تغییر دکوراسیون

اشتباهات متداول در بازسازی ساختمان و تغییر دکوراسیون

اشتباهات متداول در بازسازی ساختمان و تغییر دکوراسیونReviewed by آرین پاراکس on Apr 23Rating:

“اشتباهاتی که در بازسازی ساختمان و دکوراسیون داخلی از آن ها باید اجتناب کرد”

در طول مدت بازسازی ساختمان ۱۰۰۱ موضوع و نکته را باید رعایت کنید و به یاد داشته باشید. برخی از این تصمیمات می توانند در محیط زندگی شما، و پس از گذشت سال ها روی روحیه شما، تاثیرات به سزایی بگذارند. اگر از جنس کفپوشی که انتخاب کردید راضی نیستید، اهمیتی ندارد آشپزخانه جدید شما چقدر کاربردی و مفید است. هر روز از درون شما را به هم می ریزد. برای جلوگیری از این دسته اتفاقات، ما از خوانندگان و مخاطبان خود خواستیم نظرات و پیشنهادات خود را درباره کارهایی که هرگز نباید در بازسازی منزل و تغییر دکوراسیون آن انجام داد در میان بگذارند. این نظرات بسیار گویا و دلسوزانه است. اما فراموش نکنید، یک پیشنهاد فقط یک پیشنهاد است، مجبور به انجام آن نیستید. نتیجه گیری اصلی این مطلب این است که با وجود همه این نکات و پیشنهادات، این خانه شماست و باید هر کاری که دوست دارید انجام بدهید.


رنگ :

“هرگز دیوار خارجی آجری خانه را رنگ نکنید.”
“هرگز اتاق خواب خود را با رنگ های قرمز، نارنجی یا زرد تند دکور نکنید. هرچقدر که این رنگ ها را دوست داشته باشید، برای محل استراحت و خواب زیادی تند و پر انرژی هستند.”
“هرگز قبل از خرید تختخواب و رختخواب، اتاق خواب را رنگ نکنید.”
“هرگز رنگ های امتحانی و نمونه را مستقیم روی دیوار اعمال نکنید. اگر زمان و هزینه بیشتری صرف آزمایش و رسیدن به بهترین رنگ ممکن نکنید، رنگ یا پرداخت گری نهایی آن پس از پایان کار نقاشی تغییر می کند. رنگ های نمونه را روی پوسترهای بزرگ بزنید، در محیط های مختلف زیر نورهای گوناگون ببرید تا از آن مطمئن شوید.”

دکوراسیون داخلی خانه

برنامه ریزی محیطی :

“هرگز یک ست بزرگ مبلمان از فروشگاه ها نخرید.”
“به تبلیغات کاناپه بزرگ چرمی که برای خانه های خاص طراحی شده اعتماد نکنید، چون بعدها به این فکر می کنید که چرا به نظر جالب نمی آید!”
“اجازه ندهید شما را مجبور به خرید وسیله یا انجام کاری که به درد شما نمی خورد یا به راه و رسم زندگی شما و خانواده تان بی ربط است بکنند.”
“درباره خرید ماشین لباسشویی با در جلو، یخچال ساید بای ساید و سینک های دوقلو بیشتر فکر کنید.”
“هرگز سینک آشپزخانه را در گوشه نصب نکنید.”
“به هیچ عنوان مبلمان یا کاناپه ای را خریداری نکنید، مگر اینکه بتوانید قبل از خرید یک کوسن یا تکه از جنس پارچه آن را برای نمونه و امتحان به خانه ببرید. تصور من یک کاناپه و صندلی دسته دار کِرِم رنگ بود، اما درواقع یک مبلمان صورتی روی دستم ماند. از آن موقع به بعد از هر فروشگاهی که اجازه بردن نمونه به خانه را ندهد، خرید نمی کنم.”
“بدون اندازه گیری در آسانسور ساختمان و همه درهایی که باید مبلمان را از آن ها رد کنید، وسیله ای را خریداری نکنید.”
{لوازم تزئینی یا آثار هنری را فقط به هدف پر کردن فضا نخرید، وسیله ای که دوست دارید را بخرید، سپس برای آن جا پیدا کنید}

دکوراسیون داخلی :

“قبل از اطمینان از اندازه های دقیق محیط، قالی بزرگ نخرید.”
“لوازم تزئینی یا آثار هنری را فقط به هدف پر کردن فضا نخرید، وسیله ای که دوست دارید را بخرید، سپس برای آن جا پیدا کنید.”
“هرگز زمین و کفپوش سفید انتخاب نکنید، من چندین بار به این تله افتادم.”
“به هیچ عنوان کف آشپزخانه، اتاق رختشویی یا هر اتاق دیگری را فرش نکنید، به خصوص با فرش مخمل خواب دار هلویی. به راحتی می توانید کفپوش ارزان قیمت را از زمین بکنید، نیازی نیست آن را با فرش بپوشانید.”
“هرگز کفپوش لمینت یا چوبی تیره نصب نکنید. بعد از نظافت فقط به مدت ۵ دقیقه تمیز و براق خواهند بود. همه نقاط و گوشه های تمیز نشده را باید به دقت تمیز کنید، در غیر این صورت شدیدا توی چشم می زنند. من این اشتباه را کردم، بعد از ۱ سال مجبور شدم کفپوش ها را عوض کنم.”

دکوراسیون اتاق صورتی

قرارداد و بازسازی ساختمان :

“هیچ قرارداد یا موافقتنامه ای را بدون مطالعه آن امضا نکنید. تک تک خطوط و بند بند آن را بخوانید. مطلبی که می خوانید و کاغذی که امضا می کنید را کامل درک کنید. اگر درک مطلب ندارید، از یک نفر کمک بگیرید. مطمئن شوید هر قول و وعده لفظی که داده شده، در متن قرارداد نوشته شده.”
“بدون داشتن یک قرارداد کتبی اجازه ندهید فردی پروژه ای را در خانه شما شروع کند. قول های شفاهی و لبخندهای دوستانه برای افراد ساده لوح است.”
“هرگز پیمانکارها را سر پروژه بازسازی منزل تنها نگذارید. سعی کنید تمام مدت در محیط حاضر باشید.”
“برای انجام پروژه های بازسازی خانه و طراحی داخلی منزل، از دوستان و افراد فامیل استخدام نکنید. اگر به حرف شما گوش نکنند یا از ایده های آن ها خوشتان نیاید، فاجعه بار می شود. فردی را استخدام کنید که با ضمانت کار کند.”
“هیچ کاری را براساس پایین ترین قیمت یا دستمزد آن انجام ندهید، به ندای درونی خود گوش کنید. او می داند چه چیزی برای شما بهتر است.”

چند نکته و توصیه پایانی :

“از وسایل ارزان قیمت استفاده نکنید. اگر بودجه لازم را ندارید، دست نگه دارید. در این صورت صرفه جویی می کنید، چون لوازم و اسباب مرغوب و باکیفیت، نیازی به تعویض و تعمیر ندارند.”
“اگر یک خانه جدید می خرید که صاحبان قبلی داشته، قبل از تعویض هر چیزی که دوست ندارید، مدتی را توی آن سپری کنید. شاید متوجه شوید برخی لوازم و وسایل به دلیل موجه و خاصی به این شکل درآمده و از تغییر ندادن آن خوشحال می شوید.”
“هرگز کاری را به خاطر مد روز بودن انجام ندهید، اگر آن را دوست دارید انجام بدهید.”
“هرگز چیزی را به خاطر مد روز بودن دوست نداشته باشید.”
“برای طراحی داخلی و دکوراسیون خانه، کمیته تشکیل ندهید. دوستان، فامیل و همسایه های شما در این کار دخیل نیستند. شما قرار است هزینه این کار را بدهید. همچنین طراح داخلی، مسئول خریدهای شخصی شما نیست. اگر به دنبال ارزان ترین اجناس و لوازم یا حراج ها و تخفیف های خوب هستید، یک مسئول برای این کار پیدا کنید، یا خودتان در اینترنت جستجو کنید.”
بازسازی خانه خود را با اهداف آرمان گرایانه شروع نکنید. اگر در حال حاضر اعضای خانواده شما دور میز آشپزخانه مشغول بازی های دسته جمعی نیستند، به احتمال زیاد پس از بازسازی هم در اتاق مخصوص بازی این کار را نخواهند کرد. اگر در حال حاضر خانه غمزده شما با دوستان و فامیل پر نیست، پس از بازسازی ساختمان  ، تعداد مهمانان و رفت و آمدهای شما به طور ناگهانی افزایش پیدا نمی کند. شما در یک خانه بازسازی شده و شیک به اندازه خانه فعلی خود، تنها و شلخته خواهید بود. بازسازی خانه یا تغییر دکوراسیون خانه و چیدمان منزل تاثیر چندانی روی مشکلات ما و روابطمان نخواهد گذاشت.”
“به فرزند نوجوان خود اجازه ندهید اتاقش را به سبک و سلیقه خودش دکوراسیون کند، مگراینکه تحمل زندگی در محیطی با دیوارهای مشکی، اسکلت جمجمه انسان و تختی به شکل تابوت را داشته باشید.”
“به هیچ عنوان لوازم آشپزخانه جدید را به عنوان عیدی به همسر خود ندهید، این وسایل هدیه نیستند، لوازمی برای کار بیشتر هستند.”
“باید و نبایدهای زندگی هر فردی، در زندگی فرد دیگر می تواند برعکس باشد. هرگز این تصور را نداشته باشید که تصمیمات و انتخاب های مناسب با سلیقه، بودجه، وضعیت و روحیه شما برای فرد دیگری هم مناسب است.”

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *