی خانه
طراحی پالایش شده. نویسندگان این کتاب می گویند : “فضاهای پالایش شده هم می توانند مانند فضاهای مدرن ساده و خلوت باشند اما تفاوت های ریزی دارند. طراحی پالایشی کمی حسی تر، مجلل تر و پر رنگ و لعاب تر ترکیب شده. هندسه واضحی دارند اما کمی نرم و لطیف تر ولی همچنان دقیق”. این فضاها هم می توانند سنتی باشند. تعادل بین المان های اتاق است که تعیین می کند سبک دکوراسیون داخلی آن بیشتر به مدرن نزدیک است یا سنتی. در این تصویر زرد لیمویی و نارنجی گل همیشه بهار، پالت رنگ خنثی این اتاق نشیمن مجلل را مثل آفتاب گرم و روشن کرده. رنگ سفید دیوارها، گچ پولیش شده است.

اتاق نشیمن مجلل
در راهروی ورودی این خانه در فلوریدا، یک جفت قالی عتیقه و گلدان های درخت انجیر، به حس شکوه و عظمت دامن می زنند. چراغ های آویز گچی و پوسته صدف روی کشوی دست راست، بین اجزا ارتباط ایجاد می کنند.

دکوراسیون راهرو

دیوارهای این اتاق مطالعه با کتان پوشیده شده، درزهای آن با روبان های grosgrain سر هلالی گرفته شده. فلزات پرده ها به صورت سفارشی ساخته شده و برش آن ها به جای زینتی، کاملا ساده است که به نحوی رسمیت پرده ها را جبران می کند.

201459872011111-10
صمیمیت روستایی. دکوراسیون داخلی روستایی، زیبایی سادگی زمان های قدیم و لذت های کوچک را جشن می گیرد. نویسنده ها عقیده دارند مردم بلافاصله چکمه های لاستیکی، چیدن سیب با جلیقه هایی از جنس زیرانداز، اسب و اسب سواری را تصور می کنند، یا تصاویر منطقه ای ساحلی با تمام این خصوصیات. دوست دارند این تصور را زنده کنند، می خواهند اتاقشان به این چشم اندازه ایده آل برسد، اما به صورتی منحصر به فرد و واقعی. در نتیجه دکوراسیون چنین محیطی شبیه به لحظه ای شکار شده در خاطره می شود، که منبع اصلی نوستالژی است. این کار گذر زمان را کند می کند، که برای خیلی ها معنای اصلی زندگی در محیطی به سبک روستایی است. لوازمی که معمولا در هر دکوراسیون روستایی به چشم می خورند عبارت هستند از : لوازم پوشیده شده در روبالشی، لوازم پوشیده شده در گلیم، مبلمان ترکه ای، قالی های سیزال، نرده های فلزی که به شکل مورد نظر درآمده اند و دیگر لوازم پرده و کرکره. اتاق خوابی که در تصویر زیر می بینید نمونه معمول دکوراسیون اتاق خواب روستایی است : ملحفه، تخت فولادی، لوازم چوبی رنگ شده، تصویر گیاه و درخت شناسی. جفت کردن رنگ های غیرمنتظره و بالش دست دوز سبک معاصر، المان های جدیدی در چنین محیطی هستند.

201459872011111-1

مدرن لوکس. دکوراسیون داخلی مدرن برای افراد مختلف، معانی مختلفی دارد. در این کتاب چنین ویژگی هایی را شامل می شود : نقاشی سیاه یکدست، هندسه دقیق، لبه های تند و دقیق، شجاعت و گرافیک واضح، رعایت لطافت در برخی نقاط، منحنی های ظریف، جزئیات لوکس، وسیله ای کاملا جدید و مد روز. میز غذاخوری که در تصویر اتاق زیر دیده می شود، از چوب بازیافتی تهیه شده. دیوار تیره پشت شومینه پس زمینه ای عالی برای آثار هنری و آینه عتیقه ایتالیایی آفتاب سوخته است. شناور بودن شومینه، حس صمیمیت و تمرکز ایجاد می کند.

دکوراسیون پذیرایی و شومینه

المان های نارنجی، روستایی و لطیفی در این فضای تشکیل شده از لامپ ساخته شده از چوب آب آورده مطلا، در کمد حکاکی شده با دست و آینه سنگ چینی با قاب کریستالی، به خوبی با هم ترکیب شده اند.

کنسول

به سنت احترام بگذارید. از نظر نویسندگان این کتاب، لوازم عتیقه جزئی جدانشدنی از طراحی داخلی سنتی است. عتیقه خاطرات و احساسات عمیقی را به یاد انسان می آورند، فضا را قدیمی جلوه می دهند و به آن قاب کلی و اتمسفر می دهند. اتاق را آشنا جلوه می دهند، آرامش تصویری و احساسی در وسایل و چیدمان وجود دارد که ثابت شده، واقعی و قابل اعتماد است. در این آشپزخانه که غذاخوری هم محسوب می شود، یک اتاق نشیمن مجاور و صندلی های راحتی دارد. میز شکار بیضی شکل انگلیسی (معمولا برای صرف صبحانه بعد از شکار استفاده می شود) مرکز اتاق را گرفته اما راه تردد همچنان باز است. یک لوستر دست ساز از جنس فلز روی که متعلق به ۱۹۲۰ است بالای میز آویخته شده.

201459872011111-3

طراحان این اتاق دیوارها را به رنگ آبی روشن درآورده اند تا با کاناپه مخملی کتان هماهنگ شود و به این محیط بی پنجره نور و درخشندگی بدهند. قالی قلاب بافی شده آمریکایی با طرح های معاصر انتزاعی، بافتی متضاد ایجاد کرده. این بافت در رنگ و روی مندرس جعبه، صندلی بامبوی مصنوعی و کوسن های فاستونی بافته شده ضخیم روی صندلی های روکش دار ادامه پیدا می کند.

دکوراسیون منزل آبی ملایم
افسون سبک غیرمتعارف. نویسندگان این کتاب گفته اند : “از نظر ما سبک غیرمتعارف بسیار پرانرژی و هیجان انگیز است. برای ما به معنی استفاده طراحی و دکوراسیون داخلی شیک به روشی خلاقانه است که کاملا هویت مشتری را آشکار می کند. در چنین فضاهایی هر تصمیم، لایه های معنا دار دیگری به دنبال دارد. وظیفه المان های اتاق تنها جلب رضایت هنرمندان و جوانب کاربردی کار نیست، باید برای زندگی هویت و راه پیدا کنند، این کار باید به وضوح و پرقدرت اما بدون زیاده روی انجام شود. فضاهایی که به زیبایی غیرمتعارف صورت خارجی می دهند : گلچین شده، پر از طرح های انباشته، رنگارنگ، تشکیل شده از تزئیناتی چشمگیر، غیرعادی و سرزنده، برخی اوقات سرشار از شورشی غیرعادی از اطلاعات تصویری غنی هستند، زیاده خواه نیستند، به “هرچه بیشتر، بهتر” اعتقادی ندارند. در چنین پروژه هایی نقش ما ایجاد آرامش در میان هیاهوی تصویری است، همزمان شلوغی گرافیکی ایجاد کنیم اما هویت را نیز حفظ کنیم. چون وقتی یک محیط بسیار شلوغ و پرفشار باشد، هیچ گوشه خلوتی برای توقف یا استراحت چشم وجود ندارد.”

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *